Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik az a harcművészet, ami...

Melyik az a harcművészet, ami utcai éles helyzetben is hatékony?

Figyelt kérdés
Olvasom sok helyen, hogy a kung fu, aikido nem ér semmit, de van ahol még a krav magát is szidják. Akkor mégis melyik harcművészettel tudom normálisan megvédeni magam? Vagy egyik se alkalmas ilyenre és az összes csak látványra megy? Illetve azoknak hatásosnak kéne lennie, amiket a hadseregekben katonáknak tanítanak nem?

2014. márc. 8. 14:43
1 2 3 4
 31/32 aikiboxer ***** válasza:

30. Aranyos vagy, hogy így lelkesedsz, de


- az aikido nem tanulható könnyen és gyorsan, az egyik leglassabban tanulható stílus

- kell hozzá fizikai erő természetesen

- csak aktív küzdősport ismerettel együtt van önvédelmi értéke, úgyhogy ha még nem tetted volna, menj le mellette boxolni!

2022. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:

31es

Köszönöm szépen a válaszod.

Számomra, túlságosan megterhelő lenne a box és egyéb küzdősport.

Nem mondhatnám, hogy túlságosan oda voltam a futásért. Rettentően utállom.

Egy utcai harc nem ér véget a küzdelem végével.

Gondolj bele.

Egy esetleges bírósági tárgyaláson ott fog fojtatódni a harc ott fog eldölni, hogy ki nyerte a meccset.

Megütöttem, vagy ellöktem magamtól.

Nem vertem be az orrát, nem törtem álkapcsot.

Megsérült az eséstől? Az baleset.

Más kategória. Küzdősport alkalmazása sújosbító tényező.

Az önvédelemé, nem az.

2022. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!