Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fajta fehérje port...

Milyen fajta fehérje port ajánlotok?

Figyelt kérdés
Hali. 16F vagyok, otthon edzek, de a táplálkozásom nem éppen megfelelő. Ált. 4-re érek haza, addig csak szenyát eszek akkor ebéd, majd este valami könnyebb vacsora. Tablettázni, steroidozni nem akarok, meg nem is lenne értelme még.Fehérjének nincs káros hatása, de érdekelne, milyen fajtát, és abból mennyit és hányszor ajánlatos.
2010. nov. 16. 22:07
1 2
 1/15 bazsa83 ***** válasza:

Ne tedd ezt kérlek!!Halgass arra amit most írok!Én 10 éve testépítek!Az első kérdésem az,hogy milyen az edzésed 1 héten hányszor edzel és hány órát?Ezt már nagyon sokszor leírtam:Az edzés csak az izom fejlesztés 30-40%-a!! Az izom növekedés csak is a tápanyagok megfelelő bevitele indítja be!! Testkilogrammonként min1,8g fehérjére és testkilógrammonként min. 8g szénhidrátra van szükség,hogy elkezdj fejődni és kiemelném,hogy ennek a 70%-ÁT RENDES ÉTELELL KELL BEVINNED! A fehérje turmix semmire nem jó ha nem étkezel rendesen!!Ez csak egy táplálékKIEGÉSZÍTŐ!!!!Ha már nem tudsz rendesen enni akkor kérlek vegyél 1 vitamin komplexet ami növeli az étvágyat,pl:

[link]

Valamint ne fehérjét vegyél hanem valami izomtömegnövelőt(sokan tévhitben vannak,hogy szálkásan szénhidrát nélkül lehet izomzatot növeli,szénhidrát nélkül nincs izomnövekedés!!)éppen ezért TÖMEGNÖVELŐ!!!!Kérlek egyél többet legyél elhivatottabb!Rengetek srácot láttam akik abbahgyták az edzést mert nem fejlődtek!Aki fejlődni akar annak szüksége van akaratra is ami eltántoríthatatlan és bizony fogja és ha kell has nem beviszi a szükséges kaját!Én pl azt csinálom ha nem tudok enni,hogy 4 nyers tojást belevágok 2 dl tejbe majd bele a kakó és egy kis tömegnövelő azt össze shakelem és iszom is!Garantálom neked,hogy ha rendesen összerázod a cuccot egyáltalán észre sem veszed,hogy tojás van benne!Ja és arra is kérlek,hogy 1 nap legalább 4x rakd tele a bocakod!!Lehet szenyával is csak akkor legyen benn hús is rendesen!

2010. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
kokszolás foreva...
2010. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 bazsa83 ***** válasza:
Ja!!!Majd kihagytam!!A szteroidok sem érnek semmit ha nem eszel rendesen!!!!!!!
2010. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első, ez szép beszéd volt, de 10 éve testépítesz, és nyers tojást eszel? Az avidin megköti a biotint, így nem tudod megemészteni, mellette szalmonellás is lehetsz, és a nagy része emészthetetlen a tojásfehérjének.


Ha a srác kezdőként annyi CH-t vinne be egy nap, amennyit javasolnál, nagyon hamar csak kövérebb lenne.


A fehérje+vitamin komplex tényleg nem árt, sőt. Menjen a ch is, de inkább 1 rész fehérje:2 rész ch arányban.


Lényegében ilyen szinten bármelyik normális készítmény megteszi a Power Proteintől a Syntháig és tovább...


A kaját tényleg nem árt rendbe tenni, de hülyeség, hogy anélkül nem érsz el eredményt, ha beviszel x gramm fehérjét, akár turmixból, mellé y gramm normális ch-t, akkor ugyanúgy lesz hatása.

2010. nov. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bazsa83 ***** válasza:

Mi van veled ember!!Mielött oltogatsz valakit légy biztos magadban!!!Ezt olvasd el kérlek és utánna oktass:

[link]

2010. nov. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bazsa83 ***** válasza:
Az tény,hogy megsütve hasznosabb,de ha nem birsz enni pl ha mondjuk stressz miatt nem birsz enni akkor tökéletes gyors megoldás!Viszont a tojás fehérje igen is könnyen emészthető és kötepes a felszívódási ideje!Én mindig alaposan megtisztítom a tojást és bár igaz,hogy 10 éve testépítek viszont 5 éve eszek étkezés pótlás ként nyers tojásos turmixod és még nem kaptam el semmit!Amúgy viszon tudhatnád,hogy nem nagyobb a sansz arra,hogy így szalmanellát kapj mint annak,hogy a saját hibádbol elüt egy autó!
2010. nov. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 bazsa83 ***** válasza:
Sajnos elnézést kell kérnem!Mert felhúztam magam!Viszont abban az egyben biztosítlak,hogy igazam ami a fehérje szénhidrát arányt illeti!Az is tény,hogy a táplálékiegészítöknek csak rendes étkezés mellett van hatása! Ne egyél nyers tojást!Sütve jobb!Viszont én azért ha nem birok rendesen enni bedobok pár nyereset is maradéktalanul mivel a tesztoszteron szintet így is fokozza és azért így is szívodik fel fehérje!
2010. nov. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Annyira örülök, hogy azt az oldalt linkelted, egy idézet onnan, neked:


Lényeges, hogy a tojás fehérje része, hő hatására lesz azzá amit mi szeretnénk.

Szerencsére egyre kevesebb önjelölt Rocky Balboa van, aki nyersen önti le a tojást a torkán. Ez persze egyszerű, gyors és különösen férfias megoldás, de több ponton is problémás. A szalmonella-fertőzés esélye napjainkra az előkezelések folytán meglehetősen csekély, de ha mégis beüt, akkor több, mint kellemetlen dolgokat tud művelni.

A másik és ilyen formában kikerülhetetlen tényező az un. avidin. Az avidin a tojás egyik fehérje frakciója, egy a fehérje rész alig 0,5 %-át adó glikoprotein. Bár a mennyisége csekély, a hatása annál kevésbé. A tojásfehérje avidin tartalma megköti a B-vitamin családba tartozó biotin-t, s azzal stabil komplexet képezve, megakadályozza annak felszívódását, s így hasznosulását. Az avidin, akárcsak a szalmonella-vírus a hő, s így akár a pasztőrizálás hatására inaktiválódik.

És ami testépítő szemmel, vagy fejjel a legégbekiáltóbb, az az, hogy a tojás fehérje-frakcióinak egy része nyers állapotban gyakorlatilag emészthetetlen. E frakciók a hő hatására denaturálódnak, mely szerkezet változás ez esetben hasznos. A főtt tojás ilealis emészthetőség 90,9 +/- 0,8 %, míg a nyers tojás esetén ez az érték csupán 51,3 +/- 9,8 %. (Evenepoel P, Claus D, Geypens B, Hiele M, Geboes K, Rutgeerts P, Ghoos Y.: Amount and fate of egg protein escaping assimilation in the small intestine of humans. Am J Physiol. 1999 Nov;277(5 Pt 1):G935-43)

A nyerstojás-ivás férfias, ám legalább annyira gusztustalan procedúrája tehát, nem csak pénz-, idő- és fehérje-pocséklás, de még egészségtelen is.

2010. nov. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk én is bunkó voltam, mivel szar napom volt ma, és edzeni sem tudtam lemenni, de ilyen szinten a 8g ch és a 1,5-2 g protein szerintem aránytalan, elkezd zsírosodni.


A jumbo arányaiban hasonló:

Szénhidrát 150 g 50%


Élelmi rost 5 g 20%


Cukor 37 g


Fehérje 50 g


És rengeteg embert zsírosít el.

2010. nov. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bazsa83 ***** válasza:
Ez genetika függő.Mindenki másképp reagál.Tény hogy van aki elzsírosodik.Viszont a tömegelésben benne van ez is.Legutobb én lenyomtam egy enatát,deca kúrát ami 3 hónap volt majd 1 hónap szünet küzben HCG ,Clomi ,anadrol ,sterol komplex és testabolic majd 1 hó letelte után omna,enantát 2 hónap aztán a szokásos levezetés ismét közben gain fast(175g széhidrát és 35g fehérje) és nitro gain ment mégis ettöl az egésztöl híztam 18 kilót ebböl 2 kiló volt a víz és 3 kiló zsír Pedig elvileg koxal sokkal jobban zsírosodnom kellett volna,ja és persze naponta 5x étkeztem.
2010. nov. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!