Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sok időbe tartana megtanulni...

Sok időbe tartana megtanulni így lovagolni?

Figyelt kérdés
Imádom a pacikat, a leggyönyörűbb állatok! :) Voltam kb. 5 éve lovastáborban, ott lovagoltam, és a tábor végén már egyedül mentem a lóval, persze csak "sétálás". Felnőtt koromban orvos szeretnék lenni, 18 vagyok most. Arra gondoltam, hogy bár ki tudja mit hoz a jövő, de ha esetleg sok pénzem lenne, akkor lenne lovam. És sok időbe telik megtanulni úgy lovagolni, hogy egyedül ügetni,vágtázni? Semmiféle versenyre nem gondolok.. :) Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 23. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb 5 perc. Legalábbis nekem annyi volt...

Életemben közöm nem volt a lovakhoz, de a párom nagy lovas (először a lovának mutatott be, csak utána az anyjának) :) Az én lovasoktatásom a következőből állt: "Ez a ló, ülj fel, igyekezz nem leesni" és irány ki terepre. Első alkalommal persze ugyanúgy ügetés, vágta is simán volt, nem kímélt, rá kellett éreznem, hogy hogy kell. Azóta én is lómániás vagyok, saját lóval és (lekopogom) biztos lovastudással :)

2010. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nem drága nagyon a lótartás? 2 álmom van, az egyik, hogy orvos legyek, a másik, hogy legyen saját lovam. Sajnos nem lehetett megoldani azt, hogy lovasiskolába járjak, mert egyrészt nem volt elég időm, meg messze is volt... Írnál légyszi az árakról, meg mennyi foglalkozást igényel (gondolom sokat) de mégis.. :) Meg bárki írjon tapasztalatot légyszi! :)
2010. máj. 23. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Hát...ahogy vesszük. Én a csikómat, elválasztási korában (6 hónapos) vettem papír nélkül 120 ezer Ft-rét. Tehát tulképp két és fél éve etetem és pucolom meg tanítgatom :) De kb. 150-200 ezerért már kapsz belovagolt lovat is. Aztán erre jön rá a lótartás, ha saját istállód van akkor ez persze ingyen van, lovardában havi 40 ezer körüli a bértartás. Takarmány (ezt sajna nem tudom megmondani, mi saját földről saját gépekkel hordjuk a takarmányt). Állatorvos (20 ezer Ft/év ha mázlid van, akármi más baj van határ a csillagos ég), körmölő (hathetente) 2500-3000 Ft/alkalom, aztán még felszerelés, ruházat stb...

2010. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én amondó vagyok, hogy először tanulj meg egy picit lovagolni. Utána, vagy esetleg már tanulás közben űlj minél több lovon, hogy megtudd, mik az igényeid, hogy milyen lovat szeretnél majd venni. Én kb 2 éve lovagoltam, amikor már tudtam, hogy mik az igényeim. Lovat akkor éri meg tartani, ha heti több alkalommal tudsz rajta lovagolni. Lehet lovardában, vagy tanyán is tartani lovat. Nálunk pl sok tanya van a közelben, ahol jóval olcsóbb a bértartás, mint a környező lovardákban. Én most heti egyszer járok egy piszok jó oktatóhoz, és amikor tudok kimegyek a tanyára "ismételni", terepre menni.

Nekem kb 15 alkalom kellet ahhoz, hogy egyedül elengedjenek futószárról. Utána már gyorsabban halad az ember. Bár ez az én tapasztalatom. De még mindig gondjaim vannak, és folyamatosan tanulok. (4 éve)

2010. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!