Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik nyugati harcművészet?

Létezik nyugati harcművészet?

Figyelt kérdés
Tehát európai v. észak-amerikai eredetű?
2011. szept. 1. 22:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

hát az a filozófia a keleti küzdösportokhoz tartózik.


Azt próbáltam magyarázni elöbb..


Ha azt akarsz, akkor nem nyugati /európai harcmüvészetet kell keresned, hanem keleti harcmüvészetet.

2011. szept. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

„Csak a nyugati/európai filozofia kicsit más (vagyis nagyon más) mint keleti/ázsiai filozofiák!!


Mi nem azon filozofiázunk, nem azért edzünk mert azt hisszük hogy akármi, hanem a mi filozofiánk kb annyi hogy ha valaki felettünk próbál uralkodni akkor jól pofán vágjuk.”


Lehetséges, hogy a MAI nyugati átlagembernek ilyesmi a „filozófiája”, de… ha komolyan belemélyedünk, véleményem szerint azt fogjuk tapasztalni, hogy a tradicionális nyugati és keleti filozófia között nem akkora nagy a különbség, mint elsőre látszik. Persze van különbség, nem azt állítom, hogy nincs (ezért is tettem fel a kérdést). De nem a mai gondolkodásból kell kiindulni. Nem véletlenül írtam az ’ősrégi” és ’vallási’ szavakat!


Pl. olyasmire gondoltam, hogy az ősi pogány/sámánisztikus vallások, amelyek tudtommal a természettel való egységet hirdették, nem fejlesztettek-e ki vm harcművészet-szerűséget. Vagy más, hasonlóan régi filozófiai rendszereknek lehet esetleg egy „gyakorlati programjuk”…

2011. szept. 2. 00:30
 13/21 A kérdező kommentje:

"Ha azt akarsz, akkor nem nyugati /európai harcmüvészetet kell keresned, hanem keleti harcmüvészetet."


Lehet, hogy igazad van, én is erre tippelek :) Mindenesetre azért tettem fel ezt a kérdést, hogy megtudjam, igaz-e ez az állítás. Lehet, hogy van még itt, aki olyat tud, amit te nem.. :)

2011. szept. 2. 00:39
 14/21 anonim ***** válasza:

A középkorban voltak a fegyvermesterek,őket simán nevezném harcművésznek és európaiak egyértelműen.

Az összes kézifegyverrel mesteri szinten bántak és tanították is a használatukat.

Pallos,kard,tőr,fejsze,lándzsa,buzogány stb.

Amit tanulni is lehet bp-en az a scherma az olasz késharc.

A pankráció is európai,görög eredetű,hasonló az mma-hoz,mai napig rendeznek eredeti pankráció versenyeket-itthon is-és nem a WWE-re gondolok:).

2011. szept. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Baranta
2011. szept. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó! Utánanéztem, ilyesmire gondoltam!
2011. szept. 2. 14:55
 17/21 A kérdező kommentje:

01:04

Neked is köszönöm. A scherma is majdnem olyan, mint amilyet kerestem, de azért nem teljesen.

A pankráció meg nem az, amikor előre megrendezik a verekedést?

2011. szept. 2. 15:01
 18/21 anonim ***** válasza:

Chuck Norris


Eleget mondtam

2011. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az én filozófiám az,hogy a látvány miatt gyúrok.Érdekel is engem az erő stb.
2011. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

1.04 vok.

Nem.A pankráció egy görög küzdősport.

Az,hogy itthon a pro wrestlinget valaki elnevezte pankrációnak,véletlen.

A sima vívást és párbajtőrt is lehet ide sorolni még amúgy.

2011. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!