Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után miért szédülök és...

Futás után miért szédülök és miért van hányingerem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 09:11
 1/8 anonim válasza:
engem is érdekelne, nekem is ugyan ez a problémám : )
2011. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem néha leesik a vércukorszintem futás után, (közben) és attól szoktam szédülni. Olyankor eszek gyorsan valamit. A hányinger nem tudom mitől lehet.
2011. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Hányinger: Kaja után nem vársz 1-2 órát a futással.

Szédülés: Kevés Ch t eszel.

2011. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó pár órával előtte már nem eszek, csak vizet iszok.
2011. jún. 7. 10:59
 5/8 WBTBWB ***** válasza:
81%

Lehet vércukorszint leeséstől is, de nekem attól szokott ilyen lenni, ha teljesen kihajtom magam, és hirtelen állok meg. (versenyek után kb. ájulásközelben vagyok, és 10 percig csak feküdni tudok) Egyébként a profi futók, triatlonosok is rengetegszer elájulnak/hánynak a célban. http://www.youtube.com/watch?v=7rPOS_Z0rUE

0:58-nál érdemes belenézni...

2011. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 °:Amigo:° ***** válasza:

Attól van, hogy nem eszel előtte!

A mozgáshoz szénhidrátot használunk energiafedezetként.

A vércukrod nem esik le, -ez hülyeség -mert alacsony inzulinszintnél a szervezet képes fenntartani azt, akár az izomfehérjék lebontásával is.

Viszont ha zsírsavakat kezd égetni a szervezet, akkor acetonszármazékok és ketontestek jelennek meg a vérben -mint bomlástermék.

Ez savasodáshoz, rosszulléthez, hányáshoz vezethet (ketoacidózis)

Hosszútáv-futáshoz szénhidrátos + elektrolitokat tartalmazó sportital (Isostar és társai) ajánlott, valamint vésztartalékként pár szem szőlőcukor.


(ezzel vigyázni kell hogy egyszerre csak 1-2 szemet vegyél be, mert különben tényleg hypoglikémiás állapotba kerülhetsz.)

2011. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Szerintem terhes lehetsz.
2011. dec. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat utólag is =).

Az utolsónak pedig üzenem, hogy szerencsére nem vagyok az...

2011. dec. 9. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!