Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem csinálja azt több...

Miért nem csinálja azt több ember, hogy felkel 1 órával előbb, hogy elmenjen futni/edzeni munka előtt? Legalább nem lenne annyi kövér ember az országban.

Figyelt kérdés
2023. máj. 13. 18:14
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
36%
Miért nem húzod ki az internetet?
2023. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
50%
Én krónikus beteg vagyok, reggelente olyan fájdalmakkal és rosszulléttel kelek fel, hogy az is csoda, hogy a munkahelyemre el tudom magam vonszolni nap mint nap, nemhogy még szaladgáljak. Nincs mindenkinek energiája edzeni reggelente!
2023. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
28%
Hát én speciál 5-kor kelek alapból is, Isten bocsá, de 4-kor nem vagyok hajlandó :D Amíg nem egy megyével odébb jártam suliba, hanem csak a helyi általánosba, felkeltem hatkor hogy el tudjak menni futni, és szerettem is. De így kivitelezhetetlen (legalábbis nekem). Egyébként vannak bagoly beállítottságú emberek, akik reggel fél kiló kávé megemésztése után is zombiként néznek ki, és fizikailag képtelenek lennének egy normális edzést letudni. Ők általában este/éjjel mennek edzeni, ha mennek.
2023. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
6%
11:)))
2023. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
48%
Az alvás ugyanolyan fontos egészségügyi szempontból, mint a sport és a táplálkozás, tehát én nem feltétlenül az alvásidőt redukálnám le mozgási célból, hanem nap közben (pl. munka után, lefekvés előtti órákban, stb.) ajánlom a sporttevékenységet. Ha meg elhízásról van szó, akkor a kérdés inkább úgy lenne pontosabb, hogy az emberek miért zabálnak tartósan kalóriaszükségletük fölött, és miért nem mozognak eleget, legyen az reggel, nap közben, este, tök mindegy?
2023. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
45%

A válasz egyszerű, időhiány. Én heti 3-4x megyek edzeni, ami hetente kb 3-4 óra konkrét edzés de oda is kell mennem át is kell öltöznöm és vissza is kell érnem ami alsó hangon még 30 perc.


Egyetemen baromi sok időm volt edzeni, volt hogy az egész délutánom szabad volt.

Később jött a munka ahol már nem ilyen egyszerű a dolog, hiszen 8-5 ig munka, ezen felül valakinek takarítani és főzni kell.

Erre dobj még rá egy kapcsolatot meg 1-2 gyereket és máris nem lesz ideje az embernek arra hogy heti 6-7 órát eltöltsön edzéssel.


Egyértelműen jó ha mozog az ember, de a kövérség nem csak ezen múlik, sőt igazából az étkezés jóval fontosabb szerepet játszik a dologban.

2023. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
73%

Én épp ezt teszem, mindig reggel futok, utána zuhanyzok, reggelizek, majd megyek munkába (bringával).


Alapvetően attól függ, ez fekszik-e valakinek, hogy mikorra megy munkába. Én régebben este futottam, de minsig volt valami vagy eleve nagyon későn estem haza munkából, így átálltam reggelre, így sokkal nagyobb lett a rendszeresség, baromi sokat tudtam fejlődni az elmúlt években.


De nem mindenkinek való. Viszont valamikor mindenképp érdemes időt szakítani sportolásra, ha reggel akkor reggel, ha este akkor este.

2023. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%

Miért kell a válaszokat ennyire leszavazni?


Pl. hiába égetsz el futással 1000 kcalt-t, ha napközben meg 4-5000 kcalt-t bezabálsz. Akkor olyan, mintha nem is futottál volna semmit, mivel kalóriatöbbletben vagy.

2023. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
24%

18:

Ez azért butaság, mert ha előtte ugynazon étkezéssel enyhe kalória szufficitben voltál vagy egyensúlyban, márpedig a legtöbb nem sportoló ember így van vele, mert hanem így lenne, akkor elhízott vopna még jobban, és akkor mégiscsak így lenne, akkor ha onnantól kezdve 1000 kcalt elfogyasztasz futással, akkor deficitben leszel.


A futásra meg nagyon nem jellemző, hogy automatikusan többet kezdesz tőle enni, mert egyrészt időigényes sport, másrészt ha előtte eszel kényelmetlen lesz futni, éa utána sem nyomja fel az étvagyat. Valójában aki sokat fut, annak kimondottan oda kell figyelnie, hogy eleget egyen, én például a covid elején kritikus tartományba fogytam és ezt látva tudatosan növeltem az ételmennyiséget.

2023. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
19%
Miért van minden normális válasz lepontozva?
2023. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!