Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovagolni megtanulni nagyon...

Lovagolni megtanulni nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Pár évesen a gyereknek nincs még félelemérzete, de én most 29 éves fejjel szeretnék megtanulni lovagolni. Mennyire nehéz? Heti hány "órát" kell vennem? A drágább helyek, jobbak is? Mennyi idő alatt lehet megtanulni az alapokat? Egyáltalán akinek ebben tapasztalta van, légyszi írjon, hogy mire figyeljek!
2010. máj. 3. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon. Az alapokat önmagában nem nehéz elsajítani, de az igazából még nem lovaglás, csak lovon ülés, sokan évek után sem merik azt mondani nyugodt szívvel, hogy tudnak lovagolni...

De, hogy ne vegyem el a kedved, ha szorgalmasan csinálod, akkor látványosan tudsz haladni. Az életkor nem akadály, sokan még idősebben kezdik.

A drágább helyek nem feltétlenül jobbak, sőt, sajnos sok edző csak lehúzni akar. A nevesebb, képzettebb edzőkről meg úgyis hallasz majd a többi lovastól.

Az alapok megtanulása tőled függ, hogy mennyire küzdesz érte. Ismerek olyat, aki 2 év alatt elég magas versenyszintre jutott, és olyat is, aki 20 éve ellötyög a lovon és gyakorlatilag semmit nem tud. Időben minnél több, annál jobb, igazából saját ló kell a normális szint eléréséhez, napi lovaglás mellett.

2010. máj. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

én 6 éve lovagolok és 13 éves vagyok anyukám is lovagol kb 10 éve és van egy saját lovunk is

jobban lovagolok mint anya, főleg mert mostanában nagyon nagyokat ugrunk (meredekeket, falakat, oxereket, triple bart) és anyának nincs elég bátorsága hozzá, szóval nem tudom ez mennyire egyéni de ha vki felnőttként kezdi akkor ugrásnál lehet meginog a bátorsága

de idáig el is kell jutni: az alapok tényleg könnyűek, de ha igazándiból akarsz lovagolni, akkor azt tanácsolom ha teheted ne csak egy lovon ülj mert aztkönnyen megszokja az ember és amikor egy másikra ül nem is tudja mit kezdjen, mert annyi ló annyi viselkedés (ezért jó a mi lovunk az mindig mást csinál, nem lehet hozzászokni csak ahhoz hogy mennyire kiszámíthatatlan de azért imádom)

szerintem az alap az fél év utána lehet menni szabadon és lassan járóiskola, kígyóvonal, vágta meg ilyenek aztán kisebb akadályok/díjlovaglás alapjai

szóval a lovaglás nehéz sport bár sokan azt mondják nem is sport de naná hogy az megerősödsz tőle

2010. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
ja, és szerintem elég úgy heti 3x, vagy ha van mód rá lehet mindennap de nem muszáj
2010. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 évesen, 4 éve kezdtem lovagolni. Heti egyszer jártam ki (eleinte). Kb 15 alkalom után jutottam el odáig, hogy elengedjenek futószárról. Kb 4, 5 hónap után már lazább terepre is kimentünk. A drágább helyek nem feltétlen jobbak. Nekem eddig a legjobban egy tanya tetszett, ahol egy leányzó oktatott engem. Imádtam a lovat és az oktatás is nagyon jó volt. Ha megbeszéltük, hogy pl 3-ra megyek, akkot a ló ott állt felnyergelve. Ezt persze gondolom sok helyen így csinálják, de nem mindenhol. Ez akkor jó, ha nagyon elfoglalt életet élsz. Ha Te tisztítod, nyergeled a lovat, abból viszont tanulni is lehet.

Nem hinném, hogy a saját ló olyan jó dolog lenne, pláne, ha most tanulsz lovagolni. Majd, ha már sok tapasztalatot szerzel, és tényleg akarsz és tudsz venni lovat, ls el is tudod tartani, csak akkor érdemes, addig is minnél több lovon űlj, hogy tudd, hogy milyen ló lenne a számodra a legmegfelelőbb. (Na igen, ez teljesen ellentmodd az elöttem szólókkal.) Én sok és sokféle lovon űltem már, és sokhelyen megfordultam már. Szeretek próbálgatni és így tapasztalatot szerezni. Sok oktatóm volt, sokféle módon oktattak már, lovagoltam angol és westen nyereggel is.

Mire lennél kiváncsi?

Hova mennél lovagolni?

2010. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

21:29 Jó hallani, hogy nem vagyok semmiről lemaradva!

A kérdésem megírása óta 3-szor ültem lovon. Első alkalommal főleg egyensúly gyakorlatok voltak, második alkalommal ügetés, meg több hangsúly a helyes testtartásra, majd mivel még volt idő és nem következett utánam senki, vettem még egy órát (20 percet). De közben már le lett szedve a lóról a nyereg, így kérdezték, hogy megpróbálom-e nyereg nélkül. Elmondták hogy kell írányítani, és akkor már futószár nélkül (persze kerítésen belül)gyakoroltam. Következő alkalommal másik helyet próbáltam ki, itt főleg az ügetési módokat gyakoroltuk felváltva. Olyan helyet keresek, ahol türelmesek, segítőkészek, és nem csak a pénz a lényeg. Világbajnok nem akarok lenni (mert arról már jócskán lemaradtam), de az alapoknál többet szertnék megtanulni. Főleg budapesti helyek lennének jók. Egyenlőre heti 1 (max. 2) alakalommal tudok menni, az anyagiak miatt.

2010. máj. 11. 09:44
 6/15 marcipanfelho válasza:
100%

nem feltétlen a drágább órák a jobbak (mondjuk általában oka van a magas árnak,de vannak kivételek)... ha lovardát választasz sok mindent meg kell nézned: hogyan vannak tartva a lovak, az oktatók kedvesek és türelmesek-e, a lovak mennyire nyugodtak, van-e lehetőség terepre vagy van-e fedett pálya (mert az azért csak pozitív dolog..).

innentől kezdve heti 1-2 óra megteszi sztem és később ha belejössz lehet rajta sűríteni :) az alapokat sztem hamar ellehet sajátítani... ha heti 1-2 órát veszel akk 1-2 hónap alatt meglehet tanulni, de ez attól is függ mennyire vagy elszánt :D

2011. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
59%
én múlthéten ültem életemben először lovon, és annyira megfogott hogy megakarok tanulni. első alkalommal már ügettem és szabadon is mentem futósz nélkül. és ugyis ügettem pályán. egészen könnyen ment a ló ritmusának és az általam csak "lovon szexelés" mozgás elsajátítása és megis fordítottam a lovat amit aztmondott az oktató hogy rendes tanulók általában a 20. órán tanuljék. bár nemértem hogy miért mivel életemben először ültem lovon és elsőre sikerült megfordítani. végtelenül egyszerű : ) szóval ha majd belefogok a lovaglásba remélem dinamikusan haladunk : ) keresgéltem hogy mit mondanak a lovaglás megtanulásáról de több hónapig csak futószáron menni eléggé lehangolt : ) nembaj ha így hát így :D
2011. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Szia!

Végül,hova mentél lovagolni?

Én is most szeretnék újra hozzákezdeni,mert nagyon hiányzik a lovak közelsége és szeretnék tényleg jól megtanulni lovagolni.

2012. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Én 18 éves vagyok és immár 10 éves űzöm ezt a sportot :)

Azt mondják, hogy sosem késő elkezdeni :)

Eddig 6 lovardában fordultam meg, és most kb. egy éve találtam rá arra helyre, ami álmaim lovardája

A drágább hely nem biztos, hogy jobb is, persze van rá esély. Ha elmész egy helyre, akkor ott az első alkalommal valószínűleg a legjobbat fogják mutatni, hogy menj máskor is. Célszerű 4-5 ször elmenni, és ha tartósan jó a színvonal, akkor megéri. Nekem volt egy olyan lovardám, amit 3 év után hagytam ott. Először jó volt, élveztem aztán mintha megrekedtem volna egy szinten, nem fejlődtem. Rájöttem, hogy mostmár nekem ennél több kell, így váltottam.

A drágább lovardákkal még azért is vigyázni kell, mert nem biztos, hogy egy kezdővel "normálisan fognak foglalkozni". Pl. elmész, felülsz a lóra és az oktató azt mondja, hogy "3 kör lépésben bemelegítés, majd befele állítás, a sarokban kiskör, aztán átlóváltás..." Te meg ülsz, hogy mi van? és lehet hogy ő már úgy fog téged kezelni, hogy te az alapokkal tisztában vagy (lovardai alakzatok, jármódok, stb.)

Engem egyszer oktatott egy olimpiai edző, és járóiskoláztunk, és csak annyit mondott "Rendben, akkor rálovagolsz, az akadály fölött ugratod az ügetést, utána két rúd között állj, abból ügetés, utána nagy kör, X- nél állj, abból ügetés, rúd előtt állj, majd ügetés és egy hátraléptetésből vágta a vége" ÉS ott nem lehetett visszakérdezni, hogy most mit kell csinálni :)

Ettől függetlenül az a jó, ha minél többet tudsz mennyi. Ha mondjuk heti 5-ször tudsz menni, akkor kb. fél év alatt meg lehet tanulni az alapokat és a különböző jármódokba való helyes lovaglást. De ha csak hetente vagy két hetente jut rá időd, akkor 1-2 évebe is beletelhet. Minden attól függ, hogy mennyi időd van és mennyire vagy kitartó.

Nagyon sok apró dologra kell figyelni és abból szoktak később gondok lenni, ha az elején ezeket nem sajátítod el. Pl. nekem senki nem "mondta", hogy térdből kell tartanod a testsúlyod 80%-át, így nem rögzült belém. Most minden edzésen 30-szor hallom, hogy "térdedre figyelj". És ilyen apróságokon múlhat az egész (sőt néha az életed is, persze ez kisarkított példa)

Még annyi jó tanács, hogy minél több lovat próbálj ki, mert ahány ló, annyi személyiség és az a későbbiekben jól jöhet, ha nem egy lovat szoksz meg, hanem ültél már ijedős lovon, lusta lovon, érzékeny lovon, stb.

Sok sikert és ha básmi kérdésed merülne fel, írj nyugodtan :)

2016. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Attól függ. Milyen az életed. Mert a lovaglás sokkal inkább pszichés tevékenység. Innentől kezdve nem nagyon van jelentősége az életkornak.

A lovaglás fizikai része relatíve könnyen, és rövid idő alatt elsajátítható. Hogy hogyan ülj a lovon, mi a helyes ülés, hogy tartsd a lábad, mennyire dőlj hátra, ezek megtanulhatóak - tehetségtől függően - pár alkalom után. DE EZ MÉG MESSZE NEM LOVAGLÁS!

A lovaglás lényege a LEHETŐ LEGTELJESEBB ÖSSZHANG a lóval. Csak akkor tudsz irányítani egy lovat, ha a ló elfogad téged vezércsődörnek. Meg kell bíznotok egymásban fenntartások nélkül. És innentől nehéz a lovaglás. Ezt sokkal könnyebb kimondani, mint elérni. Erre csak oyan lovas képes, aki pszichésen - lelkileg teljesen rendben van önmagával,fel tudja dolgozni sérelmeit, hisz önmagában, van önbizalma. Csak ilyen ember tud megfelelően folyamatos irányítás alatt tartani egy 550 - 600 kg - os állatot, akinek önálló akarata van és próbára teszi a lovasát.

A ló megérzi, ha a lovasa nem áll a helyzete magaslatán, ha a lovas fél, ha nem ura önmagának és a tetteinek, ekkor bizony a ló lesz a vezér. Arra megy, és az lesz, amit a ló akar, mert tudja, hogy aki a hátán ül, az nem lovas, hanem egy lekvár.

A ménesben a legerősebb ló a vezér csődör és nem a legokosabb, vagy a legtapasztaltabb (ez a ménesben vezérkanca egyébként).

Ha valamelyik ló vezér akar lenni, az megküzd a vezérrel.

Az emberre is így tekintenek a lovak.

A lovak - már ha nem egy elcsigázott, öreg, benyugtatózott lóról van szó - sokszor teszik próbára a a lovasaikat, mert így derítik ki, hogy a lovas mit enged meg nekik, meddig mehetnek el a "hisztijükkel".

Ezt kell megoldani, ezt a helyzetet kell kivitelezni a lovasnak minden alkalommal, amikor lóra ül.

Mindaddig, amíg ez nem megy, még arra sem fogod tudni rávenni lovat, hogy egyenesen menjen alattad!

Először önmagadat kell legyőznöd, aztán lehet lovagolni!

2016. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!