Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik az a harcművészet, ami...

Melyik az a harcművészet, ami utcai éles helyzetben is hatékony?

Figyelt kérdés
Olvasom sok helyen, hogy a kung fu, aikido nem ér semmit, de van ahol még a krav magát is szidják. Akkor mégis melyik harcművészettel tudom normálisan megvédeni magam? Vagy egyik se alkalmas ilyenre és az összes csak látványra megy? Illetve azoknak hatásosnak kéne lennie, amiket a hadseregekben katonáknak tanítanak nem?

2014. márc. 8. 14:43
1 2 3 4
 11/32 aikiboxer ***** válasza:
24%

Valóban nagyon hasznos a kést elővenni, hiszen:

- a kés még soha senkinek az életét nem védte meg (vagy tudnátok mondani egyetlen egy esetet, amikor utcán, önvédelemből fehér szúrt le késsel támadó cigányt? a Mortimer eseten kívül, bár Mortimer is cigus)

- pusztán a kés látványa feljogosítja a támadót arra, jogilag is, hogy megöljenek -- meg is fognak, ha többen vannak

- a kés elővétele önmagában is letöltendő börtön (emberölési kísérlet), ha meg megszúrsz valakit, ott fogsz megrohadni a sitten Mortimerhez hasonlóan

- más eszközök, pl. egy szék vagy egy gázrevolver sokkal jobbak az önvédelemre, mint a kifejezetten támadófegyver kés.

2014. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Aikiboxer a gázrevolver, pont, hogy szart sem ér! Mire elővennéd addigra 10x megböknek. Egyébként amennyiben az illető jártas a késharcban, akkor simán ki tudná nyírni a késes támadóját, akár kettőt is. Sőt ha az egyik cigót leszúrod, simán elfutna a másik. Persze ha többen vannak, akkor tényleg semmit sem ér a kés, még akkor sem ha az illető képzett a késharcban. Nagybátyámat fenyegették már meg késsel, igaz Dél-Afrikában. Kocsijában volt egy gyalogsági ásó, előkapta aztán rávágott egyet a kezére, spurizott is utána el a feka. Pedig aztán dél-afrikában a fekák sokkal veszélyesebbek, mint nálunk a romák. Mondjuk ott a törvény is több lehetőséget ad az önvédelemre.


Egyébként Aikiboxer nem érted a lényeget. Ki a tetves halál hímvesszőjét érdekli egy éles szituációban, hogy mit tilt a törvény? Miért ha lenne nálad egy kés vagy vipera, és a támadódnál is van kés.(Tegyük fel csak egy támadód van). Akkor melyiket választanád? Betartod a törvényt, de meghalsz. Vagy cseszel a törvényre kinyírod az ellenfeledet és dutyiba kerülsz.

Én inkább a másodikat választanám. Ha gyereked is van akkor pedig pláne. Holtan már nem látnám a gyerekemet és csak sírna a család. Inkább látogasson meg a családtagjaim a börtönben. Mindkét megoldás rossz, de én a kisebbik rosszt választanám.

2014. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%

Így van, ahogy a 12-es válaszoló írja! Én is thai boxolok, de ha mondjuk egy veszélyes helyen élnék, tuti hogy hordanék magammal viperát vagy kést. Ha már az életemre törnek, akkor csak egy törvény működik, a túlélés törvénye, a jogi törvényt figyelmen kívül lehet hagyni. Magyarországon nincs is olyan, hogy "jogos" önvédelem. Egyik törvény sem teszi lehetővé, hogy megvédd magadat. A legális önvédelmi eszközök gázriasztópisztoly és gézspray pont, hogy az esetek többségében lócitromot sem érnek. Gondoljátok, hogy este a plázából jövő kiscsajnak majd lesz ideje előkotorászni a ridiküljéből a gázspray-t? Ugyan már!

A vipera az pont jó lenne, szúrnak feléd késsel, eltöröd a g*cibe a csuklóját. Azt nem értem, hogy ha lehet ilyet vásárolni, ugyanakkor otthon is csak szétszedett állapotban lehet. Akkor mi értelme is van? A magyar törvények úgy rosszak ahogy vannak.

2014. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 aikiboxer ***** válasza:
Persze, inkább te ölj, minthogy téged öljenek meg, alapelv. De lássátok meg a minőségi különbséget a vipera és a kés között. Előveszed a viperát -- 30 ezer forint bírság oszt' ennyi. És megmentheted vele az életed. Előveszed a kést -- gyilkossági kísérlet. Én egyébként a legjobban a nunchakuval bánok, simán szétszedek vele egy késes támadót, és sokáig hordtam is magamnál nunchakut. Amúgy túlélőkés mindig van nálam, nem is akármilyen, de nem venném elő, csak ha más lehetőségem nem maradna. Akkor meg már úgyis késő.
2014. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
jeet kune do/kali
2014. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

"Én egyébként a legjobban a nunchakuval bánok, simán szétszedek vele egy késes támadót"


Hát hogyne... persze, el is hisszük. :)

Előbb csapnád vele arcon magadat, mint a támadód kezéből a kést. A nunchaku használata komoly képzettséget igényel, ugyanis képzetlen kézben a használóra majdhogynem veszélyesebb, mint a támadóra. Pont ezért nem is annyira alkalmas önvédelemre, nem tudod Te úgy forgatni, mint Bruce Lee, mellesleg késes támadód nem állítasz meg vele. Ugyanis ha nagyobb méretű késsel támad, akkor a penge lapjáról visszapattanhat a nunchakuval kivitelezett csapásod, és mire újra csapnál vele addig, a kés már benned is van. Az ilyen láncos fegyverek mindig kiszámíthatatlanok. (A középkorban is a láncosbuzogány használatához nagyon komoly képzettség kellett.)

Amúgy pedig egy nunchakut alkarral le lehet blokkolni, tény, hogy a támadód alkarja, felkarja és válla kék-lila lesz, de akkor is le fog szúrni előbb-utóbb. Szűk helyen nem is használhatod, mellé ütsz akkor nincsen kizárva, hogy szó szerint, a fal adja vissza a másikat neked. Be is akadhat, például egy rácsos kerítésbe.

Amúgy pedig itthon nagyon-nagyon kevés helyen oktatnak nunchaku használatot. Ha jól tudom, akkor te Aikiboxer, aikidózol, bokszolsz. Aikidón nem oktatnak nunchakut, de amúgy kung-fu edzéseken sem nagyon. Miért hányszor sparrigoltál te szivacsos gyakorló nunchakuval, fakést (tanto-t) használó ellen, full contactban? Az hogy van nunchakud és otthon bohóckodsz vele és megpróbálod ügyesen pörgetni, az csak egy dolog. Éles szituban nem fogsz te belekezdeni sem a pörgetésében.

A vipera sokkal jobb ilyen szempontból.

2014. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 aikiboxer ***** válasza:
62%

Ez jó vicc volt... 19 évvel ezelőtt Izraelben kezdtem el nunchakuzni, és bár az utóbbi pár évben keveset gyakoroltam, soha nem csapom meg magamat, viccelsz? :)) Bruce Lee nem egy nagy truváj, amiket a filmjein mutogat, küldjek normális nunchakus videót? (Magamról nem tudok most készíteni, mert az országban ahol élek, be van tiltva, de tele van a youtube normális nunchakus videókkal.)


A szivacsos sparringban valamennyire igazad van, régebben gyakoroltam más fegyverek ellen (pl. szabadtéri aikido edzésen, meg anno karatén mások ellen), de tényleg nehéz hozzá sparring partnert találni. Amúgy a nunchakuval nem helikopter módban kell verekedni, hanem teljesen máshogy, szóval a szivacsos sparring ezen nem sokat segít.

2014. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

A legjobb fegyver a jó kis középkori félméteres,vas tollas buzogány.

Kár hogy nehéz elrejteni.

2014. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 aikiboxer ***** válasza:
75%
Amúgy ha szerinted a nunchaku visszapattan a késről, akkor nem láttál még nunchakut élőben... Nekem többnyire vöröstölgy nunchakuim vannak, valami iszonyat sebességgel csapódik be, nem pattan az vissza sehonnan, max. alkarról, de akkor se mozog kiszámíthatatlanul.
2014. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=lufOxcjdG14

Tessék nunchaku európa bajnokság. Itt vannak a profik. Hát... koma a helyzet az, hogy ezek iszonyat szánalmasak, ez inkább kabaré. :D Aláírom ügyesen pörgetik, de harctechnikailag ez nulla. Ezeket a tagokat egy 2 éve escrimázó is elveri a dupla rövid botokkal. Ez nem való önvédelemre, egy seprűnyéllel meg lehetne akasztani ezt a fegyvert. Még hogy a Bruce Lee nem egy nagy szám. Te a tizedét sem tudnád megcsinálni amit ő, ezek a "bajnokok" pedig az egyharmadát sem. Persze oké, hogy Leenél is csak a filmben volt hatékony, valóságban kétlem, hogy ugyanolyan hatékonysággal tudta volna forgatni. Mondjuk ő azért marha gyors is volt hozzá.

Ez nem igazán önvédelmi fegyver.

2014. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!