Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás és a saját testsúlyos...

A futás és a saját testsúlyos edzések mennyire javítják az állóképességet?

Figyelt kérdés

Elhatároztam magamat, hogy ugyan sokat javítottam magamon fizikális értelemben-lefogytam és sokkal többet mozgok-, de még mindig van egy csomó fejleszteni való pontom magamon, és ha akarok is valamit kezdeni magammal, akkor igenis rengeteget kell fejlődnöm.

Így hát arra jutottam, hogy elkezdek futni és itthon, saját testsúllyal fogok erősíteni. Az erősítés alatt fekvőtámaszt, planket, hasprést, felülést és egy jó pár hasonló gyakorlatot értek.

Tudom, a legjobb az lenne, ha kondiznék, de az most nem jöhet szóba.


Azt szeretném, hogy egy kisportolt, focista alkatom legyen, erős állóképességel és helyt álljak mindenféle intenzív edzésen. Ha hetente 4-5 alkalommal elmegyek futni, és ugyanennyiszer erősítek, lesz hatása?



2023. ápr. 7. 13:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, így nagyon jó lesz az állóképességed
Ez már jó irány, de többet kell edzened
Nem, nem lesz így sem jobb állóképességed
egyéb
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha hetente 4-5 alkalommal elmegyek futni, és ugyanennyiszer erősítek, lesz hatása?"

Hogyne lenne? A futás az egyik legalapvetőbb állóképességet fejlesztő mozgásforma, a saját testsúlyos edzésben pedig rengeteg lehetőség van erőnövelés szempontjából. Hajrá!

2023. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Igen,futok es ksi boxedzesen jonak szamitott az allokepessegem!!!!
2023. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Pont ezek az állóképesség fejlesztő edzések.
2023. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez rendben lesz, ennél több edzésre nem lesz szükség.

(Az étrendedre is figyelj, de ezt biztosan te is jól tudod.)

2023. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szép is lenne, ha heti 8-10 alkalom testmozgásnak nem lenne állóképesség növelő hatása.
2023. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jó irány!

Figyelj a fokozatosságra!

Heti 8-10 edzés az komoly, kis terhelésekkel kezdd és ne felejts el bemelegíteni az elején és levezetni, nyújtani a végén.

2023. ápr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Barbell Deadlift ***** válasza:

Tudni kéne, hogy pontosan "milyen" állóképességet szeretnél növelni, és milyen intenzív edzésekről van szó, amiken helyt akarsz állni.

Mert nem mindegy, hogy 1 órát kocogsz, 120-as pulzussal, vagy ugyan ezt 150-es értékkel, esetleg intervallumban futsz, vagy a laktacid küszöb környékén, esetleg azon túl...szóval kicsit pontosítani kéne :)

2023. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!