Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit javasolnátok nekem?...

Mit javasolnátok nekem? Alapjáraton szeretem a mozgást meg a sportolást, de nem mindig van rá alkalmam. De szeretnék fogyni!

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér lány csak egy gond van velem, hogy 152,5 cm vagyok és 55 kg, tömzsi alkat vagyok inkább, de sok rajtam az izom.viszont van pár hely ahol nemkívánatos zsírpárnácskáim vannak Pl: a hasamon, combomon, derekamon, kicsi a karomon és a hátamon derék fölött egy pici zsír ami akkor látszik leginkább ha kicsit szorosabb a melltartó és kinyomja, amit gusztustalannak tartok.. szeretnék izmosabb lenni, vagyis inkább hogy látszódjon jobban h izmosabb vagyok.. van a bőröm alatt zsírréteg ami legalább 10 kg fölösleg.. ezt szeretném leadni! nincs pénzem aerobik órákra vagy konditeremre.. sajnos nincs állandó jövedelmem hozzá, de a koplalást már próbáltam, bejött de olyan összeszakadtnak éreztem magam, mint vékonynak és fittnek.. szóval kérlek titeket adjatok tanácsot! Szeretem a mozgást, de nem tudom mi az amivel eredményesen tudok leadni kilókat.
2014. jan. 5. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon csinos lehetsz. Legalábbis én kedvelem a formás kis töltött galambokat. :)

Az, hogy a jó alak drága diéta és konditerem bérlet kérdése, csupán a fitneszipar átverése. Emellett az aerobik maga is egy nagy átverés, az igazán jó módszerekhez viszonyítva alig ér valamit.

Az, hogy szereted a mozgást, máris segít. Most nem megyek bele az edzéselmélet és a zsírégetés biológiai folyamatának részleteibe - ha kéred, linkelek néhány cikket -, de a lényeg az, hogy rövid, de nagyon intenzív edzéssel tudsz nagy eredményt könnyen elérni. Azt javaslom, vegyél egy 8 kilós kettlebellt - ez kijön úgy 5-6 ezer Ft-ból, és egyszeri beruházásról van szó - és tanuld meg a kettlebelles lendítést (kettlebell swing) szabályosan végrehajtani! Ez az egy gyakorlat önmagában is elég ahhoz, amit el akarsz érni. Heti háromszor eddz vele, egyik alkalommal 4, másik alkalommal 8, harmadik alkalommal 12 perc alatt hajts végre annyi lendítést, amennyit csak tudsz! Egymás után annyi lendítést hajtasz végre, amennyit gondolsz, és közben bármikor megállhatsz pihenni, amikor jónak látod, a lényeg, hogy az adott időintervallum alatt a lehető legtöbb lendítést végezd el! Amikor már a 12 perces edzést is szünet nélkül végig tudod dolgozni, válts 4 kilóval nehezebb kettlebellre és azzal folytasd az edzést! Ez ilyen egyszerű.

Tapasztalni fogod, hogy diétázás nélkül, ezzel a csupán heti 24 perc edzéssel is úgy fog olvadni rólad a zsír, ahogy sosem remélted volna, és közben az izmaid keményebbé, feszesebbé válnak.

Sok sikert!

2014. jan. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a bókot! :D Aranyos h látatlanban ilyet írsz :D pedig ha tudnád... :D egyébként rákellet google-zak a kettlebelre :D köszönöm a hasznos tanácsot, remélem beválik.

ha megkérdezhetem hogy mennyire vagy szakértő ebben a témában azt a pár linket szívesen elolvasnám a biológiai részéről.. érdekel és bioszból van is már egy középszintű 4-es érettségim, hogy alátámasszam :D egyébként személyi edző vagy? vagy tapasztalatból tudod ezt a tanácsot adni?

2014. jan. 6. 16:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Tartom magam elég szakértőnek ahhoz, hogy bátran adjak tanácsot. :) Nem vagyok személyi edző, szerencsédre, ugyanis sajnos azt kell mondjam, hogy a Magyarországon, OKJ-s tanfolyamokon végzett edzők tudása sokszor messze van az elégséges szinttől. Jómagam tapasztalatból és egyéni érdeklődésből végzett utánajárás eredményeiből beszélek.

A cikkek, amiket ajánlok:

[link]

[link]

[link]

2014. jan. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!