Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzéssel milyen gyorsan lehet...

Edzéssel milyen gyorsan lehet megizmosodni?

Figyelt kérdés

189cm, 73 kg vagyok ffi, 21 éves. Eddig hosszabb ideig soha nem sportoltam, legalábbis felsőtestre nem edzettem.

Jövő nyárig szeretnék felszedni kb 15 kg-ot, nagyrészt izomban. Ez napi másfél órás edzéssel heti hány napot igényel, milyen táplálékkiegészítőt? Vagy életszerű egyáltalán a célom?

Ja tápban a Kolint kerülnöm kell, túlérzékeny vagyok rá.


2011. szept. 28. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom , ez lehetetlen nagyon sokszor halottam már hogy csak 10 kiló izom kéne 6 hónap alatt , de ez nem így megy , főleg hogy már "idősebb" vagy ilyen 14-18 év között fejlődik minden nélkül is brutálisan jól a test . Plusz nem az számít hogy egy héten hányszor edzel , mert a pihenő idő számít , ha egy héten mondjuk 4 nap fekvenyomózól akkor kb magad ellen dolgozol .
2011. szept. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ezzel most eléggé lelomboztál..:(


Heti négy-öt napra gondoltam pedig, hogy edzek, akkor abból keményebb gyúrást három napra rakok be. Meg plusz ilyen lazább gyakorlatok egy-két nap izomláz ellen meg regenerálásra 2-3 nap pihentetés mellett.

A táplálkozásra nutricionistától lehet tanácsot kérni gyúráshoz?

2011. szept. 28. 08:02
 3/6 vr6turbo válasza:
Először is a legfontosabb a megfelelő étrend (protein, szénhidrát, zsírok, vitaminok), anélkül csak a legelején érhetsz el eredményt.Úgy néz ki, hogy kb 70% múlik az étkezésen és 30% az edzésen, és persze intenzív kőkemény edzéről van szó, és ami még nagyon fontos, hogy elegendő időt kell hagyni az izmoknak a regenerálódáshoz.
2011. szept. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 vr6turbo válasza:
Ja és izomlázra soha nem edzünk...Csak úgy megemlítem, hogy pl egy kemény lábedzés után napokig a járás is nehezére esik az embernek:).
2011. szept. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, nekem volt olyan, hogy 22km-es hegyitúra után képzelheted hogy szét volt halva a lábam, aztán lesétáltam autóúton vagy öt km-t még és utána habár teljesen ki voltam fáradva másnap nem volt izomlázam.

Ezek szerint a megelőzés hatásosabb, mint a lazítóedzés?

2011. szept. 28. 09:33
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja, és természetesen ha elkezdem akkor apait-anyait beleadok:)

A táplálkozásra akkor tényleg nagyon oda fogok figyelni, lehet, hogy tényleg elmegyek egy nutricionistához útmutatásért.

2011. szept. 28. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!