Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el futni?

Hogyan kezdjek el futni?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 10 évben alig mozogtam valamit, 110kg vagyok, most szoktam le a dohányzásról 4 hónapja, olyan mozgásvágyam lett most, hogy kapok levegőt, amilyen nem volt az elmúlt 10 évben... Félek, nehogy ártsak a szívemnek, szerintetek hogyan kezdjek neki a futásnak?

2013. jan. 30. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy? Ha az elmúlt 10 évben nem mozogtál, feltételezem, nem az izomtömeged miatt vagy 110 kg, tehát nem feltétlenül kezdeném futással a helyedben.
2013. jan. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Hát igen, itt ez a két probléma lehet, a szív és az izületek is, mert ez a nagy súly azokat is fokozottan megviseli.


A hivatalos válasz erre az, hogy ilyen problémás esetekben orvoshoz kell fordulni, kivizsgálást kell kérni. Csakhát én nem tudom, hogy kezdenék hozzá. Ha elmész egy átlag háziorvoshoz, aki moccanni is alig tudó öregekhez van szokva, meg maga se fut, valószínűleg nagy boci szemekkel nézne rád. Elképzelhető, persze, hogy el tud irányítani a megfelelő helyekre. Ha nem, ismeretség alapján lehetne elindulni.


A másik megoldás, hogy elkezded e nélkül, és hallgatsz a szívedre. Azért azt az ember érezni szokta, hogy mit bír, és nem hajtja halálra magát. Másra is igaz, de rád fokozottan, hogy be kell tartani a fokozatosságot. Először csak annyit fuss szép lassan, a gyalogtempót alig meghaladva, amennyit viszonylag könnyedén bírsz. Ez olyan fél-két km lehet. Aztán ha már megy egy kis táv, akkor lehet növelni a sebességet, aztán a távot, aztán megint a nagyobb távon a sebességet, és így tovább. Azt vedd figyelembe, hogy neked nem a sebesség a lényeg, inkább a táv és a kitartás.

2013. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 poiu ***** válasza:
74%
Sehogy. Sétálj sebesen, ússz, erőedz, csinálj bármit, de amíg a testsúlyod több mint 10-20% plusz az ideálishoz képest, addig ne csapd a lábadat a földhöz. Ha nem bírsz magaddal, csinálj fekvőtámaszt, ha nem megy rendesen, csinálj térdelőst, ilyesmi. Hasonló cipőkben jártam. megértelek (azt hiszem), mozogj, de vigyázz az izületekre. A szívednek nem árthatsz, de a térdedet szétcseszheted egy életre. Gratula és sok sikert (nem sikért).
2013. jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem vagyok kimondottan dagadt, van egy kis sörhasam, de azért izom is van rendesen, nehéz fizikai munkát végzek, azt, hogy alig mozogtam, azt inkább a hosszútávú mozgásra értem, rövidtávon, ha pl emelni kell, akkor átlag felettit tudok teljesíteni
2013. jan. 30. 23:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor is várj szerintem még a futással, nehogy a térdeit lássák kárát. Inkább válaszd azt, hogy először pl. tempós gyaloglással kezdesz, légy türelmes, inkább minthogy visszafordíthatatlan és az egész életedre (akár a munkavégzésedre is) negatívan kiható problémára tegyél szert. Sok sikert!
2013. jan. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a dagadt köcsögöt ismered-e. Ő is hozzád hasonlóan egyszer kitalálta, hogy márpedig futni fog, és formába hozza magát, és már több, mint egy éve nyomja, és egyre szebb futóeredményeket ér el:

[link]


Szerintem érdemes elolvasnod a blogját, sok hasznos tapasztalatot osztott meg az idők során. Meg mintha valami kis közösség is szerveződne...

2013. jan. 31. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4: Így még kevésbé aggódok. Szerintem finoman, fokozatosan elkezdheted, és ha érzed, hogy bármi gond van, le tudsz állni a nélkül, hogy valami komolyabb baj lenne. És akkor még mindig kivizsgáltathatod, hogy miért van.
2013. jan. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 poiu ***** válasza:
Szobakerékpár, nordic walking. Ezek jól előkészítik a futást. Egyébként ha egy csepp zsír se lenne rajtad, 120 kilóval akkor is nagyon óvatosan kéne bánni.
2013. jan. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!