Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik az a harcművészet, ami...

Melyik az a harcművészet, ami utcai éles helyzetben is hatékony?

Figyelt kérdés
Olvasom sok helyen, hogy a kung fu, aikido nem ér semmit, de van ahol még a krav magát is szidják. Akkor mégis melyik harcművészettel tudom normálisan megvédeni magam? Vagy egyik se alkalmas ilyenre és az összes csak látványra megy? Illetve azoknak hatásosnak kéne lennie, amiket a hadseregekben katonáknak tanítanak nem?

2014. márc. 8. 14:43
1 2 3 4
 21/32 aikiboxer ***** válasza:
82%

Nincs kedvem és nem is szokásom egy élő legendát fikázni, de Bruce Lee amit a filmjeiben előad, hát nem egy nagy szám, és ez még csak egy koreografált film, nem a véres valóság.


Te abban tévedsz, hogy a nunchakuval nem úgy kell éles helyzetben se verekedni, mint ahogyan a nunchaku-do versenyeken. Hanem teljesen máshogy, eleve kritikus helyzetben az ember nem pörgeti a nunchakut, hanem kézben tartja. De abban igazad van, hogy ezt sokat kellene gyakorolni sparringban, és nincs kivel. :(


Ezért is gondoltam én is, hogy átállok a botharcra, az legalább nincs annyira betiltva itt mint a nunchaku. De továbbra is tartom, hogy késsel ostobaság hadonászni. (Megjegyzem egyik bokszedzőm késes szurkálás miatt ül, pedig nem is ő kezdte, csak végül ő szúrt nyakra -- ott rohad szegény a sitten, nagyon sajnálom, rendes gyerek volt.)

2014. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha szerinted a nunchaku visszapattan a késről, akkor nem láttál még nunchakut élőben... Nekem többnyire vöröstölgy nunchakuim vannak, valami iszonyat sebességgel csapódik be, nem pattan az vissza sehonnan, max. alkarról, de akkor se mozog kiszámíthatatlanul."


Elég ha egyszer visszapattan alkarról, mire újra meglendítenéd, már neked is szaladtak késsel. Az a baj, hogy hely kell hozzá.

2014. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"De továbbra is tartom, hogy késsel ostobaság hadonászni. (Megjegyzem egyik bokszedzőm késes szurkálás miatt ül, pedig nem is ő kezdte, csak végül ő szúrt nyakra -- ott rohad szegény a sitten, nagyon sajnálom, rendes gyerek volt.)"

De legalább él, és nem ő van a koporsóba. Hagyjuk a nunchaku-dot mert voltam Belgiumban egy ilyen edzésen, egy vicc. Hollandiában is nyomatják, nem igazán önvédelemre való az. Nekem is van nunchakum, de előbb használnák viperát, de még kést is.

2014. márc. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nuncsaku persze... az csak cirkuszi mutatvány.
2014. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 aikiboxer ***** válasza:

De annak jó. :) Meg baromi jól esik pörgetni, megnyugtat. Mint másoknak az ördögbot vagy a pillangókés csattogtatás. :)


Na jó a vipera ha tudsz vele bánni tényleg nagyon jó (lehet) (gondolom, mert én nem tudok vele bánni) (viszont van itthon és tervbe van véve).

2014. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Vipera. Legalapvetőbb fegyver a kés után a rövid bot.

Az összecsukható (kompakt), edzett acél viperának számtalan előnye van.


És minden harcművészet önvédelemre van, mindegy hogy katonák használták-e vagy sem. A shaolinos szerzetes lehet hogy nem volt katona, attól még el tudja törni egy ember nyakát (most ez kicsit szélsőséges példa..).


Taichiból a XingJit meg katonák képzésére emelték ki az alap stílusból. Ilyen is van.


De az igazi lényeg az, hogy milyen oktatótól tanul valaki és mennyit tud edzeni.


Hobbista önvédelmes le tud fújni gázsprével egy részeget, erre elég.


Sport harcbűvészeknek, heti 2 edzéssel nem lesz igazán mozgáskészségük komoly küzdelemhez, de legalább némi sparring rutinjuk van. Élesben ez mire elég..


De komoly harcművész oktató eleve nincs sok Magyarországon. Nézzétek meg a hivatalos szervezeteket. Csak két nagy: a kungfu szövetség és a karate szövetség, mégis mik... ?? Had ne véleményezzem.


Ugyanakkor ha van egy jó edző, akihez tényleg le lehet járni rendesen edzeni (mint boxolók, heti 4-5-6 edzés ha valaki akarja) az már lehet jó.


Ott meg lehet tanulni késsel bánni, bottal (viperával), lehet fejleszteni a mozgáskultúrán, reflexeken, lehet taktikai dolgokat begyakorolni, ösztönszerűvé tenni.



Csak az az egy baj van, hogy amíg a sok 'magas' igényszintű a sportkaratéjos edzésre meg ilyen sanda kungfucsodákra jár (erre van kereslet) addig ebben a csodálatos országban a kínálat is ehhez fog igazodni.


Tudjátok hol tart most az önvédelem Magyarországon?

Nem a kravmaga a csúcs. Már ezt nyomatják:


https://www.youtube.com/watch?v=K9SWh0P9-6U

https://www.youtube.com/watch?v=0_Aqq_dEHPs

----



Egyébként elvileg 'jogos önvédelem' létezik.

2014. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy 2012-ben az Alaptörvényből kikerült a TB ellátás kötelezettség (tehát már egy ideje a betegek ellátása, kórházak üzemeltetése, gyógyszerek támogatása pusztán kegy, de bármikor szólhatnak, hogy a következő mandulaműtét 3 millió forint lesz..) viszont elméletileg az önvédelem tényleg jog lett (gyakorlatban sajnos nem!!)


[link]

[link]


"BtK 29§, 3.bekezdése világosan kimondja: joga van

szembeszállni a támadóval"


"A BtK 29 § 2. bekezdése azt mondja:


Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi."


Példa az életből:

[link]

Törvényileg felmentették a bácsit, és ezt így is kellene mindig csinálni.



Sajnos azonban én úgy tudom, hogy ha megtámadnak és te küzdesz, és kijön a rendőrség, téged is bevisznek.. akkor:

- már hátrányodra válik a SZÓVÁLTÁS (például megállásra szólítod fel a hozzád közeledőt)

- romák könnyen varázsolnak elő 'szemtanú' tezsvíreket, akik valami csoda folytán mindig ellened tanúskodnak


Úgyhogy az igazi helyzet sajnos eléggé s.zar.


Nem elég, hogy téged ki akanak rabolni, vagy csak poénból meg akarnak félemlíteni, meg akarnak ölni - még az állam, rendőrség is inkább ellened van mint veled.


Ezért fel kell építeni a saját szabályokat, elveket. Meg akarod védeni magad, ha baj van? Mondjuk igen, akkor tedd meg, aztán hagyd el a helyszínt..

2014. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 aikiboxer ***** válasza:

Látom a belinkelt videóról, hogy a magyarok alig 30 év késéssel feltalálták a spanyolviaszt, de azt is csak hazai színvonalon... Érdemes belenézni pár Billy Blanks videóba a youtube-on, mennyivel erősebb színvonalon nyomta...

[link]

2014. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
2 állat aki melleted vn egész nap
2014. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
53%

Aikido nem küzdősport!

Tradicionális Japán önvédelem.

Talán az egyetlen olyan önvédelmi ág, ahol egyszerre több ember ellen védekezel. Egyszerű, gyorsan elsajátítható, nem kell jó fizikum.

Védekezésre teljes mértékben kiváló. 😊

2022. jan. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!