Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Soypro esetében 30g fehérje...

A Soypro esetében 30g fehérje ára 112 ft, Sci Whey Pro esetében pedig 192 ft. Majdnem duplája. Ennyivel is jobb? További részletek várnak rád lenn!

Figyelt kérdés

Meglehetősen sok szójafehérjét eszem, napi 100g körül. Ettem én tejsavó fehérjét, meg minden mást is, de végül maradtam ennél, mert egyik sem volt eredményesebb a másiknál.


Most pár év után nagy nehezen végre elindult némi fejlődés erőben és izomban is, és újra visszatérnék részben a tejsavó fehérjéhez. Mondjuk 50g tejsavófehérje, és 50g soy pro.


Más: nem edzem lábra (fikázásoktól most tekintsünk el). Arra gondolok, hogy kevesebb izomra koncentrálódik ugyanaz a bevitt táplálék, így ez kedvező lehet.


2012. júl. 19. 10:13
1 2 3 4
 1/31 dirtboy ***** válasza:

a tejsavó a legjobb,leghasznosabb,leggyorsabban felszívódó protein fajta.

a proteinek királya persze tejsavón belül is vannak különbözőek.

1,hidrolizátum

2,izolátum

3,koncentrátum


a scitec whey pro ára drága vegyél olcsóbb proteint pl.vpx syngex vagy a sima koncentrátum közül activlab muscle up

2012. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 dirtboy ***** válasza:
ja és a lábas elméleted pedig pont hogy fordítva fog elsülni de akkor inkább nem szólok bele,majd rájössz te magadtól.
2012. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Az elméleted teljesen hibás a test szimmetriára törekszik, ezenkívül a növekedésért felelő hormonok legalább fele lábedzés során szabadul fel.
2012. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Feltételezem, arra gondolsz, hogy a láb terhelésének hiánya esetleg blokkolja a felsőtest fejlődését.


A fekvenyomó erőemelők 1 része, de konkrétan Ónozó Szabolcs nem gyúrt lábra, mert a lábon lévő izom neki felesleges tömeg volt. Tudom, én nem Ónozó Szabolcs vagyok, sem erőemelő, sem kokszos, de mégis ezzel nyugtatom magam. :)


1# válaszoló: utána kell néznem az egyes gyártóknak, mert noname cuccokat sem merek venni...olcsó húsnak híg a leve. Az általad írt gyártók közül melyiknek van legjobb és legrégebbi hírneve?

2012. júl. 19. 10:34
 5/31 anonim ***** válasza:

Egy fehérje minőségét a biológiai értékével lehet besorolni. Ez azt jelenti, hogy mennyi és milyen arányban van benne esszenciális aminosav. Tény, hogy tápkiegek esetében a tejsavó peptidek (izolátum, hidrolizátum) BV értéke a legmagasabb, akár 159!!! A tojásalbumin BV 91-es. De például a növényi szója BV-je csak 74!!!!


Testépítő viszonylaban hatványozottan fontos a BV érték, a felszívódó fehérje mennyisége. A kevert fehérjéket nem szabad leírni. De nem az olyan kevertekét, amik 80-90% szóját tartalmaznak. Whey - tojás - milk - arányok legyenek igen magasak egy kevert fehérjében, és ne a szója.


A másik szempont a dizájner protein választás esetében a protein mennyi %-ban található! Sajnos egyre több esetben olvasható 60% körüli, sőt ez alatti protein is. Ez esetben sajnos szénhidrátot vásárolunk igen magas áron.


Végül pedig köztudott, hogy a minőségi protein ismérve a BCAA tartalma. Ezen belül az L-Leucin tartalma!!!


FONTOS!!

- Sose márka nevek alapján válassz!!

- A reklám dumákat feljtsd el!!!

- Nézd meg fenntebb leírtak alapján mit tartalmaz a kiválasztott protein!!!

2012. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Nem zárkózom el a lábedzéstől, edzettem is kb. idén márciusig. Otthon edzem, vádliztam és guggoltam, felhúztam is.


Ha a felhúzás és a guggolás közül kellene 1-et választani, melyiket választanátok?


A lábedzést azért hagytam abba, mert mindössze 2 cm-t nőtt a combom. Mióta abbahagytam, jobban tudok felsőtestre koncentrálni, és ott fejlődöm is. Akkor viszont lehet, hogy keveset eszem, de igyekszem, igyekszem. :)

2012. júl. 19. 10:40
 7/31 dirtboy ***** válasza:

vpx nek,attól hogy a scitec részben magyar és agyon reklámozza magát még létezik más gyártó is akik megbízhatóak és olcsóbbak.

az activlab-al sem fogsz mellé az sem egy kamu cég.


nézd meg Mészáros Lacit,fekvenyomó bajnok még sem pálcika lábú.

2012. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

A sci-t természetesen nem a reklámok miatt választottam (pláne nem azért, mert szteroid szörnyekkel reklámoznak tápkieget).


Ár/érték/megbízhatóság szempontjából ti mely termékeket ajánlanátok?

Az activelabnek és a vpx-nek utánanézek.

2012. júl. 19. 11:09
 9/31 A kérdező kommentje:

VPX Syngex:

2.27 kg

11,500 Ft

68% fehérjetartalom


30g fehérje ára 228 Ft.

2012. júl. 19. 11:16
 10/31 dirtboy ***** válasza:

vpx syngex 10 500ft és 25g ban 20g protein van,tehát 80%os csak sok helyen el van írva

tejsavó izolátum és koncentrátum keverék

2012. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!