Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem kondi teremben...

Elkezdtem kondi teremben edzeni. De nem akarok táplálék kiegészítőt venni! Valamilyen házilag barkácsolt shakel helyettesíthető?

Figyelt kérdés

Gondolom írják majd ,hogy az étkezés a legfontosabb.Az étkezésem se tökéletes nem tudok (nincs időm) mindennap húst készíteni és enni... így nem ártana a táplálék kiegészítő de nem akarok venni mert volt rossz tapasztalatom vele.De valamit nem ártana kitalálni ,hogy a fejlődésen rendesen mennyen ,amúgy heti 3x kezdtem el most járni.

Minden választ szívesen fogadok és nyomom rá a pluszt!!!

18F/70 kg/183 cm


2012. márc. 26. 18:53
1 2 3 4 5
 21/49 dirtboy ***** válasza:

meg nyugodhatsz hogy csak lusták voltak kideríteni hogy mi okozta a kiütést és ráfogták a tápkiegre.

az a helyzet hogy sok orvos nincs tisztában vele hogy miből is áll össze egy tápkieg.

persze van olyan is aki tudja mert volt már nem egyszer hogy orvos írt fel tömegnövelőt embereknek akik nagyon soványak.

így elég sunyi a dolog hogy nem írták le,nem mondták meg hogy mitől van,mi okozta hiszen így nem tudod elkerülni azt ami okozta mert nem tudod mi az.

a tömegnövelők főként fehérjét,egyszerű szénhidrátot tartalmaznak.

tartalmaz némelyik kreatint is és vitaminokat persze.

a fehérjét természetes alapanyagokból vonják ki és szűrik ki a nem kívánatos anyagoktól.

a szénhidrát vagy

-dextróz /szőlőcukor/

-maltodextrin

-fruktóz /gyümölcscukor/

-vitargo /ez most pontosan nem is tudom árpa vagy búza keményítő ha jól emlékszem/

palatinose /ez is egy cukor fajta de ez lassú felszívódású/


vitamint remélem nem tartod veszélyesnek


kreatin pedig egy olyan anyag ami benned is megtalálható egy átlagos 70kilós emberben 120g kreatin foszfát van.

kreatin megtalálható húsokban,tojásban,tejben.

van tobb féle kreatin mint monohidrát,orotát,glukonát,foszfát,ethilester stb.

nem lényeg egyébként egyik sem idegen anyag és a szervezet úgy is mindet lebontja foszfáttá.

ennek ellenére a monohidrát a legjobb ha kreatint akarsz fogyasztani.de már eltértem a témától.


a sok egyéb egyszavas anyagok mint pl.

-glutamin

-leucin

-valin

-lysine

ezek csak aminosavak,ezek építik fel a proteineket.

szóval a proteinek aminosav profilját olvashatod velük.

van olyan hogy plusz aminosavat adnak hozzá akkor i le vannak írva ezek de mondom nem kell az ilyen idegen szavaktól megilyedni.

van a bodybuilderen enciklopédia szinte minden anyagról tudsz olvasni infókat.

lysint pl. herpesz ellen is használják.


vannak akik az édesítő szertől félnek /aszpartam/ de egyébként nincs az aszpartamról semmilyen bizonyíték hogy káros lenne de ha netán te félnél tőle akkor válassz szukralóz ízesítésű kieget.


de mondom vegyél egy scitec wheyt azt konnyen tudsz szerezni 1 tasakot pár 100ft aztán megiszod a felét és meglátod hogy nem fog torténni semmi.

ha meg nem trotént semmi akkor meg márcsak dextróz kell hozzá és máris meg van az edzés utáni tápanyagod.

a szőlőcukor /dextróz/ tuti hogy nem okoz gondot.

2012. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, ha nem akarsz túl izmos lenni: [link]

:)

2012. márc. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 Zakathol ***** válasza:
(A vitargo kukoricakeményítőből készül)
2012. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 dirtboy ***** válasza:

már nem


/Mi a VitargoŸ?


A VitargoŸ egy szabadalommal védett szénhidrát, melyet árpa keményítőből vonnak ki./


[link]

2012. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 Zakathol ***** válasza:
Akkor sorry :)
2012. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:

Burgonyakeményítőből vonják ki.


Mindkettő leülhet, 1-es.

2012. márc. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim válasza:

Helló!


Én nagyjából 2 éve készítem el ezt az elég magas fehérjetartalmú és egészséges "shaket".


Kell hozzá:

-250g sovány krémtúró (aldi vagy sparban) vagy sovány túró

-kb.100g olyan gyümölcs amit szeretsz és könnyen szétturmixolható (pl. banán, barack, eper jól megfelelnek)

-kb.15-20g cukor, lehetőleg barna- vagy gyümölcscukor

-kb.2-3dl tej


A hozzávalókat összeturmixolod és egyből megihatod, nagyjából olyasmi állaga és íze van mint egy iható gyümölcsjoghurtnak.


Fehérjetartalma nagyon magas, kb. 35-40g, ami nagyjából 15dkg húsnak felel meg, viszont zsírt gyakorlatilag nem tartalmaz, cukrot sem sokat.


Nagyon egyszerű elkészíteni, és gyorsan elfogyasztható.

2012. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

Jaj de kár, hogy ezt mondtad.


A fehérjetartalom kb stimmel, de ez mind a túróból jön. Ráadásul a túróban lassú felszívódású kazein van, ami az edzés utáni gyors visszatöltésre pont nem alkalmas. Az egész poralaknak kb ez a lényege, hogy edzés után gyorsan felszívódjon.

Aztán: "zsírt gyakorlatilag nem tartalmaz", ja, miért is hangoztatják sokat a "ne igyál tejet, testépítő, mert tele van zsírral"-t, végülis biztos nincs jobb dolguk.

"cukrot is alig", tekintve, hogy 15-20 grammot csípőből beletettél, meg a gyümölcs is sokat tartalmaz tényleg alig. Na meg a gyümölcscukor, azaz fruktóz pont megint nem a testépítőknek javasolt, nekik glükóz kell, szőlőcukor, ami még árban is olcsóbb, mint a fruktóz. A barnacukor meg csak egy picit bemelaszosított kristálycukor, avagy szacharóz, ami már diszacharid, míg a többi mono.


Szóval biztos finom, és biztos egészséges, csak sajna nem pont arra való, amire használod.

2012. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 Zakathol ***** válasza:
100%

Még csak nem is egészséges. A fruktóz (gyümölcs-cukor) ráadásul pont használhatatlan az izmoknak, így az összes megy automatikusan zsírba vagy a máj glikogénraktáraiba...

A túróban lévő kazeinről az előttem szóló mindent leírt.

Így tehát a te által javasolt shake egyáltalán nem egészséges, de legalább nem jó semmire :D

2012. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim válasza:

rendben, elfogadom.


Valóban nem tökéletes pótlás, de azért szerény véleményem szerint egy hobbi testépítőnek egy relatív jó választás lehet.


Mivel látom eléggé tájékozottak vagytok a témában, ezért meg tudnátok mondani, hogyha gyümölcscukor helyett szőlőcukrot használok, és tejet nem vagy csak alig teszek bele, akkor is rossz választás-e? Nem feltétlenül edzés utáni étkezésként gondolom, hanem csupán a napi fehérjebevitel növelésére.

2012. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!