Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport/önvédelmi...

Melyik küzdősport/önvédelmi rendszer a leghasználhatóbb ha megtámadnak utcán?

Figyelt kérdés
Először néztem a krav magát meg a defendot, de utánaolvastam és azt írták Mo-on nem tanítják túl jól. Késharcra nem mennék, mert nem akarok megkéselni senkit. A savate szimpatikus, hasonlít a bokszra és rúgások is vannak. Kemporól, samboról és jeet kune do-ról mi a vélemény, hogy tanítják Mo-on? Tudom legjobb elkerülni a bajt vagy elfutni, de előfordulhat, hogy nem lehetséges. 20 éves vagyok 180cm magas, de elég vékony.

2012. ápr. 11. 18:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, a válaszokat. Valószínűleg savate lesz a választás. Szeretnék mellette kettlebell edzésre is járni. Sajnos nincs sok időm, így egy napra esnének a kettlebell és savate edzések pár óra eltéréssel. Ez mennyire lenne rossz? Délután lenne kettlebell, este savate. Szeretnék izmosodni, mivel elég vékony testalkatú vagyok rám férne pár kiló izom. Tudom, hogy a helyes táplálkozás az egyik legfontosabb dolog. Tudna valaki mondani olyan ételeket, amit fogyasztani kéne és kb mennyit? Táplálékkiegészítőket nem szeretnék venni, inkább kajára költeném a pénzt. Van itthon Natura szójafehérje izolátum. Az mennyire lehet hasznos?
2012. ápr. 13. 18:42
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát az elején szerintem válasz a kettő közül, hogy kettlebell vagy savate. Mert szerintem az elején mire oda érnél a savate edzésre, ki lennél fáradva a kettlebell miatt. Szerintem először inkább a savate-t válaszd. Az is ad valamennyi fejletségi szintet, utána ráér majd még a kettlebell.

Étkezési tanácsot viszont nem tudok adni, mert ahhoz nem értek.

2012. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Csak nyugodtan, bunyós tanácsokat is adsz...
2012. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Jaj, mi van? Beletapostam a lelki világodba, mert szidni mertem a Krav Magat? :D Ó, jaj, ettől nem tudok majd éjszaka aludni :(:(:D:D
2012. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
a hülyeség tapos a lelkivilágomba...
2012. ápr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ne veszekedjetek! Mitérdekeltéged? próbált segíteni, ha szerinted másképp van, akkor írd meg nyugodtan.
2012. ápr. 16. 10:06
 17/17 anonim ***** válasza:

a savate az egyik legjobb küzdősport,de mint ilyen a párbaj szituációkra készít fel elsősorban,sportszerűen és nincs benne fogás,lökés,karkulcs,ami utcán alap. -mondta xy felhasználó


Szóval, az utcai harcban lehet nincs karkulcs. viszont fogás, löködés van bőven, legalábbis amit eddig én tapasztaltam.

2012. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!