Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnatok nekem tanacsokat...

Tudnatok nekem tanacsokat adni testepitesben?

Figyelt kérdés
Elhataroztam h belekezdek a testepitesbe.Semmi szteroidot,meg szereket szedni nem akarok,max.sport italt,v.vitaminokat,amik segithetnek az izom fejlodesben.szeretnek addig a hatarig menni,ami meg esztetikus,szep,egeszseges kidolgozott izmot jelent,es noies.szeretnem ha tudna nekem valaki tippeket adni,otleteket etrenddel kapcsolatosan,akar konkret recepteket.Es minden olyan tanacsot varok amit,erdemes tudnia egy kezdonek.
2011. jan. 23. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem olvasgass ezen az oldalon, mert már nagyon sokan kérdeztek hasonló témában! :)

Sok sikert kívánok! Ha nem találsz megfelelő választ, még visszanézek ide.. ;)

2011. jan. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amit egy kezdőnek érdemes tudni, az mind fent van a builder alapismeretek részében.
2011. jan. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
na koszi szepen a segitseget.Akkor minek ez az oldal,ha hiaba kerdez az ember az a valasz h nezzen utana.akkor nincs szukseg erre az oldalra,ugyanis a 99 szazaleka a kerdeseknek olyan h utana lehetne nezni.de az ember pont azert kerdezi itt,mert velemenyekre kivancsi,sajat tapasztalatokra.akinek ilyen meg nincs,az meg inkabb ne irkaljon,valaszoljon olyanra amit tud.az nem valasz h nezz utana.
2011. jan. 24. 10:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazad van. Bár számítottunk ilyen válaszra... lássuk,

Étrend jól látod, nagyon fontos.

Bár nem ismerem a korodat, testmagasságod-testtömeged, így csak egyelőre iránymutatásképp javasolnám (csinos szép női test formálásához)

Sok zöldség, gyümölcs, és zsírszegény húsok, szénhidrátnak meg teljes kiőrlésű kenyerek.

Pl. egy napi menü lehetne: -reggeli: néhány szelet kenyér, mondjuk pulykamell soknkával, zöldségek. gyümölcsöt étkezés előtt ~több mint 1 órával egyél, illetve étkezés után is várj vele, tehát legyen szétbontva, egyszerre ne legyen a gyomrodban gyümölcs és -húsok, kenyér-

ebédre párolt zöldség, hal, csirke pulyka, de a szárazabb marhahús is nagyon jó, bár diétákhoz a szárnyasokat és a halakat ajánlják.

nap közben minél többet gyümölcsözöl, annál jobban segíted a testedet ellátni vitaminokka, ásványi anyagokkal. erről később.

vacsi is valami könnyű, a zöldség és a könnyű húsok domináljanak.

Edzés: nos attól függ pontosan mit szeretnél, minden izomcsoportot megedzhetsz, a karodtól a lábadig, itt még több lehetőség van mint a "kaja" részben, hiszen 100 számra vannak edzések. szóval csak kiemelve párat:

futás vagy lépcsőzés vagy szobabicikli - ezektek intervallum edzésként (x másodpercig nagyon meghúzod, aztán csak kényelmesen és így váltogatod. később írhatok erről is bővebben) ezzel a testedet úgymond aktiválod, kb. 1 napon át magasabb energiafelhasználáson marad a szervezet egy ilyen edzés után.

kar, felsőtest: kis súlyzóval, felcsatolható súly stb. elég 1kg kar emelés, box stb. ha lejössz egy edzésre ilyeneket mutathatok, van olyan tanítványom aki sport-ként tanul önvédelmet, nálla az a szempont, hogy megmozgassam.

egyéb gyakorlatok: hasizom-hasprés, fekvőtámaszok, guggolás, ha érdekel, írj akár itt akár priviben.

Meg biztos fog neked más is segíteni, de ha gondolod összeállíthatok én is egy edzéstervet Neked, jóval precízebben mint előbb írtam (miből, mennyit, pontosan hogy is)

Végezetül említettem táplálkozás résznél hogy később kifejtem, ezt is inkább priviben, nem szeretnék itt reklámozni semmit. aztán lehet az lesz úgyis a vége..

No sok sikert :) várjuk további kérdéseid.

2011. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom neked a valaszod.Az igazsag hogy en hosszu evek ota edzem,meg ha nem is mindig rendszeresen,kisebb-nagyobb idokozok kihagyasaval,de gyakorlatilag evek ota edzek,sportolok hobbi szinten.Fiatalabb koromban nem volt a hajjal problemam,mindig szep,szalkas,izmos volt a testem.Azonban ez terhessegem soran megvaltozott,es ugye szinte mondanom sem kell,nekem is hasonlo a problemam mint sorstarsaimnak,a szules utan megereszkedett bor,pocak,a feszes bor,ma mar a multe.En viszont ezt nem vagyok hajlando elfogadni.A rendszeres dieta es edzes ellenere szinte semmi valtozast nem latok a testemen,mintha semmit nem jelentene a dieta, a kardio edzes,a kitarto faradozas ellenere.Szoval ezert dontottem ugy hogy ko kemenyen neki allok a gyurasnak.Nos en ugy tudtam hogy amennyiben valaki testepitessel foglalkozik,Nem szigoru dietat kovet,mivel a szervezet meg tobb kaloriat,energiat igenyel,es nem az alacsony kaloria tartalmu eteleket tehat nem a dietas menut.Ami nem azt jelenti h a testepitoknek zabalniuk kell,de semmikepp nem dietazniuk.Elnezest kerek ha butasagot irtam,inkabb csak kerdezni szeretnem hogy hogy is van ez a dolog.Erdekelne tovabba hogy milyen oktato vagy.Es nagyon orulnek ha edzes tervet tudnal nekem kesziteni.Az adataim,27 eves vagyok,172 cm magas,62 kg.mell boseg:92,Derekbosegem nagyon sok,kb.75,csipo 92cm.sulyokban meg kezdo vagyok,a z eronleti gyakorlatok jobban mennek.
2011. jan. 24. 13:59
 6/11 anonim ***** válasza:

1) Komolyan, minek írjam be azt, amit a builder ír?

2) Az edzésprogramom és a kajám rám van kitalálva, neked lehet full hatástalan lenne.

3) Az én szokásaim, az én napi rutinom, lehet neked nem fekszene az egész.

2011. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utánaolvasok Neked, amúgy önvédelmi oktató vagyok.

Étkezéshez el kezdtem írni, hogy mennnyi mennyi sok kalóriát vinne be egy testépítő férfi, aztán töröltem mivel nem sok értelmét láttam ezt leírni :)

Továbbra is tartom azt a véleményt, hogy a test rendbeszedése a lehető legkevesebb (felesleges) energiabevitellel (és főleg nem fehér kenyér, cukor..) és megfelelő szintű fehérje, ásv. anyag, vitamin bevitel mellett lehetséges-célszerű.

Rólam még annyit, hogy élelmiszermérnök hallgató vagyok, úgyhogy van 'némi' rálátásom arra, miből áll a test, mire van igazán szüksége.

Az érdemleges választ pedig lehet ma este leírom, utánaolvasok a [link] hogy biztos ne írja butaságot.

(Közben leppurdnak is igaza van! de bízom benne, hogy a kitartásoddal ennyi ismerettel eredményre jutunk)

2011. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia Aczel!nem irtal,pedig vartam!)-:
2011. jan. 25. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:

bezony, sajnálom.

rájöttem hogy vizsgák alatt olyan komolyságú összeállítást nem tudok csinálni, hogy azért felelősséget is vállaljak.. :/

viszont, utazás alatt volt az az ötletem, hogy belinkelem Neked ezt (pillanat)

2011. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt olvastam, és ez alapján válaszoltam volna, mert tényleg jó dolgok vannak leírva, és konkrét edzéstervek!

Sok sikert!

[link]

2011. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!