Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi sport az ideális?

Mennyi sport az ideális?

Figyelt kérdés

Azért kezdtem el 3 hete kondi terembe járni, mert ülő munkát végzek és szeretnék mozogni, hogy tegyek valamit az egészségemért, társaságba járjak és lefárasszam magam, kihasználjam a fölös energiáimat.

Persze az sem ártana, ha valamivel kevesebb lennék, vagy legalábbis edzettebbnek, formásabbnak tűnnék.


Hetente 2x1-1,5 órát vagyok ott, futópad/gyorsgyaloglás, kerékpár, lépcsőző, elliptikus tréner, egyéb kondigépek.

Ezekkel kb. 400 kalóriát égetek el (a gépek szerint) alkalmanként.


Ezekkel milyen eredményt lehet elérni? Nem feltétlen fogyni szeretnék, csak formásodni, kinézni valahogy, hogy ha belenézek a tükörbe, akkor azt tudjam mondani, hogy igen, tettem valamit az egészségemért, megéri csinálni.


Van rajtam súlyfölösleg, de nem koplaltatom magam, inkább nem eszem fölösleges dolgokat.


Ez az ún. kardio edzés mit formál, mely testrészekre hat?

Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 12. 22:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szintén a 2. vagyok, és már az utolsó is:)


A 81%-osnak nagyon igaza van:)

Nem kell parázni a sulyoktól, hidd el még sokszor annak sem sikerül izmosnak lennie aki kimondottan arra hajt:)


bodybuilder nők tesztoszteronnal tömik magukat azért néznek ki úgy:)

De segítséget azért mindenképp kérj ott valakitől, legalább csak abban, hogy a súlyokat hogyan kell emelni!

(persze ha azt szeretnéd)

Mert én úgy emlékszek, hogy valahogyan be van osztva, hogy van amikor a súlyt kell emelni, valamikor meg az ismétlések számát...

ezt én már nem tudom:)

2011. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

kardió inkább az izmokat és a glikogén raktárakat használja.

Míg az aerob kevésbé terheli az izmokat és hamarabb megkezdődik a zsírégetés. 100-130 as pulzus közt nevezzük aerobnak. Felette kardió, alatta nem mozogsz.

2011. jún. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szóval akkor mindenképp érdemes csinálnom, mert mozgok. Az pedig, hogy hogyan fog alakulni a testem, vagy egyáltalán lesz -e valami látvány, idő kérdése.


Én azért látok pár dolgot magamon. (pl: a vádlimnál, a combomnál, hogy feszesebb, valamivel izmosabb, s már nem csak puha valami)


Egyébként a zsírégetésnek és az izzadásnak van köze egymáshoz?


A súlyoktól pont azért félek, mert lehet, hogy nem jól használom, s akkor többet ártok vele, mint amennyit használnék.De ha majd használni fogom mindenképp kérek segítséget.


Amúgy pl a vádligépet vagy a tárogatót van, hogy saját súlyán használom(Az elsőt), van, hogy fokozatokban (25 db 5 kg-mal,25 db 10kg- stb. A tárogatót pedig olyan 15-20kg-mal (mivel még nemrég kezdtem csak el használni) s kb. 50 - 100 db-ot csinálok.

2011. jún. 14. 10:59
 14/14 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, és igen van köze az izzadásnak a zsírégetéshez. 1 az izzadás méregtelenít 2 ha izzadsz ( a tested be van fűtve ) tehát alkalmas lenne aerob / kardió tevékenységre.
2011. jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!