Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fehérje és fehérje közt is...

Fehérje és fehérje közt is van különbség? Többi lent.

Figyelt kérdés

A legolcsóbb és a (még ha nem is a legdrágább) drágább fehérje közt van különbség ? minőségben pl ?

Vagy a drágább minőségibb fehérjéknek van némi "tömegnövelő hatásuk" ?



2013. febr. 17. 17:51
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:
Hogyne lenne. Persze a termék minőségében is rejlik különbség, de ne feledd megnézni a termék fehérjetartalmát sem. Nem mindegy, hogy 50 százalékos vagy 80 százalékos fehérjét veszel. 100 százalékos fehérje nincs. Amire az van írja, hogy 100%, az kissé más jellegű információ :)
2013. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Összetételben vannak különbségek. Pl egy tejsavóprotein koncentrátum kb 70-80%-os fehérjetartalmú és ha túl sok adalékanyag kerül bele, akkor még annyi sem. Egy tiszta izolátum 90% körüli. Sok protein pedig ezek keverékei, pl koncentrátum-izolátum, de még kerülhet az összetételbe hidrolizátum is, ami tulajdonképpen egy előre emésztett fehérje, ami a leggyorsabb felszívódást teszi lehetővé.

Tehát tejsavóproteinekből is többféle összetétel lehetséges. És akkor még nem beszéltünk a különböző alapanyagokról. Mert van szója, tojás, marhahús, borsó, kazein, búza, stb fehérje is. Ezeknek eltérőek a biológiai hasznosulásuk.


De az elmondható, hogy az étrend a legfontosabb, ne egy tápkiegtől várd a csodát, nem ezen múlnak a dolgok.

Egy jó tejsavóprotein koncentrátum vagy koncentrátum-izolátum is elég. Ha pedig nagyon jót akarsz, akkor pl ott van a wheyC6, ami hozzáadott aminosavakat és ecdysteront is tartalmaz. De még egyszer leírom: kaja nélkül nem ér sokat semmilyen tápkieg!

2013. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És ugye forrás (alapanyag) lehet még szója (amit csak kuriózumképpen írok), marha, tojás..
2013. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ezeket én is írtam.:)
2013. febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
gondolom minél több %-os fehérje tartalom, annál jobb
2013. febr. 17. 18:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, de nem mindegy miből, pl a szóját én hanyagolnám.

És ugye a magas fehérjetartalmú tejsavóprotein izolátumok vagy hidrolizátumok a legdrágábbak, de bőven megfelel egy koncentrátum vagy koncentrátum-izolátum is.

2013. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igaz, igaz! :)
2013. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én egyéni szocprobléma véleményem szerint az árkülönbségek nem a fehérjék minősége miatti különbségből erednek - mármint nem számítva a koncentrátum/izolátum/hidroizolátum közti különbséget. Avagy egyik koncentrátum olyan, mint a másik, és hacsak nincs benne szignifikáns mennyiségű egyéb hasznos cucc (pl. plusz glutamin vagy bcaa), akkor érdemesebb azt venni, ami olcsóbb fehérjetartalomra (miután súlyoztunk a tömegszázalékkal).

Sőt, énszerintem hobbiszinten, de legalábbis nem megszállottként (:D) még izolátumra sem fontos költeni, hiszen ez úgyis csak egy kis részét adja az egésznek, ami meghatározza a fejlődést. Ha van pénz, akkor szerintem előbb érdemesebb a többi kieget, kaját, körülményt rendbe tenni, és ha még akkor is van... azt meg nekem adni :D persze ha jóáron van olyan, amiben izolátum is van, akkor érdemesebb azt, de szerintem itt bőven megfelel a legolcsóbb fajta fehérje (fehérje, és nem vaterás tejcukor).


Ez az én személyes egyéni véleményem, nem alapoztam mérésekre, számításokra, tapasztalatokra, szóval nem kell szentírásnak venni :D

2013. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Így van, elég egy jó koncentrátum is. De lényeg az étrend.:)
2013. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de még mindig nem tisztázódott hogy a drágább fehérjéknek van tömegnövelő hatásuk ? mármint van bennük némi kis tömegnövelős cucc ?
2013. ápr. 23. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!