Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Normális-e a térdfájás, ha...

Normális-e a térdfájás, ha csak nemrég kezdtem el futni? Ez a tegnapi volt a 3. alkalom.

Figyelt kérdés
Nem élek passzív életet, séta, kerékpár, tánc, torna mindig van, de ez mégse futás. Tegnap már 20 perc után elkezdett fájni, pedig beiktattam sétát is(egyébként nem bírnám ki, még nem vagyok azon a szinten). Nagyon megijedtem, hogy ez maradandó, de apu azt mondja, hogy nem(ő mentős, nem légbőlkapott az infója). Kenem lózsírral, ez ilyen izületekre való gél, és raktam rá egy térdvédőt.

2013. máj. 3. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

3 hete kezdtem el futni, és mostanában nekem is eléggé fáj a térdem, és nem csak futás közben..

Reménykedem benne, hogy azért el fog múlni.

18/L

2013. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor sztem csak emiatt lehet.
2013. máj. 3. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:
2013. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hat en most nagyon elkeseredtem....:(
2013. máj. 3. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:

miért?

mert el kell kezdeni lábra edzeni?:)

2013. máj. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dozerman válasza:

Nekem is ez volt a problémám körülbelül egy éve, de nekem nemcsak a térdeim, hanem a bokáim is nagyon fájtak.

Eleinte hetente 2x 8-10 percet kocogtam utána szépen lassan el is múlt a fájdalom.

Mostmár hetente 4x 30-40 pecet futok, előtte bemelegítek és nyújtok és persze futás után is nyújtok.

2013. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Talán nem hiábavaló a kérdés, hogy milyen cipőben futsz???

Az alkalmatlan cipő tipikus tünete is lehet, amit leírsz!

2013. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a lábraedzéssel semmi bajom, egyébként is járok tornára. azért keseredtem el, mert azt írja, hogy nőknek, ráadásul nagymellű nőknek nem ajánlott. a melleim nem hatalmasak, de deszka se vagyok. mellesleg sztem ez sületlenség..


sima sportcipőben futok. inkább a betont okolom, máskor majd földesúton futok inkább.

2013. máj. 4. 14:17
 9/11 anonim ***** válasza:
A sportcipő nem futócipő. A normális futócipő nem úri passzió, hanem a megfelelő eszköz. Mint ahogy személyautóval sem húzunk ekét, vagy ha igen, akkor nem kell csodálkozni, ha tönkremegy vagy elakad. A kisebbik lányom is tornacipőben kezdett futni, aztán már a tizedik alkalommal fájlalta a térdét pedig edzett gyerek és csak 16 éves. Vettünk neki egy Saucony-t megfelelő méretben pronáló lábra. Soha többet nem fájt a lába, pedig 5-10 km-t szokott futni.
2013. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hol lehet ilyet venni? vagy tudnátok ajánlani egy olcsóbbat? sajnos, nem vet fel a pénz.. de persze, értem a lényeget.
2013. máj. 4. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!