Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan edzek, fogyjak?

Hogyan edzek, fogyjak?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, kb 180cm magas és 105KG(magyarul kövér).

De szeretnék edzeni erősíteni és ezzel együtt fogyni, de

nem tudom hogyan kezdjek hozzá.


2012. febr. 8. 18:08
1 2
 1/14 *Glissade* ***** válasza:

Magadtól szerintem sehogy, keress fel egy személyi edzőt és vegyél tőle legalább 1 órát, írass vele étrendet és edzéstervet.

Nehogy még többet árts magadnak mint eddig!

2012. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó, amit javaslok, hogy felkeress egy személyi edzőt. 90%-uk szánalmasan dilettáns, elkérik a pénzt a nulla szaktudással összeállított edzéstervekért.


Minden nap felteszik ezt a kérdést. Légy oly kedves legközelebb használni a keresőt!


Facebook-on nézd meg a BeastTraining oldalt, és olvass el MINDEN oda kigyűjtött cikket! Az után lesz már elég rálátásod ahhoz, hogy tudd, hogyan állj neki.

2012. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 *Glissade* ***** válasza:

Stomp Dániel


Ezt azért nem hiszem... ingyen nem osztogatják csak úgy a személyi edzői végzetséget! Vagy igen?

De a kérdezőnél biztosan jobban vágja a dolgokat...

Az más kérdés, hogy perkál érte több ezret...

De úgy gondolom, hogy ennyi kiló felesleg nem hetek alatt ment fel a kérdezőre, hanem évek alatt!

Ha eddig nem tett elle ne semmit. Szerinted majd most egyedül fog?

2012. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyszerre nem fogsz tudni fogyni és erősödni (esetleg az elején kicsit), és ilyen súlynál célszerű először szálkásító diétával, heti 3-4 aerob edzéssel (kiegészítve súlyzóssal) zsírt leadni. Utána majd mehet az izomépítés is, ha sikerült a zsír nagy részét leadnod.
2012. febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos a motiváció hiánya a legnagyobb probléma, ebben igazat kell adnom. Viszont amit írtam, azt sok tapasztalatból írtam, tényleg katasztrófa, hogy kis hazánkban kiket csúfolnak "edzőnek". Tényleg nullához közelít a szaktudásuk! Persze nem a humánkineziológiát végzett, diplomás edzőkről beszélek, hanem a fitnesztermekben bohóckodó, talán még OKJ-t sem látott kontárokról. Ha ezekhez megy el az ember, akkor csak újabb kudarcélmény rontja tovább a motiválatlanságát, és még a pénzét is kidobta.

Egyik edzőnek sem tiszte, hogy rávegye a klienst a munkára. Aki önálló indíttatásból erre nem hajlandó, azért szerintem - még ha durván is fejezem ki magam - nem kár, ha elviszi a szíve.

2012. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 *Glissade* ***** válasza:

Stomp Dániel


Jaj persze el is felejtettem, hogy ma már mindent lehet gyorstalpalón is végezni, azaz okj-n:)


Edzőnél még nem voltam, tehát abban nincs sok tapasztalatom, viszont mással már jártam így sajnos, hogy csak fizettem, de eredménye nem volt...:S


A kérdezőnél a motiváció, szerintem nem fog kitartani addig, ameddig le nem fogy... pláne ha annyira nem vágja a dolgokat mint amennyire most:)

De ha valaki segít benne, vagy legalább fizetsz valakinek valamiért, azt kicsit jobban megbecsülöd...:)

2012. febr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 *Glissade* ***** válasza:

"Ha ezekhez megy el az ember, akkor csak újabb kudarcélmény rontja tovább a motiválatlanságát, és még a pénzét is kidobta."


Igaz sajnos! De a kérdezőn van kb. a számokból itélve 20kg felesleg, (de ez csak tipp, az is lehet, hogy izmos csak nagy darabb, bár nem hiszem)

Ha eddig nem csinált semmit, akkor bármit is kezd el mozogni, ha melette ugyanaggyit kajál, még akkor is fogyni fog:)

Szal...

2012. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nem kell ide semilyen személyi edző! Ha van kitartásod és télleg akarsz fogyni akkor elég a heti 3-4 edzés . Elmehetsz néha úszni ahol kényelmsen mozogjál legalább 1 órát , akár másfelet is. Ha engedi az időd akkor elmehetsz futni is amiből az elején 2-3 km-t lehetne és ha már kicsit belelendültél akkor jöhet szép lassan többb is. A futásnál figyelj arra , hogy egyenletes tempóval fussál. Ha megteheti a tálcád akkor púlzúsmérőt is használhatsz .
2012. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Kitartó leszek !
2012. febr. 8. 21:03
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, csakis ennyi kell, kitartás, ez rajtad múlik. Azonban a hosszú, aerob edzést nem javaslom, nem hatékony zsírégető, hosszú távon főleg nem. Inkább rövid, intenzív edzéseket kell végezni. Ha már futsz, akkor intervallumos futást végezz, húsz percnél sose többet.


Sajnos valóban ez a helyzet. Egyszer az egyik ismerősöm személyi edzőhöz ment, és én kíváncsiságból elkértem az edzéstervét, és valami katasztrófa volt. Volt benne hó gondolat, de már az alapkoncepcióval is bajok voltak. A legnagyobb baj, hogy a hétköznapi okosok is ilyen hibákba esnek, főleg, ha a népszerű, bár a híre és látogatottsága ellenére nem elég színvonalas oldalakról veszik az információt. Ezért van az, hogy ma is lépten-nyomon heti 3-4 aerob edzés ajánlásába ütközöl, ha valaki fogyni akar, ami már régen elavult koncepció, egyszerűen értéktelen hosszú távon! Ugyanígy falnak megyek, amikor kezdő, átmozgató edzésterv címén egy értelmetlen, hegyomlásnyi izolációs gyakorlattal pumpálgató programot látok, ahelyett, hogy 3-6 alapgyakorlatra felépítenének egy közepes volumenű, nehézsúlyos edzést.

A konklúzió, hogy jól meg kell válogatni a forrásokat, és nem kell félni az izomagyúak becsmérlésétől, ha valamit számukra szokatlanul csinálsz.

2012. febr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!