Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A gyaloglással fogyhatok?...

A gyaloglással fogyhatok? Mennyit, mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Én igazából kocogni szeretnék, de még nem megy, mert gyenge a tüdőm, és elkezdek "sípolni", ha levegőt szeretnék venni, és olyan, mintha nem kapnék.

Ezért párom azt javasolta, hogy erőltetett gyaloglást csináljak, ami edzi a tüdőm. Viszont én még szeretnék 10 kilót leadni diétával és mozgással, de félek, hogy erőltetett gyaloglással egy grammot sem fogok fogyni, inkább csak a vádlim fog izmosodni, azt pedig nem szeretném, mert ígysem jön rám egy magasszárú csizma. Nekem inkább a combommal, a fenekemmel és a hasammal van gondom.

Ezekre jó a gyaloglás? Egy idővel kocogást akarok, de mennyi idő, amíg a szervezetem megerősödik? Itthon szoktam guggolást, kitörést csinálni, meg Rubint Réka csípő és fenék formáló gyakorlatait. Azokkal majdnem 45 percet mozgok.

Ha még sétálok is hozzá, ahogy írtam, akkor abból mennyi kell, hogy gyorsabban lemenjen a 10 kiló? Nyárra szeretném leadni, vagyis inkább augusztusra, de én már azt sem bánom, ha júliusra 5 kiló lemegy, mert már az is látszana szépen.

Jah, és a diétám annyi, hogy igyekszem kevesebb csokit meg szénhidrátot enni, és egyszerre kevesebbet. Bár ma mérges vagyok magamra, mert sütit ettem, és nem kellett volna. Már 3 kilót fogytam 2 hét alatt, de most megállt itt a fogyásom. Kezdem feladni:( Segítsetek, légyszi!

Mit javasoltok? Mit javítsak, alakítsak?


2009. ápr. 12. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

napi 60 perc tempós séta elég.

De ameddig nem rakod rendbe a kajálást és az önfegyelmedet addig eredményre ne számíts...

Jahh és ezt olvasd el: [link]


Nem csodadiéta meg nem is olyan jó mint a csokidiéta, de működik, és enélkül nem mész semmire. Szóval olvasd el figyelmesen!

2009. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A séta és a Réka dvd-zés nem is rossz kezdetnek. Én még melegen ajánlom Béres Alexandra dvd-it is, szerintem sokkal komplexebb mozgássorok, mint Rékáé és 50-60 perc hosszú egy edzés (vádli, comb, felsőtest, has, nyújtás).


Emellett kiegyensúlyozott étrendet és életmódot javaslok, azaz:

-hetente 5-6-szor mozogj

-igyál sok vizet, minimum napi 2-3 litert - főleg ebben a nagy melegben

-minden étkezésedhez egyél friss nyers salátát szezonális zöldségekből, öntetnek oliva olajat, fűszereket és citromlét ajánlok. Ez ellát sok rosstal és tápanyaggal és nem is leszel hamar éhes.

-hacsak lehet minden napodat kezd egy jó marék gyümölccsel - éhgyomorra -, szezonálissal ha csak lehet.

-a finomított élelmiszereidet fokozatosan cseréld le teljes őrlésű gabonákra, a konzervek helyett friss zöldség és gyümölcsökre, kerüld a tartósított, előregyártott fagyasztott ételeket, a sok édességet.


Már ennyi változtatástól is hatalmas változásokat fogsz tapasztalni az életminőségedben.

2009. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szupi:) Megnyugtattatok, hogy így sikerülhet leadnom nyárig. AZért is szeretném, mert gólyatáborba megyek, és nem akarok úgy indulni fősulin, mint a jóképű programozó nagyon dagadt csaja. Így elszánt vagyok. Új iskola, új élet, régi ruhatár:)

És a rendes tésztákat mire cseréljem? Vagy heti 1-2x elmegy? Még másfél hétig kolis vagyok, akkor nem tudom kivédeni, de itthon anyum mit vegyen, ami jó, mert a tészta is szénhidrát. Durum tészta? Azt lehet rendes boltban kapni? Sokkal drágább?

2009. ápr. 12. 19:38
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Hát nekem amikor rászánom magam mint mostanság fogom az segít sokat ha a krumplit tésztát fehér kenyeret és a 6 ora utáni evést kerülöd mellesleg kiváló ötleteket kaptál a szaunázás és az úszás is nagyon jó főleg kombinálva illetve a bicajozás. Kitartást neked és mindig legyen otthon gyümölcs mert ha rád jön a nassolhatnék szépen fölszelsz egy almát,narancson és finoman elnassolod ugyan olyan mint a csoki csak nem hizlal.


Egy hízásra hajlamos 16 éves sportoló srác.

2009. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "Egy hízásra hajlamos 16 éves sportoló srác."!

Látom begyűjtötted az összes tévhitet, gratulálok!

-Este 6 után nem enni butaság, csirkemell + párolt zöldség teljesen ok.

-A krumpli az jó meg a rizs is szénhidrátnak ill. a hüvelyesek, de a búza/kukorica kerülendő, de ettől függetlenül a mennyiségre oda kell figyelni.

-szauna nem fogyaszt, nem arra való.

-úszás nem jó fogyásra.


Ezek után elgondolkodnék, hogy tényleg hajlamos vagy-e a hízásra vagy csak rosszul csinálsz valamit...

2009. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A 6 utáni evéssel sincs semmi gond. Bátran ehetsz például paradicsomot mozzarella sajttal és főtt tojással. ;)


A lényeg tényleg, hogy a lisztes és cukros dolgokat teljesen iktasd ki az étrendedből. Reggelire mehet teljeskiőrlésű kenyér pirítósként pl. De ezen felül én a tésztát is hanyagolnám.

2009. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De akkor mit ajánlotok tészta helyett? Vagy csak hagyjam ki, amíg lefogyok?
2009. ápr. 12. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:

A szaunázás jó, mert élénkíti a test működéseit, meg a vérkeringést, segít méregteleníteni ÉS a diéta+sport kombót nagyon jól kiegészíti. Önmagában nem fogyaszt, de segít fogyni.



Hat után nem enni is hatásos. Persze lehet hat után enni sok salátát és húst, csak szénhidrátot nem. De miért lenne baj ha valaki egyáltalán nem eszik?


A tésztákat hagyd ki, vagy edd őket reggel. Van valami diétás tésztautánzat, nagyáruházban vagy fogyiboltban biztos kapsz. Én úgy tudom az üvegtészta is jó, de erre nem mernék megesküdni.



Ha nem bírod a kocogást, akkor nagyon jó a gyaloglás. Ha van hol, próbáld ki azt, hogy 100 métert sétálsz, majd egy picit kocogsz (csak amennyit bírsz), majd 100 méter séta, néhány nyújtó- vagy erősítő gyakorlat, megint séta. Nekem használt, és jó volt hogy nem kell folyamatosan rohannom minden cél nélkül.

2009. ápr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mi a baj az úszással????? Mozog és ez a lényeg! Ráadásul ha nagy a súlytöbblete még kíméli is az izületeit. Szerintem minden hozzászólásban van okosság. Csak kinek ez, kinek az jön be. Már az is hatalmas dolog ha elhagyja a fölöslegez édesség kajálást és elkezd mozogni! Nem fitness versenyre készül ha jól olvastam... :S
2009. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sikerült leadni a súlyodat? :)
2014. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!