Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik jobb? A fegyencedzés...

Melyik jobb? A fegyencedzés vayg a meztelen harcos? Melyikkel lehet hamarabb fejlödni? Melyik a hasznosabb edzestechnika a hatasosabb?

Figyelt kérdés
en 17 vagyok 45 kg es 160 cm...szeretnek erosebb lenni ..eddig gyurtam sokat de nem nagyon latszik csak szeles hatizmom nagy a huzodzkodastol..erosebb akarok lenni talaltam e ket konyvet csak nem tom melyik a jobb ,hasznosabb, gyorsabb!!????
2011. szept. 14. 15:20
1 2
 11/19 anonim válasza:
80%
A fegyencedzés c.könyv leírja amúgy világosan:Minek ellenállás,azaz minek nagy tömeg,felfújt karok,ha nem tudsz mit kezdeni vele?Én egy évig nyomtam a gyúrást,mint állat,heti öt hat edzés és nagyon szépet fejlődtem,de azért az izületeim is szépen megérezték a dolgot.Maradandőó kárt nem csináltam magamban,de szerintem csak azért mert még időben álltam le és azért nem hülye módájra nyomtam a dolgot,hanem odafigyeléssel.A fegyencedzéssel viszont pont az ellentétjét érem el:Egészséges és erős izületek és IGAZI erő,amit saját magamon tapasztalok:Amikor gyúrtam egy évig,az elején a bemelgítést azzal fejeztem be hogy kétszer tíz szabályos fekvőt nyomtam le,ami egy év után is ugyanolyan rohadt döglesztő volt,pedig minden gyakorlatomnál emelnem kellett a súlyt,mert hát Én már erősebb lettem és ugyanaz a súly ami egy két hete kidöglesztett már nem elég...De kérdem Én hol beszélhetünk itt igazi erőröl,ha egy "csöves "fekvőtámasz is ugyan olyan fárasztó tud lenni?Aki gyúr azt tényleg csak a hiusága hajtja,de az esze háát nem tom...
2012. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 fakkoff válasza:
Én nem akarok senkit megsérteni, de a kérdés lényege a két könyv közötti különbségek megvitatásáról szól, nem arról, hogy ki szereti és ki nemszereti a kondit. Ha erőt akarsz magadnak, válaszd a két könyv valamelyikét, vagy ha ügyes vagy kombinálhatod a kettőt, de ha csak izomtömeget akarsz akkor járj le kondizni.
2012. máj. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

Tapasztalatok:

Jártam kondiba, csak kárát láttam, mint ízületileg, mint jellemi fejlődésnek (mert nem volt, max rosz irányba). Teli volt olyan emberrel akik, mind a világ legszebb, legerősebb emberei, fiatalként nem igazán jó ha ilyen emberek vesznek körül.

Aztán elmentem boxolni, ott döbbentem rá, mennyire szar a kondim, lassú vagyok és gyenge. Utána azt nyomogattam, fejlődtem, a fegyenc edzéstől bazi sokat erősödtem és egészségesebb lettem, annak köszönhetően meggyógyult a térdem, vállam, könyököm. Az orvosok meg elmehetnek a pics*ba, minden féle krémeket írtak fel több ezer HUF-ért. Na még annyi, szép látvány mikor egy 50 kilós gyerek szétver egy majd 100 kilós kondis izom szörnyeteget.

A fegyenc edzés jó könyv, most akarom megrendelni a meztelen harcost, a ruszkik értenek ehhez.

2012. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 NagyonGonosz ***** válasza:
66%

Mennyi buta, ostoba ember van itt. Az, hogy valaki 100 vagy 50 kiló az egy esetben számít, ha azonos szinten vannak harcművészeti/küzdősport beli tudásban. Miért hiszi azt valaki, hogy a fegyencedzéstől valaki verhetetlen bunyós lesz ? (és a másik oldalnak is az izomtömegtől sem lesz)

A küzdelem más dolog. Ott a szerzett tapasztalat számít, kitörölheted vele, hogy mennyiszer tudod felhúzni magad, mennyi fekvőtámaszt tudsz csinálni, 20 vagy 120 kilóval nyomsz calisthenics-ből lopott "fegyencedzést" csinálsz vagy kondizol. Gondolom a billentyűhuszárok közül kevesen vagy senki nem volt még ringben, tatamin képzett ellenfelek ellen. Önbizalom az egekben aztán ha egy 10 éve versenyző thai boxos (de írhatnék bármit) kiveri belőletek a szart is és soha többet nem tudtok lábra állni akkor meg néztek. Tudom, hogy agresszív lett a kommentem, de ne keverjünk már össze két teljesen más jellegű dolgot. Amúgy el lehet menni valami rendesebb full kontakt versenyre és talán elmegy a kedvetek a verekedéstől. Múltkor egy srác kivette a fogvédőjét és köpködte ki a fogait.

2012. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
szerintem a meztelen harcos sokkal jobb könyv. látszik hogy a szerző nagyobb tapasztalattal rendelkezik és nagyon járatos az edzésben.
2012. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Aczél:


Nem, még annyi tisztelet sem szorult belém, mint egy kiskanálba. Tisztelni azokat kell, akik rászolgáltak, nem azt, aki épp arra jön.

2013. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
53%
a vödröstápos lufiizmos edzésnél szerintem mindkettő
2013. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha kezdő vagy nagyon akkor fegyenc. Ha már haladó akkor Meztelen harcos. Amúgy mint könyv a Meztelen harcos jobban tetszik. A fegyencben többet beszél a szerző arról hogy mennyire haszontalanok a konditermek, mint a gyakorlatokról. Emellett sok benne a súllyal edzők szembeni sztereotípia. Persze van benne igazság,de akkor is. Elég nyomasztóvá válik egy idő után.
2014. aug. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Jockey123 válasza:
Én fiatalkoromba Kondiba jártam kis butácska voltam. Nem tudtam a jó saját súlyos teknikákat. Most már csak nevetek azokon akik Konditerembe járnak. Néha én is lemegyek megmutatni milyen erős vagyok. De huzamosabb ideig nem járnék le mert csak szétzúzza az ízületeket. Sok barátom jár le Kondiba és mindegyik panaszkodik hogy ez fáj az fáj ...... Én erre csak azt mondom mert nem természetes mozgás !!!! Ha meg komolyan akartok Bunyózni akkor nem arra kell menni minél többet erősíts hanem a harc teknikákra !! Ütések, Rúgások,Dobások,Fogások Kinek mi jön be :)
2015. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!