Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam jól? Részlete...

Ledzep kérdése:

Hogyan csináljam jól? Részletek lent)

Figyelt kérdés

2 hete vettem egy fekpadot, és most fekve nyomok 40 kg-val

5x, és ezt megcsinálom 4x, valamint bicepszezek 20 kg-val, és tricepszezek egykezes súlyzókkal (5kg)....

ezeket a súlyokat mikor tudom növelni, egyáltalán jó ez az edzésterv?....heti 3x csinálom

minden javaslatot és tanácsot szívesen fogadok

először zsírt szeretném ledolgozni, ennek érdekében minden 2. nap tekerek 30 km-t....és emelett látható izmokat is szeretnék...nem stallone szinten, de úgy hogy férfiasan nézzek ki.

előre is köszönöm a segítséget!


2011. jún. 6. 22:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
Jónak tűnik, a növelés idejét általában akkorra lövik be, amikor tizet nyomsz ki a súlyból egy szériában. A 30 km tekerést azt jól teszed, ha zsírt akarsz égetni, látható izmaid mikor lesznek az nagyon sok mindentől függ, most hogy nézel ki, milyen a genetikád, mennyi fölösleg van rajtad stb.
2011. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

mark86


hú b+! na vegyük sorban! :)

1.nem a súly a lényeg,hanem hogy nehezen de még szabályosan végig tudd csinálni a sorozatokat.

2.akkor kell emelni a súlyon amikor már könnyen csinálod és annyival,hogy nehezen,de szabályosan menjen.

3.először tömegnövelés kellene ha csak nincs rajtad 20-30 kiló felesleg

4.kevés az edzés,kevés a gyakorlat és az összes izmot kellene mozgatni

5.bodybuilder.hu,cikkek,alapismerete

6.bodybuilder.hu,edzés-innen válassz edzéstervet valami átmozgató szerűt teljes testre.

2011. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

hát igazából olyan 5 kg felesleg van rajtam, főleg hason....

egyenlőre látszani kezd valamicske mellizom, biepsz az....hát...egyenlőre csak ha megfeszítem, és elég kicsi....

tricepsz az lassan de biztosan....

hasizom....az istennek se akar, mivel ott van a legtöbb felesleg....hasprést is szoktam csinálni

2011. jún. 6. 22:23
 4/15 anonim ***** válasza:
Hasat szálkásítás után fog látszani. Mindenkinek kockás a hasa, csak van akinek sok rajta a zsír és nem látszik!
2011. jún. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
és hasat hogyan szálkásíthatok eredményesen?
2011. jún. 7. 00:14
 6/15 anonim ***** válasza:

mark86


diéta+futás

2011. jún. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

bírom, amikor valaki megmondja hogy 5 kiló felesleg van rajta. Honnan tudod? Nézzél meg egy testépítőt milyen amikor még 5 kilót kell fogynia, te is olyan szálkás vagy?

Cickány edzéshez meg nincs mit hozzáfűzni.

2011. jún. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

- Egy izomcsoportot heti 1x mozgasd át, de akkor brutál keményen, szinte beszarásig. Csinálj egy gyakorlatból 3x 10-et, akkor jó, ha az utolsót szinte csak segítséggel tudod kinyomni. Ha simán megy, akkor emelj a súlyon. Edzőpartner nélkül ne eddz, életveszélyes, különösen a fekvenyomás! Nagyon figyelj a légzésedre. Javaslom, hogy először menj el konditerembe, interjúvolj meg alaposan egy edzőt, CSAK utána nyomasd otthon.

- A guggolást ne hagyd ki, ez az egyik legfontosabb gyakorlat.

- Has: aerob edzés (futás vagy szobabicaj, megfelelő pulzuskontrollal). Nem a távolság a lényeg, hanem az intenzitás és az idő. Én heti 3x tekerek 50 percet, 135 és 145-ös pulzus között.

2011. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Edzőpartner nélkül ne eddz, életveszélyes, különösen a fekvenyomás!"


Azért túlzásokba ne essünk :D 150et is le lehet görgetni magadról, bár tény, hogy nem túl kellemes élmény :D

2011. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hi GregX,


Mondok egy példát.

Nagy megerőltetésnél a kezdők gyakori hibája, hogy fekvenyomásnál visszatartják a lélegzetüket. Ekkor a szervezetnek elég nagy belső nyomást kell elviselni, ergó előfordulHAT akár agyvérzés is, vagy - mivel jóval több oxigénre van szüksége a szervezetnek, mint normál esetben - pillanatnyi oxigénhiány, így akár a másodperc töredékéig tartó eszméletvesztés, ami nem kellemes fekvenyomás közben...


Nem vagyok szakember, úgyhogy javíts ki, ha nagyot tévednék. :)

2011. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!