Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport/önvédelmi...

Melyik küzdősport/önvédelmi rendszer a leghasználhatóbb ha megtámadnak utcán?

Figyelt kérdés
Először néztem a krav magát meg a defendot, de utánaolvastam és azt írták Mo-on nem tanítják túl jól. Késharcra nem mennék, mert nem akarok megkéselni senkit. A savate szimpatikus, hasonlít a bokszra és rúgások is vannak. Kemporól, samboról és jeet kune do-ról mi a vélemény, hogy tanítják Mo-on? Tudom legjobb elkerülni a bajt vagy elfutni, de előfordulhat, hogy nem lehetséges. 20 éves vagyok 180cm magas, de elég vékony.

2012. ápr. 11. 18:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem sportoltam semmi hasonlót még, így a reflexemet is fejleszteni kell, meg ütéseket, rúgásokat is.
2012. ápr. 11. 18:55
 2/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vagy kempora mennék, vagy thai box.
2012. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

a savate az egyik legjobb küzdősport,de mint ilyen a párbaj szituációkra készít fel elsősorban,sportszerűen és nincs benne fogás,lökés,karkulcs,ami utcán alap.

önvédelmi rendszerek közül a kézitusa szerintem ami jó,de járhatsz párhuzamosan a kettőre.

kézitusa-ökölvívás

kézitusa-savate

a kempóról csak annyit tudok,hogy kalandor haverom lement megnézni milyen-10 éve tb-ol-és az edzővel úgy összeverték egymást,hogy az edzőnek agyrázkódása lett,haveromat meg elvitte a mentő,mert kifordult a térde.

annyit mondott,hogy merev légkörű az edzés,az edző az isten hozzáállással.

sambo.

tudtommal egy helyen oktatják,egy tornateremben,de nincs tatami.

vagy amikor láttam,akkor még nem volt.

ha azóta van már,akkor elnézést minden sambostól.

jkd.

az edzéseken nincs sparring,ezért szerintem szóba sem jöhet.

2012. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

krav maga, defendo. szarul tanítják, blablabla... A deffendot nem ismerem, de a kravra elég jó rálátásom van. Idehaza sehol sem fogsz önvédelmet a kravnál reálisabban tanulni.


jellemzően küzdősportolók, ringbunyósok szólják le a kravot. Én is az vagyok egyébként. A krav arról szól, hogy a támadódat az első adódó alkalommal rúgd tökön. Nem egy szofisztikált dolog. És baromira nem etikus. De működik. És ezt kicsit nehezen emésztik meg egyesek, ezért keltik rossz hírét a kravnak.

2012. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A kempos történet inkább az adott ezőt minősíti, nem hiszem, hogy minden edzés ilyen. A kézitusa se rossz, csak nem érek rá sajnos abban az időben, amikor van. Lehet, hogy savate lesz plusz kettlebell, aztán ha megtanulok ütni meg rúgni rendesen, a reflexem is jobb lesz, akkor elmegyek krav magára.
2012. ápr. 12. 08:17
 7/17 anonim ***** válasza:

nem.

nem az edzőt a haveromat minősíti.

csomó más edzésen is megcsinálta,hogy lement verekedni.

a kempón ráb@szott.

2012. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jaj, hagyjuk már a Kravot. Ügyesen marketingolt hülyeség az egész. A legtöbb küzdősporttal jobban meg tudja védeni valaki magát, mint a Krav Maga-val. Nem egyszer olvastam már, hogy sok Kravos oktató lement keménykedni box edzésre, thai box edzésre, stb-re, és általában mindig az lett a vége, hogy az oktató vagy full K.O-t kapott, vagy teljesen szét volt verve, és ez pedig csak küzdősport edzés volt. Hiába próbáljátok még fényezni a Kravot, akkor is egy jól marketingtolt "lócitrom" lesz.


De ne csak offoljak: ezek közül a Savate-t válaszd szerintem. Alapból cipőbe rúgnak, és te is cipőbe fogsz rúgni az utcán. Harcművészeteknek is rúgás szempontjából ez a hátránya, hogy nem alkalmazkodnak a modern korhoz. Mert általában mikor a harcművészetek megalapultak, a legtöbben még mindig cipő nélkül rohangáltak, így akkor cipő nélküli rúgást tanultak. Mára viszont megfordult ez az arány, a harcművészetek azonban nem alkalmazkodnak ehhez. Mert cipőbe, meg mezítláb teljesen másképp kell rúgni, hogy hatásos legyen, Savate-n viszont, mint írtam cipőben tanulsz meg rúgni.

2012. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon emlékeztetsz te engem egy aczél nevű userre...
2012. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy emlékzetetlek rá, de nem ő vagyok. Néhány dologba egyet értek vele, de nem mindenben. Mert tud néha hülyeséget is mondani, de mond azért jó dolgokat is.
2012. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!