Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido edzéseken van sparring?

Aikido edzéseken van sparring?

Figyelt kérdés
(szabad harc, bunyó)

2013. dec. 23. 00:48
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
49%

Nincs, technikákat tanulnak meg néhány ütést, rúgást

Az aikidonak kb. Kék öv alatt nincs értelme, mert nem tudják használni...

2013. dec. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 aikiboxer ***** válasza:
49%

Semmilyen fokozatú aikidós nem tudja használni a tudását képzett sportolóval/harcművésszel szemben, ha nem edz keresztbe ököl- és testharcos stílusokat.


Kék öv melyik szövetségben van?! Az aikidóban nincsenek övek, csak fehér és fekete, illetve a Kobayashi rendszerben barna.

2013. dec. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
A gyakorló küzdelem struktúrája és technikai háttere az aikdoban is adott, illetve fennmaradt. Az, hogy alkalmazzák e a kaeshi waza-t ilyen mélységig meglepne. Illetve magát a kaeshi waza küzdelmi szintű felhasználást viszonylag hosszú idő felépíteni, szemben egy ütős rúgós rendszerrel.
2013. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Már bocs, de az a kijelentés hogy egy aikidós nem tudja használni a tudását az hülyeség, talán aki 2évig csinálta és abbahagyta mert hogy ez szar meg minden, az biztos nem is tudja, de aki 10-20 éve csinálja az elég jól tudja alkalmazni....
2013. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
most már értem, köszönöm...ha így van, akkor errefelé rendesen megy az átb*szás, mert itt minden fél évben kétszer is van övvizsga, szóval akkor kamuzás van...én is csináltam még általános iskolás koromban, de nem volt az esetem, csak apámék eröltették a filozófiája végett...mostmár 3 éve kempozok és imádom...az aikido belátásom szerint olyan mint a Wing Tsun kung-fu, pláne hazánkban...semmi reális tudás, semmi sparring, semmi full contact, de azért nyomatják beléd h X ido alatt megtanulod és nem lesz ellenfeled, mindenkit lecsapsz, legyen az boxoló, karatés vagy akárki...azért megnézném h mondjuk egy barnaöves aikidós hogyan zúzzal le az én kempo segédedzomet...vagy mondjuk egy Wing tsun mester h a viharba fog kiütni egy kick-box mestert, pláne h a wing tsun mester szintre elég 4-5 év, ha eleget perkálsz, a kick-boxnál meg sztem 15 év is kevés...félre értés ne essen, én nem szidom egyik stílust sem, csak reálisan látom a helyzetet...természetesen az az aikidos, aki lejár szabadharcolni Judosokhoz vagy Jiujitsusokhoz jó ideje és megtanulja alkalmazni a bunyóban a tudását, az már odavág...vagy az a Wt-s, aki idonként tol egy edzomérkozést pl. Thai Boxerekkel, az se pite...de azért lássuk be, ha edzésen soha az életben nincs egy ici-pici sparring sem, akkor az egész csak maszatolás...persze, lehet azt vetíteni h ez önvédelem, ezzel ölni lehet, ez nem bunyóra van hanem gyilkolásra és ezért nem szabadharcolunk...elmesélném h a kempo sem küzdosport, az is harcmuvészet...azért mert rendeznek belole versenyeket, még nem küzdosport...a kempo is arról szól h ha kicsi vagy és gyenge, akkor oda tudj csapni és legyen esélyed lezúzni egy nálad nagyobbat és mi sparringelünk ezerrel, sot vagy olyan edzés ami csak szabadharcból áll...és elárulom nektek h utcára még ez is kevés, ha nem voltá soha éles bunyóban...úgyhogy szabad harc nélkül sz*rt se ér semmi!!"
2013. dec. 23. 11:14
 6/24 anonim válasza:
52%

De az aikidoban vannak övek...

Fehér-citromsárga-narancssárga-zöld-kék-barna-fekete

És kyu-k is vannak...

2013. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, te komolyan valamelyik indiai harcművészetet űzöd?


Az aikidoban nincsenek színes övek, csak kyu fokozatok.

2013. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
igen, kedves Neutronlovag...Kurayfat Kempora járok kérlek szépen :-)
2013. dec. 23. 14:08
 9/24 anonim ***** válasza:
A kempo jobb helyeken az indiai harcművészetek gyűjtőneve. Attól tartok csalódnom kell benned.
2013. dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
igen, tudom...ez van sajnos...ezek szerint amire én járok az egy használhatatlan kamu sz*rság...nagyon sajnálom :-(
2013. dec. 23. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!