Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet így (részletek alul)...

Lehet így (részletek alul) minden nap sportolni hogy erős legyek?

Figyelt kérdés

minden másnap futok 1,6 vagy 3,2 km-t. heti háromszor erősítek fekvővel illetve felüléssel, s hátra. (kb 60 felülés, 10 fekvő). Meg heti 2-szer aerobikozok 30 percet.

Ez van most.

De én szeretnék minden nap erősíteni (fekvő,felülés). Viszont azt hallottam, h a mindennapi sportban, nem lesz idő az izmoknak kiépülni. Ez tényleg így van?Én nem akarok hülyeséget csinálni, de szeretnék mindennap erősíteni. Erről tudnátok valamit mondani nekem?

valamint nem igazán tartok diétát. nem fogyózok, hanem erősödni szeretnék. Inkább a kalória mennyiségre figyelek oda, s arra hogy zöldséget gyümölcsöt mindig egyek. sajnos mindig befigyel az édesség. Általában csoki. Erről mi a véleményetek?



2013. febr. 12. 17:59
 1/7 Osynho ***** válasza:

Először is f/l? Kor?


Ha kifejezetten erősödni szeretnél, akkor irány a kondi. Egy jobban sikerült edzés után garantálom, hogy másnap nem akarsz ráedzeni az adott izomcsoportra... :)


A kalórián túl a ch/protein/zsír bevitel aránya is számít. A legtöbb gyümölcs nem jó, mert magas a fruktóz tartalma.

2013. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

lány vagyok :)

alma vagy narancs esetleg banán az ami megy. Kondizni nem szeretnék.

2013. febr. 12. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Való igaz, kell a pihenőnap, az izom a pihenés alatt épül. A kajában a sok gyümölcs irreleváns, legyen elég szénhidrát és hús, kb 3-4 g/tskg ch, és 1,5-2 g/tskg fehérje, ugyanis nem mindegy, miből van az a kalória.


Szerintem az a felülés és fekvő kissé kevés, nem mozgat át mindent. Kondival mi a gond? A futás meg nem erősítésre való.

2013. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor csináljak egyszerre többet, nem pedig minden nap egy kicsit, igaz?
2013. febr. 12. 22:07
 5/7 Osynho ***** válasza:
Igazából nem többet kellene csinálni, hanem a terhelést növelni.
2013. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csinos és fitt szeretnél lenni, akkor a saját testsúlyos intenzív edzések elegendőek, sőt. Kocogás remek, úszás stb. Rengeteg otthon végezhető gyakorlat van, sok videón is. Keresőbe: bodyrock.
2013. febr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ez az edzésmennyiség nagyon harmatos... pláne a mindig "befigyelő" csokikával... Én túl sok eredményt ettől, így nem várnék, de ha nem megy el a kedved, akkor lehet tovább lépni a nehezebb edzések és a fegyelmezetteb táplálkozás felé.
2013. febr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!