Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kicsit sportosa...

Hogyan lehetne kicsit sportosabb testalkatom?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez elég közhelyes kérdésnek hangzik, hogy szeretnék kicsit edzettebb lenni, de úgy döntöttem ideje lenne kicsit összeszednem magam, mert mióta abbahagytam a kézilabdát eléggé eltunyultam.Nem vagyok az a duci lány, de van rajtam egy kis felesleg, amiből tényleg lehetne lefaragni(és nem az a felesleg amit az anorexiás lányok mondanak) tudom hogy egy fiúnak sokszor az tetszik ha van mit fogni egy lányon, de én egy kicsit sportosabb szeretnék lenni.Milyen ötleteket tudtok amit tudok itthon is csinálni?Ilyenekre gondolok hogy itthon torna, futás kint a szabadban, felülések... Étkezést illetően valaki segíthetne abban, hogy miből érdemes többet enni és miből nem, illetve a kalóriaszámokkal sem vagyok tisztában, hiszen csak annyit tudok mindig több kalóriát égessek el mint amennyi az aznapi bevitel...Kondiba nem tudok sajnos járni, mivel nehezen megoldható így az itthoni praktikákat várnám:)A felesleges, bunkó kommentektől pedig kíméljetek légyszíves, magadnak is időt spórolsz:)

L/19



2012. jún. 29. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:

futás kint a szabadban verzióra-

[link]

felülés verzióra-fegyencedzés könyv

étrend terv-

[link]

2012. jún. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak jó edzéstervek neten csak nehéz megtalálni. Segítek. Ezek 6 hetes programok. Utána neked kell boldogulnod de szerintem nem nehéz.

-Fekvőtamasz: [link]

-Felülés: [link]

-Hátizomerősítés: húzódzkodás valami rúdon. Vagy a lépcsőt fogva.

-Vádli: állj a lépcsőre a talpad első felével. Utàna nyomdd ki magad lábujjhegyre majd engedd le egészen. Ezt addig csináld amíg bírod.

-Láb: Otthon el tudsz menni futni.


Nagyjából ennyit tudtam segíteni. Az étrendhez semmit sem értek de tudom hogy a fogyáshoz fontos. Sok sikert!

2012. jún. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, holnap vagyis ma áttanulmányozom az oldalakat:) De még az étrenddel kapcsolatban is várok ötleteket:)
2012. jún. 30. 00:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta kell és heti min. 3-4 aerob edzés, ami lehet kocogás, bicaj, ellipszis tréner, lépcsőzőgép, ugrókötelezés, stb.


Találsz jó tornákat a bodyrock.tv oldalon valamint:

[link]


Diéta: napi 3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

ezeket kajáld:

fehérje: sovány húsok, tojás (sosem nyersen!), sovány túró, protein tápkieg.

ch: zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Mindent nyersen mérünk és számolunk.

Itt találsz mintaétrendeket és tápanyagtáblázatot is:

[link]


Diétás étrend összeállítása: [link]

2012. jún. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A kalória bevitel mennyisége több dologtól függ.

Pl: mennyit mozogsz, mekkora a tömeged (zsírt leszámítva), vérnyomásod (a szíved mennyi kalóriát éget). Tudom az utolsó kicsit furán hangzik de tényleg így van.

Hogyha az itt felsoroltakat megválaszolod többet segíthetek.

Egyébként egy átlagos felnőtt nőnek ha egész nap nem csinál semmit csak tévézik akkor kb. 1600 kalóriára van szüksége (6500 KJ).


Hogy miben mennyi energia (kalória) van az nagyon változó mert pl. egy joghurtban (2dl) 50-től 250 kalória is lehet.

2012. júl. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
javítok: nőknél a szükséges kalóriamennyiség ha nem mozognak akkor 1750
2012. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!