Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido edzéseken van sparring?

Aikido edzéseken van sparring?

Figyelt kérdés
(szabad harc, bunyó)

2013. dec. 23. 00:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem én mondtam :)
2013. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
kíváncsi lennék mennyire használhatatlan...gondolom te egy képzett harcmuvész vagy, úgyhogy ha szeretnéd lezsírozok neked egy 3X2 perces sparringet a mesteremmel...sztem tudna neked meglepetést okozni
2013. dec. 23. 16:19
 13/24 anonim ***** válasza:

Miért pont a mestereddel?

Várj akkor keresek valami éppkézlább aikido mestert és te meg vele mérheted össze a tudásod. Mert te őket szaroztad le első körben.

2013. dec. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
100%

Láttam egy videót erről a kempóról és kérem szépen szerintem egy nagy raklap szar...

Egy boxos úgy lebassza mint vak a poharat

2013. dec. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Az most egy másik kérdés. Ez az óvódás hozzáállás is sokat elárul, hogy az "én mesterem (v.ö óvódás az apját hozza) majd jól elagyabugyál, mert leszaroztad". A kravosokban is ezt imádom leszaroznak mindent központilag, vagyis "sallangoznak", aztán egyből jön a besértődés amikor visszakapják az elhajított téglát.
2013. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

N, azért csak ésszel. nem szép más f4szával verni a csalánt, kérdező. Ha bizonyítani akarsz, tedd meg magad, ne bújj az edződ mögé.


azért mert máshol nincsenek sparringok, vagy az adott stílus nem használható, még okozhat örömet, hasznot a gyakorlóinak.


Szóval, kicsit visszatetsző ez, hogy veregeted a saját hátadat, holott pont egy olyan stílust űzöl, ami arról híres, hogy minden van benne, de semmi sem elég jól. A kempósok általában alulmaradnak állóharcban a thai boxolókkal, grapplingben meg fényévnyi a lemaradás a BJJ-vel szemben.

2013. dec. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

Nálunk pl néha van földharc, olykor box, de ha erre vágysz semmiképp se gyere aikidózni, mert nem erről szól.


Az aikidót nagyon is lehet használni, más harcművészettel szemben is, erre van sok példa, videók, stb.


Az aikidóban vannak övek.

Sorrendben: fehér, citrom, narancs, zöld, kék, barna, fekete. Gyakorlatilag nem viselik a színeket, de attól még vannak. Általában kyu-nak nevezik a szinteket. 6. kyu 5. kyu...1 kyu, aztán a fekete övek: 1. dan, 2. dan, 3. dan.....stb. Vannak vizsgák, és eredményes vizsga után oklevél jár.


Szerintem aki bunyózni akar ne jöjjön aikidóra, mert ez szorosan összefügg a filozófiai magyarázatokkal. A technikák nem az ellenfél legyőzéséről szólnak, hanem önmagunk legyőzéséről. Egy technikában megtanuljuk megérezni a másik szándékát, a kommunikációt, együtt mozgunk, kommunikálunk a testünkkel, nem csak érzések és gondolkodás nélkül földhöz vágjuk az ellenfelet nem törődve vele. Nagyon is figyelünk a partnerünkre, és vigyázunk hogy ne sérüljön meg, ugyanakkor mégis kontroll alatt tartjuk, és gyakorlatilag lefegyverezzük.


Az aikidót valahogy így kell elképzelni: [link]

Ha valaki tényleg megérti a lényegét.


De ne tévesszen meg senkit a szépsége, a művészete, nagyon is tud kemény lenni, és hatékony, az edzőnk gyakran mondja hogy óvatosan gyakoroljunk, [mert nem játék amit csinálunk, hanem harc.]

2013. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 aikiboxer ***** válasza:

Utolsó te milyen stílust tanulsz, Real Aikidót?


Csak mert én megfordultam jópár aikido szövetségben, és nemhogy színes övek nincsenek sehol, de földharc meg "box" elképzelhetetlen egy aikido edzésen.

2013. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

A kérdezőnek: Kilóg a lóláb. A kérdéseddel tudatosan, vagy tudattalanul a flame-keltés volt a célod, hiszen megvolt a "tuti" válaszod a saját kérdésedre. Azt sajnálom csak, hogy volt, aki ennek beugrott... Felesleges időpocsékolás... :(

Aikiboxer: Nálunk vannak színes övek, és saját szememmel láttam Aikido edzőtábor végén földharcot. Azt hiszem éppen tőlük: [link] :)

2013. dec. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ez egy tökjó írás.
2013. dec. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!