Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sport (főleg futás, kevésbé...

Sport (főleg futás, kevésbé úszás, testtartás javulása, kerékpározás, via ferrata) szempontjából milyen változásokra lehet számítani 30 felett?

Figyelt kérdés

2022. okt. 12. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetőleg világbajnok atléta már nem lesz belőled, de 30-35 évesen még egy fiatal srác vagy. Mit aggódsz?
2022. okt. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez azért így eléggé általános.
2022. okt. 12. 10:15
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

De konkrétan mi a helyzet??? Eddig ezeket a sportokat csináltad, és úgy gondolod, hogy 30 fölött majd rosszabbul fog menni? VAgy mi???


Én 50 éves koromban kezdtem el bicajozni (N). Előtte kábé a balatoni nyaralóban a strand és a ház között bicajoztam, meg itt Bp-en néha ide-oda.

Kb. fél-egy év alatt eljutottam oda, hogy délutáni edzésként lazán letekertem a 40 km-t, hétvégén meg akár százat is.... És most, majdnen 60 évesen Ausztriában, Németországban a hegyekben túrázunk bicajjal.

2022. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ez fura.


Nekem tizenévesen sok volt a 20 km, huszonévesen a 40 is elfárasztott.

Nemrég csináltunk Szob - Bp-et, direkt lassan mentünk, a végére kipurcantam, a térdizületem két napig fájt.

2022. okt. 12. 10:32
 5/17 anonim ***** válasza:

4. De r3ndszeresen nem sportolsz semmit hetközben?

Via ferrata csak vagyálom? Oda azert kell egy jó adag állókepesseg es edzettseg.

2022. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A via ferrata vágyálom jelenleg.


Futás heti négyszer, heti 25-30 km edzéstervvel és heti 2-3 alkalom erősítés, gyógytesis gyakorlatok és kézisúlyzók. Ritkán bicaj, úszás.

2022. okt. 12. 11:08
 7/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a szívben 14 éves korig tudnak végbemenni bizonyos változások, utána b...hatjuk (tehát terepfutó már nem leszek és életem végéig tolom majd a bicajt olyan dombra, amire mások nem), az izomrostok száma is bizonyos életkorig nőhet.

Azt is tudom, hogy 30 körül kezd rohamosan romlani a regeneráció üteme.

Az is tény, hogy számos negatív változást tapasztalok a testemben, amitől az életminőségem romlik és ezzel lényegében mindenki így van.


Tényleg érdekel, hogy a sport kapcsán mi várható, mi a jellemző az emberekre, amikor vége a huszonéves kornak, amikor lejár a "garanciánk".

Tényleg érdekel, mibe éljem bele magam és mi az, amibe semmiképpen ne.

2022. okt. 12. 11:25
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem jar le semmifele garancia huszoneves kor után.

Kint voltunk a spar maratonon, nagyon sok 60 fölötti versenyzőt is lattunk.


Önsajnaltatas sehová nem visz...

2022. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Te vagy a középkorú 30 éves?
2022. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Véletlenül se segítsetek...
2022. okt. 12. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!