Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés vs katonai...

Sága kérdése:

Fegyencedzés vs katonai edzés? (többi lennt)

Figyelt kérdés

Azt mondják a francia idegenlégiósokra,meg sok más katonai szervezetre is,hogy kemények fizikailag.Ezt nem vitatja senki,de mégis videókon nem látsz "nehezebb" saját testsúyos gyakorlatokat mégse.Akkor most ez hogy van?

Melyikkel érsz el jobb eredményt?Mert a katonai edzés nekem ilyen összetett edzésfélének tűnik,míg a fegyenc meg inkább osztott.

Melyik jobb,mire?Lehet hogy inkább kombinálni kéne a kettőt?



2013. okt. 20. 22:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja még egy dolog offolást nem kérek,mert nem vagyok rá kiváncsi.Volt katonák válaszára is kíváncsi lennék,ők hogy látják ezt a dolgot.
2013. okt. 20. 22:18
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
logikus, hogy a katonai edzés az összetettebb, a fegyencedzés arra lett kitalálva, hogy soha nem mozgott kis hülye gyerekek edzhessenek a szobájukban...
2013. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a katonai edzésben,főleg a légióban az állóképességen nagyon nagy a hangsúly.

a fegyenc meg alapból nem tartalmaz kardió tréninget.

2013. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ment a zöld.Jöhetnek még válaszok,vélemények.
2013. okt. 20. 22:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg a másik amit nem annyira értek,hogy általában úgy tudtam,hogy az osztott edzéstervek jobbak(tehát pl 1 nap 1-2 testrész),mint az összetett amikor 1 nap minden testrészre megy pl egy gyakorlat,vagy több is.A katonák mégis úgy nyomják,hogy egy nap több gyakorlat,testrészenként is.Akkor most melyik ér többet?
2013. okt. 21. 09:27
 6/9 aikiboxer ***** válasza:
100%

A fegyencedzés csak egy jól megírt progresszív edzésterv hétköznapi halandók számára, nem kell sem lebecsülni, sem leszólni. Az emberek 99.99%-a nem genetikailag módosított szuperkatona, hanem csak átlagember, számukra tökéletes a fegyenc. Az elit katonai kiképzésben eleve átlagon felüli fizikummal rendelkező emberek vesznek részt, és főállásban ezt csinálják, számukra sokkal szélesebb spektrumú a képzés. De hát nem kell ehhez katonának menni: egy karate vagy judo edzőtáborban is sokkal durvább edzésben vesznek részt a hozzám hasonló "hülyegyerekek", mint otthon.


Csak a hülyegyerekek védelmében mondom, hogy nekem egy átlagos hetem kb így néz ki: heti 3 bokszedzés, 2 aikido edzés és 1 futás, mellette 4 fegyenc nap harmonikusan elosztva. Nem egy katonai kiképzés, de azért több a semminél.


Rövidebben megfogalmazva: a narancsot hasonlítod össze az almával.

2013. okt. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszod.
2013. okt. 21. 11:39
 8/9 Khem válasza:
64%
Értem szoval arra vagy kivancsi hogy egy katona mit mnd neked a két dolog edzestipus kulombsegerol .Elmondo neked a legionál az edzés nemnagyon különbözik a fegyenc edzéstöl,de anyit mondok neked szihikailag jobban megviseli az embert.Tisztelem a fegyencedést de azt mndom probáld ki mindketot és meg tudod.Saját tapasztalatbol beszélek.Kérdésed lenne még a katonai edzésröl nyugottan.
2015. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

a kérdés az.. hogy mit szeretnél elérni.. izomtömeget szeretnél inkább, vagy erő/állóképességet.. milyen alkatnak tartod magadat? ha atletikusabb vagy..inkább kövesd a katonai terveket, azok zsírégetésre állóképességre vannak kitalálva kardionális centrikusak, azokkal izmot veszíthetsz hosszútávon.


a fegyencedzéssel lehet izomtömeget növelni. saját test súllyal nagyon jó minőségi izmot lehet elérni.. persze én maradi vagyok.. inkább gyúrj..hatékonyabb! koncentráltabb, ezalatt azt értem egy izom csoportra egy adott gyakorlat, egy napon több sorozat és több másfajta gyakorlat.. bla bla stb. de nem leszel egy futóbajnok... és ne is várd h kibírj egy maratont.


a katonai edzések

tulképpen csak az állóképességre mennek.. és annak fenntartására.. hogy bármikor tudjanak mozgósítani.


lehet kombinálni az izmosságot a jó állóképességel.. lehet gyurás/fegyenc mellet sok mást is csinálni amivel növelheted az állóképességed nézz utána a sparta trainingeknek vagy a crossfitnek esetleg a kettlebellnek. vagy a katonai terveidnek.. de ha vegyíted a kettőt. első körben izmokat szerezz kb fél évig.. aztán a következő fél évben foglalkozz az állóképességeddel.. fokozatosan.. edz kis súlyokkal több ismétlés számmal így kombinálhatod az izomépítős súlyzós edzést a magas pulzus számmal.

2015. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!