Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » "1 sorozat 10 ismétléssel" ez...

"1 sorozat 10 ismétléssel" ez mit jelent Paul Coach Wade - Fegyencedzés című könyvében?

Figyelt kérdés
mert nem kapom sehol a jelentését. Ha valaki tudja pls írja meg.
2011. okt. 3. 19:21
1 2
 11/14 lulu77 ***** válasza:
Én is így csinálom, eddig elég jó eredménnyel.. Ha bármi más kérdésed van nyugodtan írj, szívesen válaszolok. ;)
2011. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Lett is új kérdés, vannak az edzéstervek "Friss hús, Jó magaviselet, Veterán, Magánzárka, Suermax" ezek közül melyikig tervezel te elmenni? Mert a "Supermax" azt kizárom mert az kicsit durva és nem is lenne időm rá. A Veterán és a Magánzárka között gondolkodom. Szerinted meddig érdemes elmenni? A magánzárkánál is azt írja, hogy "Ne használd folyamatosan egy egész éven keresztül". Ez kicsit eltávolított a Magánzárka programtól. Valami ötlet?
2011. okt. 6. 19:24
 13/14 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem és pedig az, hogy ha minden heten egy szinttel feljebb megyek az jó? Vagy ha valamelyik gyakorlat erőst kifáraszt azt gyakoroljam még pár hétig?
2011. okt. 11. 22:42
 14/14 lulu77 ***** válasza:

Hát én nem azt az edzésprogramot követem, csináltam magamnak sajátot ami kényelmes... Heti egyszer csinálok mindent, kivéve a hasat meg a hidat, mert azt hétfő-szerda-péntek leosztásban. Most majd a héten már úgy fogom, hogy hétfő fekvő kedd húzás szerda guggolás csütörtök megint fekvő és péntek kézenállásfekvő. Mindig képes vagyok maxot kihozni magamból, nincs izomlázam másnapra, szóval tökéletesen bevált ez nekem eddig. De szerintem találj ki magadnak sajátot, ami kényelmes. Ha könnyen regenerálódsz csinálhatsz többet is egy héten. Én az elején még 3 nap alatt lezavartam mindent, úgyhogy heti 2-szer csináltam a gyakorlatokat. Aztán kezdtek bedurvulni, és nem bírta olyan jól a kezem már, szóval szétbontottam ilyenre... Amúgy nem tervezem a nagyon durva edzéseket megcsinálni, nekem ez pont jó és kényelmes, erre van is időm.. A legutolsóra amikor ilyen 50 ismétlés/nap már időm se lenne, szóval nekem ez pont jó így.


A heti haladást meg nem ajánlom, nem tanulod meg helyesen a gyakorlatokat szerintem ennyi idő alatt. Meg ha ennyire időhöz kötöd a haladást nem is a minősége figyelsz inkább akaratlanul is, hanem a mennyiségre, hogy meg legyen és léphess tovább. Ami pedig nagyon nem jó, csináld lassan, szabályosan és akkor nem hinném, hogy a 3-4. szinten már 1 hét alatt tovább tudsz lépni... Addig okés, az első 1-2-t én is hamar befejeztem, mert alig éreztem őket, de onnantól már kicsit kezdtem nehezebben csinálni, úgyhogy lassítottam. És a mai napig nem csinálok annyit hogy totál kimerüljek, ha érzem hogy a következő pár már nem menne olyan szabályosan mint eddig, akkor abbahagyom és majd jövő héten csinálok többet belőle. Szóval én sose edzek addig a szintig, hogy ne tudjak még egy sorozatot megcsinálni...

2011. okt. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!