Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan harcművészet, ami...

Van olyan harcművészet, ami azzal foglalkozik, hogy a düh intenzitásával növelje az energiát, a dühöt erővé átalakítva?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
VOLT ilyen harcművészet, lásd a vikingek berserker harcosait, vagy az ókori keltákat, germánokat. Ezek a harcosok az őrjöngésig felspanolták magukat közvetlenül a harc előtt ( egyes kutatások szerint rásegítettek egy kis gombafőzettel, v. valami mással), s ez megsokszorozta az erejüket, a sebekre rá se hederítettek. Elég primitív formája volt a harci erő növelésének. De sztem ez egy mai "harcosnak" is szükséges valamilyen mértékben, egy utcai bunyóban pl. egy ilyen harcos mentalitású (ha nem is berserker), könnyen tűzbe jövő fickónak jóval nagyobb esélye van.
2011. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A berserker-eket arra használták, hogy elől őrjöngjenek és a többiek akik nem voltak tele hallucinogén anyagokkal én nem hitték azt, hogy ők a Janik azok is bátorságot merítsenek és utánamenjenek a csatába.

A harcművészetek a belső egyensúlyra és harmóniára törekszenek, nem az ilyen agresszív vegykoktél létrehozásán ami egy embert simán le is béníthat, mert nincs hozzászokva a folyamatos stresszhormonok pusztító tombolásához. Mivel az oroszlán nem eszi meg így legfeljebb munkahelyi stresszel találkozik. Az optimális állapothoz egy jóval finomabb vegykoktél is elegendő.

2011. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
a corribani sith akadémián volt ilyen képzés régebben egy messzi messzi galaxisban.
2011. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

jó válaszok. a sithek meg.. hagyjuk már, lézerkard nélkül leszájkaratézom bármelyiket.


na most, harcművészetekben, a kontrollált szellemre, érzelmekre és belső erőre építő stílusok szerintem hatékonyabbak, bár ez lehet valamennyire személy függő is nem stílusé. egy belső harcművészet mindenképpen ilyen mentalitást igényel.


na most lehet hogy egy magas "morálú" harcéhes ember nem érzi a fájdalmat, de ha kicsit is kevésbé koncentrált és átütik a torkát (meghal), vagy mondjuk nem csak felszínes sérülése lesz ami fáj de ő most úgy sem érzi a fájdalmat, hanem egy olyan támadást kap amit bármely gyakorlott wudang/taichi stb. harcos tud használni puszta kézzel, nem kap levegőt - ha úgy tetszik összezavarodik a belső energiaárama- akkor a harci szellem nagyon el tud múlni, ahogy esélytelenségbe fordul az egész. mert érzelmekre, dühre épít és az érzelmek változók. ellenben aki érzelmileg stabil, az sérülten is ugyan úgy csak a gyilkolással foglalkozik, nincs minek megváltoznia benne mert nem lelkesen kezdte a harcot, hanem azzal a céllal hogy lezárja.

de ez az én meglátásom, hátha írnak még.

2011. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Érzelemmel túlfűtve természetesen nem jó harcolni, ezért szokták a dühből küzdő boxolót általában jól elverni. Nem is erre gondoltam, hanem egyfajta "kontrollált dühre", megfelelő attitűdre, hogy "akkor is szétszedem az ellent, ha beledöglök". Persze ez jórészt személyiségfüggő is, nem tudom milyen mértékben lehet ezt fejleszteni. De szerintem a nyúlból sohasem lehet oroszlánt csinálni.
2011. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"a corribani sith akadémián volt ilyen képzés régebben egy messzi messzi galaxisban."


A Korribanon csak temetkeztek, a képzés nem ott folyt.


Köszi a válaszokat!

2011. nov. 24. 14:04
 7/13 anonim ***** válasza:

a szith testvériség egy ideig tartott ott képzést pedig.

darth bane is ott kezdte és ő is szüntette meg a csoportos foglalkozást és tért vissza a kettő szabályához.

2011. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Érzelemmel túlfűtve természetesen nem jó harcolni, ezért szokták a dühből küzdő boxolót általában jól elverni."


Ember, láttál te már elmebeteget őrjöngeni? Mert én nem egyszer! Amikor az ember delíriumos állapotban van, a fizikai ereje szó szerint megsokszorozódik, és a fájdalmat pedig alig érzi! Láttam már 55-60 kilós NŐT, aki így őrjöngött, és három jó fizikumú férfi alig bírta lefogni! Tehát egy dühöngő embert nem olyan könnyű megállítani!

2011. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Ember, láttál te már elmebeteget őrjöngeni? Mert én nem egyszer! Amikor az ember delíriumos állapotban van, a fizikai ereje szó szerint megsokszorozódik, és a fájdalmat pedig alig érzi! Láttam már 55-60 kilós NŐT, aki így őrjöngött, és három jó fizikumú férfi alig bírta lefogni! Tehát egy dühöngő embert nem olyan könnyű megállítani!"



Most elmebetegről beszélsz, vagy delíriumosról? A kettő nem ugyanaz. Az elmebeteg-kérdésben nem tudok nyilatkozni, de a delíriumos embernek azért sokszorozódik meg az ereje, mert az alkohol kikapcsolja azt az idegrendszeri reflexet, ami megakadályozza az izmok túlterhelését. Szó sincs tehát boszorkányságról.

2011. nov. 26. 09:53
 10/13 anonim ***** válasza:

lehet elmebetegnél is ez van egyébként.

de én lesz.arnám. miért? mert a gyorsaság nem nő a nagyobb mennyiségű összehúzódó izomrostok számával arányosan (tudtommal gyakorlatilag ez az erőkorlátozás, nem minden izomrost feszül meg, hanem durván 1/3, de lehet nem így van..) na most egy hibbant nőt senki sem csap tarkón, de úgy alapvetően harcban a legerősebb támadást is van esély megvezetni, ekkor pedig már nem számít annyira az ereje. ha meg halántékon könyökölöd visszatámadásból, akkor az sem fontos milyen viszonyban áll a fájdalommal, mert az idegsokktól esik össze, nem a fájdalomtól.

2011. nov. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!