Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok írni diétás étrendet?...

Tudnátok írni diétás étrendet? Olcsó

Figyelt kérdés

Sziasztok már sok helyen néztem diétás étrendet,de nem voltak a legolcsóbbak így felmerem tenni a kérdést valaki összeállítana nekem egy napi menüt?

Egy kikötésem van laktóz érzékeny vagyok!!

Testúly:81kg

Magasság:171cm

És fiú :D


2013. ápr. 19. 16:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]


Nincs olcsó diéta, hiszen a hús, tojás, túró nem olcsó.

Neked proteinből mehet pl tojásprotein, marhahús protein vagy borsóprotein.

2013. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Szia montez látom gyk-n sokat válaszolsz és hiszek is neked!

Akkor egy kis példát írok és ha nem felel meg akkor kijavítod?

202,5g fehérje kell egy nap!

és 81g szénhidrát.

Ezt felosztom 4részre.

akkor kb egy étkezés

50g fehérje és kb 20g ch.

amit lebontok kajára.

Sertéscomb(karaj) 238g.

Rizs 25g.

(ez egy evés)

2013. ápr. 19. 17:42
 3/33 anonim ***** válasza:

igen, így is lehet, de ha nem akarsz 1 kiló húst megenni, akkor pótolhatod egy részét sült vagy főtt tojásfehérjével is. És protein is mehet. Amúgy jól számolsz.

De ugye mindent nyersen mérünk és számolunk.

2013. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Korrekt válasz!

itt csak azt nem értem,hogy mit takar,hogy nyersen?

tehát akkor a végleges étrend:

tojás sárgájával együtt 100g/kb 27g fehérje 23g-ramot meg húsból viszek be amit annyit jelent,hogy kb 110g hús.

szénhidráthoz lehet krumpli?

2013. ápr. 19. 18:02
 5/33 anonim ***** válasza:

Azt jelenti hogy nyersen, hogy a rizst is nem főzés után méred ki. Pl tudod, hogy kell pl 100g ch. HA ez rizsből menne, akkor kell 125g. de ez szárazon mérve legyen 125g, mivel, főzés után ebből lesz 300g körül. Tehát, ha főzve lenne 125g, akkor az csak nyersen 40g körüli rizs lenne, amiben lenne 32g ch.

A húsnál meg fordított a helyzet, mert az sütéskor vizet veszít. Tehát a nyers húst kell kimérni egy napra és után kell sütni. Ha már sütés után mérnéd le, akkor nem lehetne tudni, hogy mennyi volt nyersen, ha előtte nem mérted le, így nem tudod, hogy abban mennyi fehérje van. Mert a táblázatba lévő tápanyagmennyiségek mindig nyers állapotra vonatkoznak.

2013. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Ja, a krumplit hanyagold diétában és tojásból is csak pár db sárgája menjen.
2013. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem akkor ezt mondod,hogy kell nekem egy étkezésre 20g ch akkor az megfelel kb 25g rizsnek akkor kimérek 25g rizst és kész és azt megfőzöm.

Húsnál akkor kell nekem 110g hús ami 11dkg-nak felel meg lemérem a 11kdg húst és megsütöm és ehetem?

Sárgája amúgy se jön be,de a fehérjét az lehet zabálni?

Ja és a rizzsel lenne kérdés van otthon egy raklap puffaztott rízs kb 300csomag :D azt hogy egyem lehet fele arányban a sima rizsnek tehát 50%puf rizs 50%fehér rizs?

10ch f.rizs. 10ch puff rizs?

2013. ápr. 19. 18:15
 8/33 anonim ***** válasza:

Mehet pufirizs is, arra rá van írva a ch tartalom, tudsz vele számolni. És a napi mennyiséget egyben süsd meg pl húsnál és rizsnél is főzd meg az egy napi adagot. Sőt én két napra főzök és azt dobozolom ki.

Tojásnál mindig főzd meg vagy süsd meg, sose legyen nyersen!

Egy tojásfehérjét 3g fehérjének számíts.

2013. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos információkat!

Csak azért kérdeztem a diétát mert 3hónap múlva lesz egy komolyabb versenyem és a mostani súlyomba tropára vernének mert tömegeltem és feljött +15kg 8hónap alatt!

És ezt akarom leszálkásítani közbe természetesen a heti 5edzésem meglesz így milyen eredményt érhetek el mennyi idő alatt?az étrendet simán tudom tartani.

És mellette reggelente csinálnám a fegyencedzést csak az erőlét miatt! mennyire jó ez így vagy valamit változtatnál rajta?

2013. ápr. 19. 18:26
 10/33 anonim ***** válasza:
Jó a fegyencedzés és menjen mellé heti minimum 3-4 aerob edzés is. Heti 0,5-1kg között legyen a fogyás. ha 1 kilónál több, akkor izomvesztés lehet. Az első héten elképzelhető, hogy lesz 2kg mínusz is a glikogén (ch az izmokban) ürülése és a glikogén által kötött víz egy részének távozása miatt.
2013. ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!