Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kyokushin karate tényleg...

A kyokushin karate tényleg hasznos puszta önvédelemre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy a kyokushin karate valóban alkalmas-e bármiféle önvédelemre. Tényleg meglehet magad úgy védeni,hogy nem ártasz a másiknak nagyon? Hogy lehet ennyire tudatosan védekezni és szem előtt tartani azt,hogy ne bántsd nagyon azt akinek az ellentettje a szándéka veled kapcsolatban?

Gondolom itt azért fele-fele arányban oszlik el a tudatosság,lelki nyugodtság és a test,technikai rész.



2022. máj. 6. 20:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
62%

Értem, hogy állításod szerint aki profin szinten művel bármilyen küzdősportot/harcművészetet, az azzal a bármivel legyőzhetetlenné válik, mert nem a stílus a lényeg, hanem a szint. Ismerem ezt a bullshitet, ezt a minden realitást nélkülöző baromságot már 2011-ben is nyomatták ezen az oldalon a hozzád hasonló gyökerek, tehát nem kell nagy intelligencia az értelmezéséhez.

A valóságban ez úgy néz ki, hogy hiába vagy wing tsun sifu, hiába vagy fene tudja hány danos aikido mester, hiába vagy világbajnok bokszoló, ha Kolompár Dzsunior random állbaver az aluljáróban, amikor te éppen zenét hallgatva mész melóba. Hiába vagy profi birkózó, ha körbeállnak hárman. Hiába vagy olimpikon taekwondós, ha a támadódnál ott lapul a bicska, a vipera, a gázspray.

Meg ne a profikból induljunk már ki. Szerinted aki itt osztja az agyát a gyakorikerdesek.hu-n önvédelmi témában, meg aki itt kérdezősködik, hogy a "kocsmában a mogorva bácsiktól mivel tudod megvédeni magam", azok közül hányan lesznek profi harcművészek? Azok közül hányan fogják tudni valóban felvenni a kesztyűt a sittes, drogos, agresszív férgek ellen egy balhéban? Esélyetek sincs.

2022. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

“ hogy állításod szerint aki profin szinten művel bármilyen küzdősportot/harcművészetet, az azzal a bármivel legyőzhetetlenné válik”


Idáig olvastam, mert tovább nincs értelme. Ezt nem írtam, ellenben abból amit írtam, egy szót sem értettél meg. Valószínűleg az iskolázottság hiánya lehet a háttérben. Ezt támasztja alá a szóhasználatod is a gyökerezéssel (ezt a mondatot még elolvastam abban reménykedve, hogy van valami mondanivalód is a pitiáner hőbörgésen kívül, de hát a reményhal...).


“ Szerinted aki itt osztja az agyát a gyakorikerdesek.hu-n önvédelmi témában,”


Köszönöm, hasznos infó volt, eszerint kezelem ezután az általad írottakat.


“ Azok közül hányan fogják tudni valóban felvenni a kesztyűt a sittes, drogos, agresszív férgek ellen egy balhéban? Esélyetek sincs.”


Nem is téma. Nem keveredünk a korpa közé. Ennyi a titka.

Azért Bábel Csabáék egész jól megvannak. Már ha valaki mégis közé akar keveredni.

2022. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

9-es. Akkor ennyi erővel senki ne próbáljon meg védekezni "Józsika" ellen, mert ő már 9 éves kora óta püföli otthon az "emberméretű szalmazsákot".

Még mindig a kyo témája érdekelne,nem az,hogy te mit gondolsz a bokszról és egyéb másokról.

Én azt értem,hogy attól,hogy valaki tud karatézni még 5 késsel hadonászó embert nem fog térdre kényszeríteni,de szerintem az sem aki bokszol,nemde?

Felesleges témákat feszegetsz. Ha úgy érzed még erre válaszolj,de ha nem tudsz hozzászólni a kyo-hoz akkor bocsi,de nem hozzád szól a kérdésem.

Remélem senkinek nem zavarja a csőrét,hogy érdeklődöm egy téma,életforma iránt.

2022. máj. 7. 12:05
 14/33 Thunderfairy ***** válasza:
100%

12 évig kyoztam. Utána rájöttem hogy a filmekből/könyvekből eltanult technikák 10 év után többet értek mint a kyokushin.


A 11-es válaszoló jól irja. Ha tele lesz a gatya amikor jön a szitu akkor nem érsz semmit. Ez a hatékonynak mondot küzdősportokra is vonatkozik. Ha megijedsz véged is van. És tököt nem fog növeszteni a harcművészet, de a küzdősport se biztos, a lábbaid közé. Ha nem vagy olyan bátor keménykötésű mint egy akciósztár a filmekben akkor elvertek, kiraboltak. Így már érthető???

2022. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagyok egy harcművészetis ember,de viszont!

Ha viszont folyton gyakorolsz a technikán,meg jól karatézol és tényleg jól verekedel akkor nagyon jó az ilyen tudás ha kell!

Lehet hogy 6 ctype ellen nem könnyü elbánni,de viszont egy tapasztalt harcosnak nem lehetlen!

Bárki megmerné kérdőjelezni,csak annyi mondok:

Lehet hogy te sose verekedtél,se mentél sose az ilyen helyre,megmondom én többet ér a ilyen mint semmiből lebunyózni.

Ez van,vagy megtanulsz verkedni,és kondizol,és kajában nem kényeskedel,akkor talán nem vernek laposra!

Ennyi a igazság,mert szerintem utolsó hülyének is le esik a tantusz,hogy azért egy olyannal nem éri meg bunyózni,aki tud bunyózni.

2022. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Thunderfairy ***** válasza:
68%
15-ős. Neked meg leeshetne hogy ha olyan a természete valakinek hogy nem merri használni a tudását, mert annak ellenére befosik, akkor nem fog érni semmit a tudása.
2022. máj. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
15%

16

Ez nem ettől függ...

Istenem,aki nyáva nyúl akkor ne menjen karatézni,illogikus hogy valaki 3 éven át tanulgatot karatézni és pont akkor fosik be amikor kellene.

Ennyi erővel hogy ment dzsudóba tanulni?

2022. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Amúgy igen. Ha valaki neki állna karatézni és még komolyan is venné akkor még is csak érhet valamit.

Ezért is kérdeztem. Nyilván akkor kezdesz bele valamibe ami érdekel nem? Aztán egy idő után csak kiderül érdekel-e vagy sem annyira, hogy halálosan komolyan vedd.

2022. máj. 8. 13:37
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy megmondva őszintén:

Ha valaki nem egy agresszív fajta,vagyis nem egy erőszakosságra való személy,akkor nyilván elfenekelik.

Nyilván vannak olyanok akit tudnak valahogyan nyugodtan és nem agresszíven viselkedni,de ha mostan felteszem a 50 milliós kérdés,ha mostan téged halál komolyan megtámadnak,és most azon alapszik hogy most használjad amit tanultál akkor most mi fogsz csinálni?

A)Kis könnyspray-edel lefújkálod (közben meg megy a figth,és ne fog össze rogyni a illető és még utánna is lefog téged)

B)Jó gatyában rakod őt,és levered mint a üveget.

Most gyerekek,utcai bunyóról beszélün,itten elő kerül olyan ami most kkve-nak nem tetszik,hiába de valódi utca kölyköknek annyi is ér.

Utcai bunyóban kb ez történik:

Valahogy előkerül tipik kemény pityu,és barátai és elkezdenek kötöszködni,hogy ők szerintük be anyáztál.

Na és hárman rád mennek,és te gyorsan elő kapod a bicskádat,és szúrkálsz és egyik másikat megcsattogatod a lábaddal.

Mivel ne legyünk illogikusak,hogy most azért minket visznek börtönbe,hanem az van hogy logikus módon 3-man támadtak rád,és te védekezdtél.

És benne van a pakliba hogy megnézzik hogy kik is támadtak rád,ha egy rendőrségi ügyes csávók támadtak rád,akkor ennyi erőből megmondják hogy ők voltak a hibások.

2022. máj. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
91%

Az ideges típusú ember az is marad. Illetve évek, mire formálódik a személyiség. Nekem egy kezdő kori tapasztalatom van, azóta sosem került sor bunyóra.


3 éve voltam tag, de igazából 2 éve edzettem intenzíven.


Falu kisköcsögje jött nagyragyúrt mellizommal, állítólag gyors volt és tudott is. Kerültem a konfliktust, de csak jött utánunk kóstolgatni. Aztán váratlanul homlokon csaptam, de olyan ideges lettem, hogy minden karatés xarságot elfelejtettem, csak egyik kézzel fogtam a másikkal szó szerint elkalapáltam. Viccesen nézhetett ki. Viszont összecsuklott.

Nem tudom küzdősport nélkül kikaptam volna-e. Viszont azóta eltelt 27 év, és nem volt szülséf hasonló akcióra.

2022. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!