Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés. Hogyan?

Fegyencedzés. Hogyan?

Figyelt kérdés

hetente hányszor, milyen időközönként eddzek(hétfő-szerda-péntek)?

Mennyit? van pl az első gyakorlat kezdő fokozata, 1x5kell egy nap? Vagy hányszor kell megcsinálni az 1x5-öt

és mikor léphetek tovább a 2x10re?

A könyvet sajnos nem tudom megvenni

Nagyon szépen köszönöm előre is a rendes válaszokat


2011. nov. 3. 08:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
lehagytam hogy fekvőtámaszról van szó
2011. nov. 3. 08:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Fent van a neten pdf-ben, le tudod tölteni. Én is leszedtem, de sajnos nem emlékszem, hogy honnan. Nem torrentről, hanem google-val kerestem meg, sima egyszerű letöltős oldal volt.
2011. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 lulu77 ***** válasza:
100%

Valóban töltsd le, akkor minden kérdésedre kapsz választ, és ha haladnod kell a lépések között, esetleg tanács kell egy gyakorlat kivitelezésénél, akkor is jó ha kéznél van... ;)

*****

*****


Most csak ezt találtam, remélem jó lesz. Amúgy van benne edzés program, az elején csak heti 2 napot javasol, de ezt alakíthatod saját igényeid szerint, szerintem egy nap edzés egy nap szünet elég, nem kell betartani a naptári hetet... Itt meg egy nap csak egyszer kell edzeni - nem úgy mint a meztelen harcosban -, ami eleinte még piskóta lesz Én a kezdő szintet szerintem még sose csináltam meg, mindig a középhaladóval kezdtem - már amikor tudtam, a vége felé már nem mindig megy. És akkor lépsz tovább, amikor akarsz, te érzed mit bírsz! ;) Akár kezdhetsz 2*10-el is, az 1 edző sorozat szerintem értelmetlen, de kezdhetsz 3-al is ha bírod. A lényeg hogy csak annyit csinálj meg amennyit még teljesen szabályosan tudsz. Az első gyakorlatok nem lesznek nehezek, azokat 2-3 edzésnap után hagyhatod is, aztán már kezd nehezedni, de még az is könnyen megoldható. A lényeg hogy szabályosan csináld, és melegíts be előtte! Ha van még kérdésed írj nyugodtan, szívesen válaszolok.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
fuu nagyon szépen köszönöm a kommenteket ment a zöldkéz mind2-nek
2011. nov. 4. 15:14
 5/11 A kérdező kommentje:

egyébként sokat fekvőztem előtte, 50-et lassan, szabályosan megtudok csinálni ugyhogy szerintem is felesleges az első két szint (legalábbis nekem) már hozzá van szokva a csuklóm

de ez az egykezes fekvő nagyon bejön:)

egyébként nem tudsz segíteni hogy javítsam az egyensúlyomat?

Mert kézenállás totál nem megy, fejenállásból 10mp-t bírok, varjútartásból is csak keveset más könnyű egyensúlyfejlesztő gyakorlatot tudnál mondani?

2011. nov. 4. 15:20
 6/11 lulu77 ***** válasza:

Hát kézen és fejenállást én falnál csinálom, a könyv is írja, hogy tökéletes ott, mert erőt ugyanúgy kifejtesz, annyi a különbség, hogy csak falnál csak az erőre kell koncentrálni, az egyensúlyozásra nem - magyarul érdemesebb falnál. :D De ha falnál se megy, akkor ott az erőddel van baj, oda nem kell egyensúly... A varjú meg tényleg fifikás, csináld 2-3 héten keresztül naponta, ha úgy se megy, akkor hagyd inkább ki, nem annyira fontos lépés, de azért jól jön! Én úgy csináltam, hogy a kezeimet úgy kb a vállam alá raktam, és a lábammal összenyomtam őket. Mármint a támasztó kezem könyökeit - ott volta a térdhajlatom kb -, a tenyerem jó nagyra nyitottam, és az ujjaimon és a tenyerem alján egyensúlyoztam végülis, ha kicsit billentem egyikre vagy a másikra "löktem" a súlyomat. Majd ráérzel, nagyon sokat gyakoroltam én is, eleinte 5 másodperc volt a rekordom... Amúgy akkor jön jól, ha kézenállás fekvőbe tolod ki magad, és egy kicsit megbillensz, akkor már tudod hogy hogyan hozhatod megint egyensúlyba magad. Szóval tényleg érdemes csinálni! Sajna más gyakorlat, ami a kézen való egyensúlyozást segíti nem jut eszembe, talán kérj meg valakit, hogy álljon melletted miközben csinálod, és ha billennél fogjon meg.. Aztán idővel csak belejössz. De mondom, kézenállni én se tudok fal nélkül, mégis már az 5. lépésnél tartok, és sokat erősödtem/nőttem...


Az egykezes fekvő meg tényleg jó, én most már azzal dolgozok, jó érzés. :D Bár én úgy csináltam, hogy Eljutottam a felemás fekvőig, aztán a meztelen harcos segítségével 2-3 hét alatt megtanultam az egykezes fekvőt... De az eredmény ugyan az, most már egy kézzel pumpálom a fekvőket - bár egyenlőre még csak 2-3 fb megy egyszerre...


Ha valamire nem válaszoltam vagy van még kérdésed akkor írj, bocsi ha eltértem a témától néha, csak szeretek erről beszélni.. :D:D

2011. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 lulu77 ***** válasza:
100%
Javítok, varjúnál a kezeim kb a csípőm alatt vannak ahogy néztem, és kb 90 fokos szöget zár be az alkar és a felkar.
2011. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, és nem baj én meg szeretem olvasni amit írsz:D

és a meztelen harcos az micsoda? Az is egy ilyen könyv?

Az mennyire válik be?

2011. nov. 5. 07:34
 9/11 A kérdező kommentje:

rar-os a fájl amit küldtél, a gépem nemakarja megnyitni

pedig amikor anyáméknál voltam az övék megnyitotta

2011. nov. 5. 08:06
 10/11 A kérdező kommentje:
ja és a meztelen harcost le tudnám tölteni?
2011. nov. 5. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!