Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kung fu mellé még egy harcművé...

Kung fu mellé még egy harcművészet/küzdősport?

Figyelt kérdés
Kung fu-zok, de sajnos csak heti kétszer van edzés, azonban itthon is sokat nyújtok,gyakorolok(formákat,rugásokat) és nagyon jó helyre járok,nagyon élvezem. De szertenék még+ 2 napot edzéssel tölteni, valamilyen más küzdősportot/harcművészetet kipróbálni. És egyszerre űzni a kettőt.
2011. okt. 4. 19:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Rengeteg nyújtás van.4 évet kyoztam de ott összesen nem nyújtottunk annyit mint itt 1 edzésen.Még olyan is vokt,h lotusülésben kellett hintáznunk.
2011. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Judoztam 2 évig és nem az én világom. Meg nem is olyan judós alkatom van, ha érted,hogy mire gondolok. Értem hát kung fu-n is nagyon sok nyújtás van de szerinted, nem gond,ha csak keddenként és csütörtökönként tudnék járni,mivel kung fu van a többi napon.
2011. okt. 6. 16:04
 13/21 anonim ***** válasza:
Az vagyok, aki a judot ajánlotta. Ebben az esetben tudom még ajánlani a kettlebell edzéseket. Ezt lehet egyedül, internetes segítséggel, de csapatban is. Csapatban szerintem hatékonyabb. Nagyon jól fejleszt kitartó izmot, és állóképességet. A másik, amit ebben az esetben ajánlok, az a krav maga.
2011. okt. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem baj,mivel ez neked csak olyan 'melléksport' lenne.
2011. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 freddyk015 válasza:
ju-jitsu
2011. okt. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kudo-hoz mit szóltok?
2011. okt. 8. 09:59
 17/21 A kérdező kommentje:
Most már csaka Kudon és a thai boxon variálok:D
2011. okt. 8. 13:02
 18/21 anonim ***** válasza:
én is thai boxolgatok és azt el kell ismerni hogy egy Thai boxosnak szarabb a keze , mint egy ököl vivónak , ez a baromi erős lábra megy meg ritmus érzékre és rugd át az ellenfelet . Jó persze ennél sokkal több az MT csak röviden ez a legjelentősebb technika ütések nagy része az lepattog szurkálódás ijesztés . Az mondjuk jó benne hogy van pár olyan rugás ütés hogy háttal is eltudod tolni ami veszélyhelyzetbe nem rossz meg kisebb trükökhöz . annyi hogy ilyen egyenes rugásoknál baj van , két dolgott lehet kb csinálni vagy elvezeted a rugást vagy félrelépsz (hasonlóan kosárlabdában a sarkalásra , vagy átrugod egyenes eltolóval jó most hirtelen besoroltam 3 kicsit ellent mondok magamnak csak gondoltam írok párat hogy azért mégis meglehet oldogatni ,de azt akarom kihozni , hogy igazán egy front kicket nem állítasz meg sehogy , nem tudom most hogy kungfuba nálatok hogy van , mert annyi tapasztalatom van benne kb amennyit a haverom a tudásával ütötte a fejemet még most is fura egy két mozdulat ... Meg am. MTbe számíts hogyha azt akarod megtanulni ott nagyon sok olyan helyzet van , hogy nem elvezeted , leháritod , leütöd a kezét (persze van egy kettő ilyen is ,de ez csak olyan ha alkalmad van rá hogy használd [hahaha persze]) szóval amire még kiakartam lyukadni ,hogy rengetegszer bekell válalnod hogy megütnek , mármint most nem edzésre gondoltam , hanem már bunyóba mert én ahogy láttam a kungfusok nagyon levédik magukat MT be helyére rakod a kezed hogy fejet bordát véd aztán ami jön . Persze ez csak általánosítgatás , mert ember függő meg most nagyon egyszerűen írtam le az alap szituációt , azért élőbe ez nem teljesen így néz ki ,de benéznek ilyenek és ha nagyon ráakarunk erőltetni jellemet akkor ilyen . Persze lehet úgyis tolni hogy kivárod a megfelelő pillanatot ,ahogy akarsz úgy verekedsz csak hát ez nem jellemző , persze láttam olyan meccset már hogy 2 ember egymással szembe táncolt 2-3 menetet és az egyik végén hirtelen az egyik fejbe rugta a másikat ....Valamennyire rajtad is áll milyen amit tolsz , csak hát nem oknélkül találják ki olyanra amilyen van egy standard szabvány amitől el lehet térni jó és rossz fele .
2011. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig ez volt az egyik legkorrektebb válasz,amit a thai boxal kapcsolatban olvastam.
2011. okt. 9. 09:52
 20/21 anonim ***** válasza:
Kösz egy kicsit össze vissza írkáltam , mert igazán érezni lehet a dolgokat nem elmondani , remélem valami értelmeset kitudtál belőle hámozni .
2011. okt. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!