Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovas táborban mennyire lehet...

Lovas táborban mennyire lehet megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a tábor 1 hetes,vagy valami ilyesmi.


Nos,én jártam lovagolni (nem táborban) hanem évközben rendszeresen..Nekem bizony egy hét édeskevés lett volna hozzá.

Futószárazással kezdi mindenki,azt csinálod kb. 3 hónapig.

Vagy még tovább is,ha valaki nagyon nem érez rá az egyensúlyra,ritmusra.


De elsajátítani a könnyű ügetés mozgását,az elsőre biztos nehéz lesz.Ez sok időt elvesz.


Szóval szerintem egy hét,egy tábor alatt nem lehet megtanulni lovagolni.

Az alapok megismerésére viszont mindenképpen jó!

De szerintem vágtázni nem fogsz :-)


Szép tábort kívánok! Szia :-)

2009. aug. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Semennyire.. Max ügetni.
2010. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A lovastábor nem arra van, hogy profi versenyzőt faragjanak belőled. Ez a hét amolyan "ízelítő". Kipróbálod a lovalást, a lovakkal való munkát, tanulsz róluk, egy hetedet a közvetlen közelükben töltöd. Ha megfogott a dolog, akkor már biztos alapokkal kereshetsz egy lovasiskolát, ahol először futószáron tökéletesítheted a táborban tanultakat (általában ez a lépés, ügetés és üléstechnika témakörökig terjed), majd ha jól megy egyedül is próbálkozhatsz, sokkal korábban, mint ha tábori tapasztalat nélkül állítasz oda. Lovardája válogatja, mennyi időt tartanak futószáron, persze függ az oktatótól és a te ügyességedtől is a dolog. Én speciel 5 futószáras órát kaptam, pedig annak idején teljesen kezdő voltam, utána pár óra egyedül a karámba, majd a 20 alkalmas futószáras (!) bérletből lovagoltam osztályba kb a hetedik alkalommal. Nem mondom, hogy ez a helyes, mert nem az, az oktatóm nagyon félvállról vette a dolgot, pár hónap múlva távozott is, és az új próbaidős oktatók javítottak a technikámon, bár nem sokat, mert habár nem tanítottak meg jól lovagolni, valahogy ment nekem érzésből is.. Persze attól függ, mit akarsz elérni. Én ilyen döcögősebb kezdettel is ma már versenyzek díjlovaglásban és ugratok is és militaryzó szeretnék lenni :) Viszont ha versenyeken akarsz indulni jobb olyan lovardát választani a tanuláshoz, ahol erre fektetik a hangsúlyt. Ha a táborban jól érzed magas és tetszik a lovaglás világa, akkor kereshetsz olyan helyet, ahol kevesebb lovardai képzéssel jó kis hobbilovast faragnak belőled, ahol egy barátságos lóval élvezheted kettesben vagy barátaiddal a tereplovaglás, kirándulásokat és túrákat. Akkor se keseredj el, ha nem akarod folytatni a lovaglást, mert nincs lehetőséged rá vagy annyira nem vonz a dolog. Az egy hét tábor így is nagy örömet fog okozni, és feledhetetlen élményekkel térsz haza :) Higyj nekem, idén két táborban voltam és kettőt tartottam, nekem öröm ránézni a velem egykorú (14vagyok) vagy idősebb/fiatalabb társak arcára egy-egy lovas kaland után :) Remélem jól sikerül a dolog és segítettem a döntésedben!!

puszi, Lana

2010. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lovastábor nem arra való, hogy megtanulj lovagolni, inkább csak kedvet csinál hozzá, de az sem utolsó...


A lovastáborban csak az elméleti alapokat oktatják inkább és a lóval való bánásmódot, meg némi lóetológiát.

Lovaglás része a lovastábornak inkább háttérbe szorul az elmélet mellett. De ez jól is van így.


Lovagolni lovasoktatótól kell megtanulni, egy lovardába beiratkozva, heti 2 - 3 alkalommal.

2016. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!