Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez az edzésterv + étrend az...

Ez az edzésterv + étrend az alábbi kiegészítőkkel együtt eredményes lehet, ha strandszezonra "szörfösbody forma" a cél? (részletek + kép)

Figyelt kérdés

Részletesen kifejtve:


22 éves srác vagyok, 174 cm, 61 kg (átlagos testalkat)

Elhatároztam, hogy belemegyek egy életmódváltásba és egy olyan testért fogok dolgozni, ami nekem az ideál tartományba belefér (tehát nem Jay Cutler a cél)

Sokkal inkább ő az, akinek helye van a motivációs falamon:

[link]


Tehát a nem túl robusztus, de arányosan izmos/szálkás forma állna hozzám a legközelebb, mint elérendő cél és természetesen utána annak megtartása. A kép alapján úgy saccoltam, hogy kb. max 70 kilóra kellene felmennem, hogy a testmagasságomhoz mérten (arányaiban) a legközelebb kerüljek Ryan fizikumához és egy 7-8%-os testzsír százalékot kell belőnöm.


Anyagilag szűkös kereten belül mozoghatok, így a következőkből állna az étrendem + a kiegészítők:


07:00. reggeli: omlett 5 tojásból, egy adag zabpehely tejben, 3 dl banánturmix, 1 kanál lenmagolaj


10:00. tízórai: 1 alma, 1 marék mézes dióbél, 1 avokádókrémes barna kenyér


12:00. ebéd: csirkemell vagy hal salátával, barna rizzsel


13:30. EDZÉS!


15:00. fehérjeturmix (1 adag ON 100% Whey Protein + creatine monohydrate + L-glutamine), 1 marék mandulabél


[- pihenés -]


18:00. vacsora: csirkemell vagy hal salátával, barna rizzsel


22:00. fehérjeturmix (fél adag ON 100% Whey Protein + L-glutamine + 2 dl tej)



[- alvás, regenerálódás -]


megjegyzés: szerettem volna a kiegészítők mellé beszerezni BCAA-t és lefekvés előtti időpontra ON 100% Whey helyett Casein-t, de az anyagiak miatt vissza kellett fognom magam e téren és helyettesíteni ezeket azzal, ami van...


Az testrészek edzése napra lebontva a következő (a gyakorlatokat nem részletezem):


Hétfő: mell + láb

Kedd: hát + törzs/has

Szerda: váll + bicepsz/tricepsz

Csütörtök: pihenő nap

Péntek: átmozgató jellegű edzés, teljes test

Szombat: pihenő nap

Vasárnap: Kardio


1 hónap után változtatnám a gyakorlatokat és a napokat és a következő hónapokban úgyszintén, hogy minél átfogóbb és változatosabb legyen az izmok sokkolása...stb.


Arra számítok, hogy ha ezt követem és kitartó vagyok, akkor már 2 hónap után sokat dobok magamon, de a végcél elérése mennyi időbe telhet?

És esetleg van-e valami észrevétel, tanács, javítani való a fentebb olvasottakon?

Előre is köszönöm a segítő szándékú emberek válaszát!



2012. máj. 11. 19:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a hosszú kifejtésért!
2012. máj. 11. 19:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát szép leírás lett.:) Az étrend nem rossz, viszont 10 órára tennék be valami fehérjét még. A reggeli zabhoz is a tej helyett én egy kis proteint tennék, de így sem gond.

Edzés után tennék a proteinhez még egy kis gyors ch-t, dextrózt vagy vitargo-t, mivel a vél a tömegnövelés. Tejet hanyagolnám, vízzel keverd. amúgy jó lesz, ha megvannak a mennyiségek.

Edzés: nem tenném össze a lábat semmivel, főleg nem mellel.

Inkább legyen mell-kar, láb, hát-váll vagy

mell-hát, láb, váll-kar edzés. Szerintem, de te tudod, csak tanács.

Jó edzést amúgy és kitartást.:)

2012. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsaid!
2012. máj. 11. 19:53
 4/7 anonim válasza:

El kell, hogy szomorítsalak. Bármilyen jó az étrended, az edzésterved (amik egyébként rosszak) és akármilyen genetikával rendelkezel, AKKOR SEM fogsz egy olyan testet

nyárig kidolgozni.

body.builder.hu itt informálódj

2012. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Megkérhetlek, hogy kicsit konkretizáld, hogy mi nem jó az étrend+edzéstervemben? Azt írtad rosszak, viszont az előző válaszoló azt írta, rendben lesz, ha a tanácsai szerint módosítom a dolgot. Az ok, hogy nyárra nem fogok így kinézni, de ha te eleve rossznak tartod a napi rutinomat, akkor azt is le tudnod írni röviden, hogy mi az amiért ennyire gáz az összeállításom.

2012. máj. 13. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező.

Had válaszoljak neked én az előző válaszoló nevében.

SEMMI BAJ NINCS AZ EDZÉSSEL ÉS A KAJÁVAL SEM. Minden jól csinálsz. De nem fogsz 4-5 hónap alatt ilyen fizikumot kifozni. Egy olyan testalkat, talán 1,5év munka. Ha folyamaosan ilyen keményen tolod.

2012. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pfff. ne viccelj már. nekem 5 hónap után jobb volt már,mint ennek a nyúrga pasinak a képen. megjegyzem 1.5 év alatt már tiszteletre méltó fizikumot lehet építeni. ha rendesen táplálkozol és az edzés is jó.pihenéssel egybe kötve hidd el bármit el lehet érni.
2012. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!