Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a módszerről?

Figyelt kérdés

Én egy 14 éves fiu vagyok, 165 cm körül és 63kg (van rajtam felesleg:/) . Nem lefogyni szeretnék, hanem megizmosodni. Itthoni tornázást szeretnék bevezetni. A napokban igy csináltam :

10fekvőtámasz,

10felülés,

10guggolás,

1perc pihenő,

és utánna még 3x igy végigcsináltam.

Nem mindennap tornázok, most kedden pl nem tornáztam

Azt szeretném megtudni hogy jó-e ez a módszer? vagy még valamit csináljak mellé? és egyáltalán meglehet izmosodni az otthoni tornától ?


2011. febr. 3. 12:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Én így csináltam ennyi idősen:

3x12 fekvőtámasz

3x30 felülés

3x12 guggolás

3x amennyi megy, húzódzkodás

Szóval egyféléből csináld egymás után.És fontos hogy ha mondjuk ennyi könnyen megy pl.:fekvőből akkor ne csinálj többet hanem nehezíts rajta(láb az ágyon meg ilyesmi),alapozásnak jó de sokat ne várj tőle mert az izmosodáshoz súlyzós edzés és étrend kell!

2011. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
ja és a felülés hasprés legyen! Elég heti 3x csinálni
2011. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

utóirat:figyelj a légzésre és lassan,koncentráltan mozogj!

Sok sikert!

2011. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, van 3kg-os súlyzóm , nemtudom hogy csináljam azzal is.. de ám később (nyáron) megyek konditerembe haverokkal.

Jah és a légzés.. hmm ezt édesapám is mondta hogy ügyeljek rá mert ha jól lélegzem akkor többet birok megcsinálni. és fekvőtámasz is azért nem megy több mert kifáradok.. hogy lélegezzem fekvőzés közben ? mikor vegyem a levegőt ? amikor nyomom ki magam vagy amikor eresztem le ?

2011. febr. 3. 13:17
 5/33 anonim ***** válasza:
Amikor az erőt kifejted akkor fújsz ki,tehát lefelé be,fel ki! Ez jó lesz arra hogy terem előtt kicsit erősödj!
2011. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Aha értem, szóval ez az ezdésterv jó lesz kezdetnek ? Aztán vennék súlyzókat, vagy konditerembe járnék. Ám igaz hogy ha tornázom nem növök meg ? : /

Meg tornatanárom aztmondta : zsírból könnyü izmot csinálni


Erre utánna néztem neten azt találtam : a zsirszövet nem alakul át izomszövetté

Szóval hazudott :D nem ?:D

2011. febr. 3. 13:26
 7/33 anonim ***** válasza:
Nem hazudott hanem hulye hozzá! Előbb tömegnövelés(izom és zsír jön fel)aztán szálkásítás(zsír le)!Alapozásnak jó.
2011. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Aha. csak mert egy régi ismerősöm még anno mondta hogy : sokat egyél legyen rajtad zsír és majd akkor tornázz
2011. febr. 3. 13:41
 9/33 anonim ***** válasza:

Ennél egy kicsit bonyolultabb!

Nézz körül bodybuilder.hu-n onnan mindent megtudsz.

2011. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd és a tornatanárod hülye.

Ez az edzésterv nagyon kevés, sőt...

Én már most lejárnék terembe, a növekedésben nem állsz meg, de 20 évesen már úgy fogsz kinézni, hogy bárkit megkaphatsz, akit akarsz.

2011. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!