Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet javasolnáto...

Milyen edzéstervet javasolnátok annak, aki hatékonyan szeretne fogyni, de elmenni edzőterembe nem tud?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan edzéstervre lenne szükségem, ami tényleg hatékony, viszont nem túlzottan megterhelő és nem áll ugrálós gyakorlatokból, mert még szoptatok és nem olyan rég szültem. Olyat írjatok légyszíves, amit szobában lehet végezni és nem kell hozzá semmilyen gép.


Még egy kérdésem lenne: hasizomerősítőnek mennyire hatékony a felülés? Hány darabot érdemes csinálni belőle és milyen gyakorisággal, hogy lássak valamilyen eredményt is? Felüléseket nagyon szeretek csinálni...az csak tévhit, hogy ez alakformáló a hastájékon?


2009. márc. 24. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

- Szobabicikli? Bár ehhez kell gép :) Ha a mozgással fogyni szeretnél, és itt - gondolom - nem súlyvesztésre, hanem zsírégetésre gondolsz, akkor kizárólag az aerob edzés jöhet szóba, pulzuskontroll mellett. Vegyél egy szobabicajt és egy jó pulzusmérős órát (olyat vegyél, aminek mellkasi jeladója van, ne csuklóból, fülből stb. mérje a pulzust).

A szobabicikli lenne neked a legjobb, mert ha megfelelő pulzustartományban tekered, akkor izmot egyáltalán nem vesztesz, csak a tested zsírtartalma csökken. A súlyod ne is mérd, hanem kizárólag a derékbőséged, és meg fogsz lepődni, hogy a centik csak fogynak, fogynak, de a súlyod állandó marad, ez azért van, mert közben izmosodsz és az izom 10x nehezebb, mint a zsír. Nekem néhány hónap szobabicaj után 20 centit csökkent a derékbőségem (!!) , és közben a súlyom plusz egy kiló lett :)) (A vádlim, combom szép szálkás lett). A kívánt pulzustartományt ez alapján számold ki:

[link]

- Hasizomerősítő: a felülés az nagyon jó, de csak akkor látványos, ha nincs zsír a hasadon, mert a felülés csak az izmokat erősíti, formálja, de zsírt nem éget (zsírégetés lásd szobabicikli :). Ne hidd el, ha vki azt mondja, hogy ezzel zsírt lehet égetni.

2009. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szobabicikli van, de nagyon nem jön be. Nem lehet vmi mást?
2009. márc. 24. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok.


Ha csakis zsírt akarsz égetni, akkor sajnos nincs más módszer, csak az aerob edzés, vagyis a szobabicikli vagy a kocogás. Más edzési forma meg sem közelíti eme két mozgásnem hatékonyságát.

A kocogást azért nem javasoltam, mert az sokkal megterhelőbb, mint a szobabicó.


Sajnálom, ilyen az emberi test. :)

2009. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én régebben csináltam a szobabiciklizést, de én látványos változást nem vettem észre. Akkor már aerobic, az is hatásos vagy csak fel van kapva?
2009. márc. 24. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Felüléssel tényleg nem égetsz zsírt, de nem árt, ha azt is csinálod, mert míg a zsír nyugalmi állapotban 4-5 kalóriát éget el egy nap alatt, az izom ezzel szemben 12-15 kalóriát akkor is, a nem csinálsz semmit, mivel ennyi kell az izomsejtek/zsírsejtek létfenntartásához.
2010. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!