Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Leesés a lóról?

Leesés a lóról?

Figyelt kérdés

Hirtelen nem tudtam milyen kérdést tegyek ki, így random kitaláltam.


Több, mint féléve kezdtem Lovas edzésekre járni, eddig 5 éves korom óta évente 1 hetes Lovas táborba.

nemrég estem le a lóról életemben először! Azt nem értem, hogy azt mondják a lovasok, hogy fél év alatt meg lehet tanulni térdből felülni, és nem a kengyelből. De nekem ez még mindig nem megy, már több mint féléve járok.

Úgy estem le, hogy valamitől megijedt a ló, elkezdett vágtázni, én meg elvesztettem az egyensúlyom (nem tudok vágtázni, futószáron vagyok) és oktató fékeztetett, a ló akkorát fékezett, hogy előre estem, majd le.


Mondjátok meg légyszí, hogy hogy a bánatból kell ezt gyakorolni, hogy menjen a térdből való felemelkedésem, illetve stabil legyen az ülésem ilyen esetben is.

Folyamatosan van ilyen minden edzésen, hogy kengyel nélkül megyünk 7-10 kört könnyített/könnyű ügetésben, de olyan mintha nem emelkednék fel.



#ló #lovas #könnyű ügetés #Leesés a lóról
2022. jún. 19. 20:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Kihagytam még azt, hogy az oktató tisztában van ezzel, és eddig azt mondja, hogy idő kell és sok gyakorlás.

Akkor ebből az következik, hogy azok akik azt mondták, hogy félév alatt meglehet tanulni, az több napot mennek egy hét alatt? Mert én heti egyszer.

2022. jún. 19. 20:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban lovagoltam sokat.


Őszintén, mindegy, hogy mit csinál az ember, az a heti egy gyakorlás/edzés nagyon kevés. Az még arra se jó, hogy szinten tartsd magad. Fejlődni meg biztosan nem fogsz tőle.


A lovagoláshoz amúgy izomzat kell. Edzeni kellene egyéb módon is.

2022. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én nagyon ajánlom a The horsebook yt csatornának az ülésjavítás című

videóját. Nekem nagyon sokat segített

2022. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!