Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A balettosok hogyan tudnak...

A balettosok hogyan tudnak "lábujjhegyen" táncolni spicc cipő nélkül?

Figyelt kérdés

Ezt meg lehet tanulni otthon egyedül is? Mi ennek a mozgásnak a pontos neve? (you tubeon rákeresnék de így ssajnos nem találok semmit :()


Előre is köszi...


2011. márc. 11. 23:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
írj be youtube-ba ilyeneket, hogy "balerina dancing on toe" vagy hasonlókat, és ott találsz sok videot :)
2011. márc. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Melyik mozgásnak mi a pontos neve???


Spicc cipő nélkül nem lehet sok ideig lábujjhegyen táncolni, nem véletlenül találták fel:)

Nem lehet, hogy kevered a féltalpon állással???


Csak az a balerina képes spicc cipő nélkül spiccelni, akinek teljesen eldeformálódtak a lábújai a tánctól.


Teljesen kizárt, hogy otthon megtanúld egyedül... bár attól függ, hogy mi a terved vele...

Csak spiccen állni cipő nélkül???

Vagy táncolni szeretnél??


A bokádat elég gyorsan tönkreteheted, ha nem vigyázol.

Ha nincs szerencséd, akkor akár még a lábujjaidat is kitörheted az othoni próbálkozások során:)

2011. márc. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Helo, van spicctörés a balettban, eloszor csak ovatosan helyezed ulo pozban a sulyodat a labujjaidra (folulrol), aztan egyre jobban. Aki nek elég erős az ujja/lábfeje, az azutan vegul állva is elbirja asajat egész súlyát. Vegulismaga alá hajlitja a labujjait ugy, hogy azok hátrafele állnak, ás a labfeje végén és az ujjain áll iylen modon. Kicsit magasabb lesz igy, mint ha féltalpon (lábujjhegyen) áll.

35/L

2011. márc. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Kig.: Ennek a neve a spicc, a masik meg a féltalp.

35/L

e

2011. márc. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

:)))

Köszönöm nektek a hasznos válaszokat!


A történet röviden annyi, hogy a táncpartneremmel láttunk egy nagy jó mozdulatot, gondoltuk lekoppintjuk és sajátunké tesszük a dolgot :) mivel azért figyelek magamra, gondoltam nem állok csak úgy neki erőltetni a dolgot, mert abból jó nem sülhet ki, ráadásul már nem vagyok én sem tini.... :)


Nem táncolnék végig lábujjhegyen, hanem valami olyasmit képzeljetek el, hogy a földön vagyok a térdeimen, a lábfejem hátra hajlítva tehát érinti a talajt, a partnerem mögöttem egy fél méterrel, aki majd "pici" segítséggel az egyik kezével maga felé húz (hátrafelé), melynek hatására a talajról kb csinálok egy fél hidat (igaz még azt is gyakorolnom kell mert az se megy XDDD ) és nem "pipiskedve" (féltalpon) érkezem fel, hanem úgy ahogy a "balettosok a visszahajtott lábujjhegyükre", majd onnan pedig féltalpra helyezem a súlyom... olyan szép mozdulat vooooolt, volt íve....:((((....kerestem valami hasonló videót, de sajnos nem találtam, viszont egy képet igen :)))


[link]


valami hasonlóra gondoltunk...csak nem a kezemmel nyomom magam felfele- mint a képen, hanem a partnerem egy kicsit segít és felhúz :)))) (bár lehet hogy a kicsi szót ki is hagyhatnám ebből a mondatból?! XDDDD ) miközben a csípőm felfelé nyomom... nem tudom, lehet elég zagyvára sikeredett...


Úgyhogy 35N gatula, telibe találtad a dolgot :DDDD


Esetleg ha tudtok ilyen vagy ehhez hasonló videókat a yt-ról, akkor azért a címért örökké hálás lennék :))))


Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek!

2011. márc. 12. 11:30
 6/25 A kérdező kommentje:

Baaaaanyek :)))... közben megtaláltam a yt is... és nem is balett mozdulat ez hanem kortárs... hátha titeket is érdekel azért becopizom:


http://www.youtube.com/watch?v=grRNQqlkQ6Y&feature=related

0:47-nél

http://www.youtube.com/watch?v=MfIcehHWq8E&feature=related

0:22-nél

ezekhez hasonlót láttunk


Na legalább nem fog rábeszélni a partnerem, hogy fehér dresszben és tütü szoknyában feszítsek XDDDD miközben körülöttem lévők dőlnek a röhögéstől XDDD

2011. márc. 12. 13:41
 7/25 anonim ***** válasza:

Értem. Tényleg klassz lehet.:)

De tenyleg ne állj neki. Van, akinek eleg eros ehhez alapbol is a lábfeje, adottsag kerdese. Fokozatosan terheld rá a sulyodat, és akkor megérzed, hogy a Tied mennyire.

A kortars tanc is (és minden europai es amerikai szinpadi tanc) 90%-ban klasszikus balett technika.

35/L

2011. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
én sosem táncoltam csak egyszer elkezdtem így hajlítgatni hátrafelé és pár nap múlva ráálltam tényleg adottság kérdése.
2011. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Irigyellek!:)

De ugye nem hosszabbodnak az ujjaid a nagyujj fele haladva mindig 2-2 cm-rrel, mint nekem, nyugtass meg...! :) Szoval a kisujjam vegetol a sarkamig 18 cm, a nagyujjam vegetol a sarkamig 26 cm a labam, jol gondolom, hogy akinek megy a spiccen allas, annak nagyjabol egyforma hosszu?...35L

2011. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:

Nem,egyáltalán nem hosszabbodtak meg egyáltalán...szerintem neked azért mert táncos vagy és nagyobb terhelésnek van kitéve a lábad.

Ne irigyelj mert nekem meg elállnak a füleim :D

2011. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!