Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon megerőltettem a karomat...

Nagyon megerőltettem a karomat, gyúrás közben! Mindig fáj ha edzem!?

Figyelt kérdés
Amikor elkezdtem biszepszre gyúrni 6 kilófal egykezeseztem. 1 hónap után annyira fájt a könyökemnél, hogy alig bírtam a széket is megemelni úgy fájt. Utánna tartottam 4 hét szünetet. Később már 4 kilóval gyúrtam. De mikor megvettük a franciarudat (rúd: 7kg, lapok: 5 + 5 kg) ugyan az volt... Leszedtem az 5-5 kilót, így csak 7 kilóssal kétkezesezek. Valahogy nem lehet elkerülni, hogy ne fájjon? Szeretnék már nagyobb súlyal is gyúrni. (már több mind 1 éve gyúrok, és fáj)
2011. nov. 2. 21:33
 1/4 dirtboy ***** válasza:
milyen sűrűn bicepszeztél egy héten?
2011. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a sérüléseket érdemes komolyan venni és kipihentetni. Nekem egyszer a vállam sérült meg, de elég érdekesen. Ugyanis a fekvenyomás ment, de a 45 fokos padon nem olyan fájdalom nyilalt belé, hogy korábbi száz kilóval végzett széria helyett 30 al sem ment ott. Az állig való felhúzás se ment, az oldalemelésre viszont nem reagált. mivel ezeket csináltam tovább, így több mint 2 hónap itán jött helyre. Ennek már közel 9 éve. Azóta nem volt gond.
2011. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hülyeség, de a héten 5 nap gyúrtam mindenre... És elég sokat biszepszeztem. Már változtattam az edzésprogramon. De még mostis van néha hogy pl. szkanderozok valakivel és majd meg halok úgy fáj :S
2011. nov. 3. 15:57
 4/4 dirtboy ***** válasza:

akkor ne csodálkozz hogy szét van a karod,gondoltam hogy sok volt a bicepszezés és azért van.

ha nem célod a szkanderezés mint sport akkor szerintem hagyd a pi csába mert teljesen értelmetlen egymás közt haverokkal meg kocsmába szkanderozni.

viszont roppant veszélyes és ezért nem éri meg ha nem nyersz vele semmit csak nyomsz és kész ennyi.

2011. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!