Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megfelelő ez a diétás étrend...

Megfelelő ez a diétás étrend sportoláshoz?

Figyelt kérdés

163cm/55kg


reggeli: 5 tojás, ebből 2 sárgája, zöldség

következő étkezés: 200gr mell, 150gr zöldség, 30gr rizs

következő: 150gr mell, 150gr zöldség, 30gr rizs

következő: 150gr mell, 150gr zöldség, 30gr rizs

este: 250gr sovány túró, joghurt



2013. ápr. 18. 14:47
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
igen, az is fontos. Mehetne lenmagolaj, halolaj, magvak.
2013. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Eszek halolaj kapszulát, new chapter wholeomega nevűt -1000mg- , és 50gr mandulát elrágcsálok naponta. Ez kimaradt a leírásomból. De így már jó? Ugye ez a telítetlen zsír? :) De köszönöm, hogy szóltál mert a fontosságára nem annyira figyelek, simán van, hogy elfelejtem bevenni a kapszulát, de ezentúl erre is figyelek!

És van, hogy halat eszem hús helyett. Ma viszont azon gondolkodtam, mivel egyébként nem vagyok nagy húsevő, hogy egyik hús adagot kiváltom tojással, csak még nem számoltam ki, hogy 150g hús hány db tojás fehérjetartalomnak felel meg.

2013. ápr. 22. 08:56
 13/40 A kérdező kommentje:

Még azt elfelejtettem, hogy a reggeli tojás helyett néha fehérjeporos és zabkorpás lötyit iszok, tehát ezért gondoltam a hús helyett a tojást. Nem pedig úgy értettem, hogy akkor 2 tojásos étkezés.

És még szedek multivitamint, C-vitamint.

2013. ápr. 22. 08:57
 14/40 A kérdező kommentje:
A lenmagolajtól én nagyon wc-re rohanós vagyok. Helyette tökmag-, dió-, mák-, mandulaolaj is jó? Imádom őket, régen a zöldségeket mindig megolajoztam ezekkel. Szaknaturolajtól vásárolom, de persze most ezt sem iszom.... vagy eszem...
2013. ápr. 22. 09:01
 15/40 anonim ***** válasza:

A lenmagolaj azért jobb, mint a több mivel annak fele omega3 zsírsav, míg egy oliva vagy egyéb olaj kb 1-2%-ban tartalmaz omega3-at.

A halolaj is ezért jó,mivel abban EPA és DHA zsírsavak vannak, amik ugye állati forrásból származó omega3 zsírsavak. Naponta az EPA és DHA összege minimum 300 mg legyen. Egyébként a hal is hús.:)


150g hús (pl csirkemell filé) fehérjetartalma:kb 37g

Egy tojásban van 6g fehérje, de ennek fele a sárgájában van, amiből nem célszerű napi 3-4-nél többet fogyasztani, szerintem. A többi tojásból én csak a fehérjét használom. Szóval így tudsz számolni.

2013. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) Ma is tanultam valamit :D
2013. ápr. 22. 12:32
 17/40 A kérdező kommentje:

Montez vagy aki szívesek segítene... :) !


Tehát az első kérdésemben leírtam az étrendem. Ha a zöldséget is ch-nak vesszük, -most olvastam, hogy valahol azt írtad- meg a rizs is ch, akkor én brutális sok ch-t eszek! NEM? Azt hittem a zöldség a rost miatt fontos :O Tehát én rizst, vagy bulgurt, quinoat is eszek, szóval ezzel kilövöm a napi ch adagomat?! Ha meg sok a ch akkor tömeget növelek, nem szálkásítok, ugye? Én le szeretném faragni a zsírt és finom nőies izmokat akarok.


A másik kérdés, hogy a zöldség az BÁRMI lehet ami pl. a shop.builder oldalon a zöldség kategória alatt okés jellel van ellátva? Tehát répát is falhatok? Vagy brokkoli-kelbimbó-cukkini-saláta az összes ami ehető?

2013. ápr. 24. 16:09
 18/40 anonim ***** válasza:
Főleg répát falhatsz, pláne hogy lány vagy! :D
2013. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Humoros vagy. Ha megnyugtat azt is fogyasztok, csak nem szeletelve és párolva... Nyilván :P :D
2013. ápr. 24. 16:26
 20/40 anonim ***** válasza:

Nem minden zöldség jó szálkásításhoz, répa, borsó, kukorica=kuka.

Amik jók: brokkoli, kelbimbó, uborka, spenót, paradicsom.

ezeket eheted, kevés ch van bennük én nem is számítom bele.


És igen kellenek a rostok miatt, de nem csak ezért, hanem: a fehérjedús étrend elsavasítana, így pedig a lúgosító zöldségekkel hozod egyensúlyba.

2013. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!