Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem kondi teremben...

Elkezdtem kondi teremben edzeni. De nem akarok táplálék kiegészítőt venni! Valamilyen házilag barkácsolt shakel helyettesíthető?

Figyelt kérdés

Gondolom írják majd ,hogy az étkezés a legfontosabb.Az étkezésem se tökéletes nem tudok (nincs időm) mindennap húst készíteni és enni... így nem ártana a táplálék kiegészítő de nem akarok venni mert volt rossz tapasztalatom vele.De valamit nem ártana kitalálni ,hogy a fejlődésen rendesen mennyen ,amúgy heti 3x kezdtem el most járni.

Minden választ szívesen fogadok és nyomom rá a pluszt!!!

18F/70 kg/183 cm


2012. márc. 26. 18:53
1 2 3 4 5
 31/49 Zakathol ***** válasza:

Szőlőcukrot pedig az edzés utáni időponton kívül nem fogyasztunk. A velejáró magas inzulincsúcs inzulinrezisztenciát azaz 2. típusú cukorbetegséget okoz.


A túró lassú emészthetősége miatt napközbeni fogyasztása inkább akadályoz az elegendő tápanyag bevitelében. A hús+rizs kombináció gyorsabban halad át az emésztőrendszeren, így - ha tömegelsz - akkor többet tudsz enni ami meg ugye nem hátrány...


Szóval ennek az összeállításnak összességében nem sok értelmét látom. Akkor már inkább azt a 250g túrót este lefekvés előtt szépen bekanalazod és jóccakát. Napközben meg megoldod a ch+fehérje kérdést rizzsel, zabpehellyel meg valamilyen hússal.

2012. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

Egyetértve a 16:33-as válaszolóval és Zakathollal én is azt mondom, hogy ne bűvészkedjetek mindenféle háziegyveleggel, mert attól még nem lesz testépítő kaja, hogy mindent leturmixoltok. Gyümölcscukor csak a májat tölti fel, utána megy zsírba, tej nem jó, mert sok benne a tejcukor és tejzsír, túró ugye lassú.. stb..

Ha nincs protein, akkor tényleg inkább csirke-rizs legyen vagy tojásfehérje-pufirizs, a tojás sütve vagy főve, sosem nyersen. Amúgy így drágábban jön ki az ember, mint proteinnel, ki kell számolni.

2012. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát,elsősorban Dirtiboynak és Zakatholnak!


Korábban ez volt az a készítmény amit ittam kb 2hétig [link]

Ebben elég sok dolog van.


Most ha veszek akkor olyat veszek amiben mondjuk csak fehérje van (TÖMEGNÖVELŐT nem akarok)és fehérjét anélkül is eszem tehát gond csak nem lehet.esEtleg ajánlhatnátok párat!

2012. márc. 28. 12:19
 34/49 anonim ***** válasza:
Fehérjéből ezeket ajánlom: vpx syngex, mutant whey, myofusion. bodybuildingbolt.hu, nutritionplanet.hu, sportika.eu
2012. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

A szőlőcukorból edzés után mennyit kéne enni??

Ma egyébként ebédre kínaiba vettem csirkét meg rizst nem is drága csak egy idő után nem birnám ezt enni mindennap :///


Esetleg ha van időtök segíthetnétek egy edzéstervet is csinálni!

Mert én most úgy csinálom ,hogy lemegyek és megpróbálok mindent megmozgatni.

Múlthét csütörtökön kezdtem de akkor szerintem kicsit túlzásba estem így elsőre mert péntek délután - szombatra a karom mérete megnőtt..(gondolom ezt hívják bedurranásnak ,)na meg éreztem is eléggé az izomlázat benne persze ez nem probléma.

De most hétfőn is kb. ezt toltam csak ésszel és most nem nagyon lett izomlázam se semmi.

2012. márc. 28. 12:24
 36/49 anonim ***** válasza:
Dextrózból mehet 40-50 g edzés után a proteinhez, edzéstervnek ez jó lenne neked egy-két hónapig: [link] utána majd mehet osztott.
2012. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget neked is!

Ez elég az edzés terv elég jól néz ki.

Tehát akkor egy 100g-os csomag felét beburkolhatom edzés után?

Olvastam vlm "zöld Jumboról" ,hogy az hatásos tényleg jó Vagy csak 15éves gyorsan hízni és villantani vágyó hülye gyerekeknek való?

2012. márc. 28. 12:37
 38/49 anonim ***** válasza:

Burkolhatod, de por formában vegyed inkább, úgy el tudod keverni a proteinnel és vízzel összeshakeled.

[link]

A DM-ben, Rossmann-ban és a bioboltokban is tudsz szőlőcukrot venni por formában 0,5 kg-os kiszerelésben.

Zöld Jumbo helyett inkább a narancssárga prof.-ot vegyed, mert abban legalább 30% körüli a fehérje, de maradj szerintem a protein+dextróznál.:)

2012. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

áá olyat nem veszek amiben 20 féle dolog van mer úgy járok mint a Real massal...

[link]

Ezt néztem,hogy kilehetne próbálni mert összetevőkben semmi ijesztően hangzó nincs:D

a szőlőcukor ehető formában azért jó mert általában van itthon:)

2012. márc. 28. 12:50
 40/49 anonim ***** válasza:
Veheted azt is, de ha már Biotech-től akarsz, akkor ezt ajánlom: [link]
2012. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!