Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért más, miért erősít...

Miért más, miért erősít másképp a saját testsúllyal végzett gyakorlat, mint a szabadsúlyokkal végzett?

Figyelt kérdés

Már ha erősít másképp..

Miért van az,hogy hasonló vagy ugyanazokat az izmokat dolgoztatva nagy különbség van ha saját súllyal edzünk vagy ha szabadsúlyzóval? Már a teljesítményben !


Az egyik haverom kb 30 kilóvak nehezebb mint én és franciarúdon az 50kg-t feltudja emelni bicepszre.

Én nem.

Viszont ha húzódzkodásra kerül a sor...... akkor már rendesen felém billen a mérleg nyelve.


Miért mutatkozik az erőben ilyen különbség?



2011. szept. 21. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Saját testsúllyal adott hogy mennyivel edzel, szabadnál meg ezt túlszárnyalva nagyobb súlyokat használhatsz ilyen egyszerű. Az hogy a barátod, többel bicepszezik, de nem bír úgy húzódzkodni mint te több miatt is lehet. Egyrészt persze ott a 30 kg súlytöbblet másrészt, egész más izomcsoport szükséges a gyakorlathoz. Egy összetett gyakorlat sok izomra hatással van. Elképzelhető hogy a barátod nagyon a karjaira bicepszre koncentrál egyes izmokat elhanyagolva..
2011. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mondjuk a húzodzkodás,mint saját testsúllyal végezzt gyakorlat sokkal nehezebb,mint bicepszezni !

Azt tudom,hogy több izmot dolgoztat meg,de emiatt ennyivel nehezebb is? Én is csak ritkán húzódzkodom és megy.

Hiszen a bicepsze sokkal erősebb,mint az enyém.

Bizonyos gyakorlatoknál a válla is.

A törzsizmaim viszont nekem erősebbek.


Akinek kisebb a testsúlya az magától értetődően jobb a húzódzkodásban is?


A MÁSIK NAGY KÉRDÉS.....


Itt is olvastam,hogy ha valaki a saját testsúlyával dolgozik akkor nem lesznek olyan nagy izmai,de a méretükhöz képest elég erősek lesznek azok az izmok.

Éz miért van?


Ha valaki sokat edz szabad súlyzókkal és megkérik,hogy akkor most a saját testsúlyoddal is dolgozz sokszor nem ér el olyan eredményeket.

2011. szept. 21. 20:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
"Akinek kisebb a testsúlya az magától értetődően jobb a húzódzkodásban is?" Szerinted? Azt a +30kg-ot ki fogja még emelgetni? Ha pl 30 kg-al kevesebb lenne, lehet, hogy ő is tudna ugyanúgy húzódzkodni, így nem tudod magatokat összehasonlítani. Ha az a 30kg tiszta izom, akkor pedig azért mennie kéne neki is a húzódzkodásnak szerintem.
2011. szept. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Itt is olvastam,hogy ha valaki a saját testsúlyával dolgozik akkor nem lesznek olyan nagy izmai,de a méretükhöz képest elég erősek lesznek azok az izmok."

Egy darabig, ha most kezdted az edzést, előtte nem csináltál semmit, akkor nem fogsz tudni saját súllyal edzeni, majd elérsz egy szintet, mikor megy a saját súlyoddal is. Ezután akaszthatsz magadra súlyt, és tovább fejlődhetsz, de egy idő után kevés lesz, nem tudsz többet növelni.

2011. szept. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
ma van a hülyék világnapja, vagy mi? azér megy jobban a húzódzkodás, mert kevesebb súllyal végzed, hiszem 30 kilóval könnyebb vagy. akassz magadra 30 kilónyi súlyt, akkor neked se megy egy húzódzkodás se...
2011. szept. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb izom úgy keletkezik hogy edzés folyamán rombolod, az izomsejteket, majd regenerálódás során ezekek a "sebek" begyogyulnak és új izomszövetek is keletkeznek ez az izomnövekedés, ezt úgy lehet elérni ha folyamatosan nagyobb és nagyobb terhelésnek teszed ki az izmaidat, mert különben megszokja a terhelést és nem fejlődik tovább. Saját testsúlyos edzésnél egy idő után nem tudsz továbbfejlődni, plusz terhelés kell erre van kitalálva a súlyzós edzés ahol úgy növeled a terhelést ahogy akarod. Saját testsúlyosnál is lehet egyébként nehezíteni az edzés kivitelezéseken(pl egykezes fekvő) de ha nagyobb izmokat akarsz a súlyzós kihagyhatatlan.
2011. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A húzódzkodásnál eleven a legnagyobb munkát a széles hát izom végzi, bicepsz csak mellékes.
2012. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Viko Barstarzz válasza:
100%
Az miért van, hogy adnak választ a kérdésre normálisan 2 en is. A +30 Kg-osra, aztán jön valami "okos" aki egyből elkezd hülyézni és leírja ugyan azt csak más hangnemben... Nem is tudom, hogy ilyenkor az a hülye aki kérdez, vagy aki nem tud olvasni, csak fikázni...szerintem egyértelmű.
2013. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Peti4173 válasza:
54%
Én már két éve testsúllyal végzett gyakorlatot csinálok, előtte súlyzóztam, de az nem volt jó, és min idáig nőtt az izmom, é szép nagy is lett, kivéve a vállam. nagyon nagyon sokat edzettem rá súllyal, csak azzal és mintha nem lenne. és mostantól mégjobban nehezítem az edzésemet, de mintha összefele menne, már olyan ideg vagyok, ha egy személy lenne a testsúlyos edzés, akkor agyonverném, szóval engem is érdekelne hogyha egyszer feszül és dolgozik a bicepsz, akkor miért nem használ
2013. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Viko Barstarzz válasza:

csináld a kézenállós edzéseket, mondjuk nem tudom miket szoktál csinálni. Itt az első 2 oldalt nézd meg.

[link]

biztos találsz olyat ami jó, és ami tetszik, meg használ is. Remélem tudtam segíteni

Szia

2013. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!