Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha formásodni, egyben 2-3...

Ha formásodni, egyben 2-3 kg-ot fogyni szeretnék (zsírból), melyiket javasolnátok inkább?

Figyelt kérdés

Elkezdtem súlyokkal edzeni és emeltem a fehérjebevitelt. Ha már sikerült némi izmot felszedni, akkor szálkásítanék, hogy a nemkívánatos zsírpárnák eltűnjenek.

A férjem szerint hülye vagyok, inkább kis súllyal, több ismétléssel eddzek.


Szerintem jobban járok, ha izmot építek, mert body builder kinézetem úgysem lesz (mert nő vagyok és nem versenyszerűen súlyzózok - szerintem), viszont a több izom később több energiát is éget, így valamivel könnyebb lesz a néhány plusz kilót leadni.


Illetve azt is szeretném kérdezni, hogy hasazásra mennyi energiát fordítsak? Ha lemegy a zsír, mindenképp "kockás" lesz, vagy rá tudok segíteni hasprésekkel a formára?


2011. júl. 2. 14:09
 1/2 anonim válasza:

Ha szálkásítás a cél akkor, először is fontos, hogy legyen egy jó diétád.Egy jó diétában kb. 3g/tskg fehérje és 2g/tskg ch van.

A kis súly, nagy ismétlésszámos edzés, egy LÓSZ*R! Ugyan úgy kell csinálni, mintha tömegelnél, akkora súlyokkal, hogy 8-12 ismétlésszám meglegyen. Ha lemegy a zsír, természetesen kockás lesz a hasad, de a nagyobb hasizom jobban fog látszani.:)

Ne csak a súlyzós edzésekre építs, legyen mellette aerob edzés is. Én amikor szálkásítottam heti 4 súlyzós edzés és 5 aerob mellett csináltam. Sok sikert.:)

2011. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudtommal vagy tömegelek vagy szálkásítok, a kettő együtt nem megy.

Ezért gondoltam arra, hogy ebben a sorrendben csinálnám.

2011. júl. 2. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!