Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Menyi idő alatt lehet megtanul...

Menyi idő alatt lehet megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egy teljesen kezdő vagyok. Szeretnék megtanulni lovagolni és olvastam különféle oldalakon, hogy van futószáron lévő oktatás, meg tereplovaglás. Az lenne a kérdésem jobban kifejezve, hogy mennyi ideig kell futószáron lovagolnom, hogy elérjem azt a szintet amikor már terepen is lovagolhatok. És ez kb. mennyibe fog nekem kerülni? És hol tudok jó felszerelést venni kedvezőn, pl neten érdemes? Segítsetek!

Köszönöm!


2010. szept. 25. 15:47
 1/4 anonim válasza:

a jó lovas olyan, mint a pap: holtig tanul.

Hogy mennyi ideig kell futószáron pörögni? Oktatója válogatja. Általában karámban is szokták a fiatalságot lovagoltatni, hogy megtanulják irányítani a lovat, ennek ellenére én a felét nem engedném terepre, mert egyszerűen nem lovagolnak, csak utaznak az állaton és sokszor annak a jóindulatán múlik, hogy épségben hazaérnek.. A lovaglás igazából türelemjáték annak, aki a lónak társa akar lenni, nem pedig az ura. Ha tényleg jó lovas akarsz lenni, akkor szánj időt az alapok elsajátítására, mert a terep csak akkor lesz olyan zseniális érzés. Ha biztosan ülsz, ha teljes biztonsággal irányítasz 5 mázsa akaratot, akkor fogod csak élvezni és meglátni a természet szépségeit. Amúgy meg nincs értelme kilovagolni úgy, hogy attól félsz, hogy hazaérsz-e.

Az első időben szerintem csak lovaglónadrágra és bokóra lesz szükséged, na és egy jó oktatóra- ennek az utóbbinak ára van.

Egyet ne felejts: ő az erő és te vagy az ész.

Sok sikert!!

2010. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!
2010. okt. 8. 13:23
 3/4 anonim válasza:

Az attól függ, mennyire vagy hülyegyerek. XD.

ha hamar tanulsz, akkor akár 2-3 hó. alatt lekerülhetsz. Van egy ismerősöm, 13 éves, de nem érti, mi az, hogy a sarkat nyomja le, és már egy éve futószáron van.

De nem hiszem, hogy ez lényeg. A lovaglás az futószáron is lovaglás.

2010. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

18 éves vagyok, 10 éves lovagolok, úgyhogy tapasztalatból írok.

Először is a futószár és a terep között van egy nagyon fontos "fokozat", az osztály lovaglás. Általában osztályban töltenek el nagyon sok időt a lovasok.

Általában ha rendszeres tudsz járni és fejlődsz is, akkor kb. 3-4 hónap alatt lekerülsz futószárról és osztályba raknak.

Az osztályban megtanulod a lovardai alakzatokat megtanulsz már lovasra figyelni, illetve a saját lovadat irányítani (itt most nem csak arra gondolok, hogy jobbra meg balra)

Egy normális lovardában csak akkor egednek ki terepre, ha már minden jármódban biztosan ülsz és nincsenek nagy hibáid. Egy séta-ügető terepre kb. 2-3 éves (Rendszeres!) lovaglás után lehet kiengednek.

Viszont egy vágta terep már keményebb tészta. Oda 4-5-6 éves biztos tudás az ideális.

De ne rettenj meg ezektől a számoktól, mert nagyban függ TŐLED is :)

Azt szokták mondani, hogy a lovaglás olyan mint a drog, csak kétszer olyan drága. Ezek az edzések nem 2 fillérek, de ha megtalálod a tökéletes lovardát akkor nagyon megéri. Én most találtam meg kb. fél év és ez a 6. lovardám. De most már nem váltanék semmi pénzért, ez a tökéletes.

Ugyan ez a helyzet a lovas felszerelésekkel is. A határ a csillagos ég és mindig van mit megvenni :) Hidd el, tudom :)

Kezdetben kobak a legeslegfontosabb. Utána a gerincvédő (ha gyerek vagy, akkor mindenképp, ha felnőtt, akkor el tudod dönteni, hogy szükséges e neked)

Nekem nincs, mert amikor én kezdtem, akkor még nem volt "divat", most meg már nem is akarok, mert szerintem kisebb mozgásteret ad, de hasznos egy esésnél.

Ezek után a lovaglónadrág, egy lovaglócipő és hopilet vagy lovaglócsizma, esetleg lovagló kesztyű

Ezek után a többi már csak "divat", lovaglókabát, lovaglómellény, lovaglópóló, lovaglózokni, stb.

Szerintem ne rendelj neten, mert ezeket célszerű felpróbálni, én a Decathlon-t ajánlom, nagyon jó cuccai vannak, megfizethető áron, illetve a Nagy Lovas áruházat, bár az picit drágább. A Horze jó még, de az is picit drágább

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan :)

2016. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!