Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Késő belekezdeni harcművészet...

Késő belekezdeni harcművészet elsajátításába?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, sajnos a rendszeres mozgás eddig kimaradt az életemből, amit bánok nagyon, de szeretnék változtatni. Nem vagyok túl izmos, de nem mondanám sem csont soványnak, sem elhízottnak magam, "átlagos" a testalkatom.


Nem szeretném versenyszerűen űzni. A testemet, és a lelkemet szeretném fejleszteni. Mi lenne a legjobb? Kung-fu? Nyugodtan ajánljatok akármit, bármi érdekelne, amiből indítanak kezdő csoportokat felnőtteknek is!


(Aki jártas a témában, az írhatna egy összeget is, kb. mekkora költséggel jár?)


2009. dec. 16. 02:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Helló!


20 éves srác vagyok én is, bár én már sok éve csinálok mindenféle küzdősportot azt mondom soha nem késő elkezdeni, először nézz utána melyik az a sport ami igazán érdekel, hogy csak a sport miatt csinálnád vagy érdekel maga a filozófiája az egésznek, a krav-maga volt a kedvencem, de ott szárazon csak az önvédelem volt a cél, mindenféle kertelés nélkül, amit nagyon tudnék ajánlani az a wing-tzun, nézz utána, ott is az önvédelem az első de a tanításai sem elhanyagolhatók, és bármikor csatlakozhatsz, sokkal kreatívabb mint a versenysportok.

Hogy mekkora költséggel jár, az pedig a sporttól függ, mennyibe kerülnek az edzések, milyen védőfelszerelések kellenek, ruházat. Esetleg izületi krémek és orvos:D Én azt mondom a wing-tzun lenne a legjobb, oda nem kell semmi, sem izomzat, se védőfelszerelés, és bármikor elkezdheted ezáltal a havi díj fölött nem igazán fizetsz átlag 5-6ezer. Nézz utána van hivatalos oldaluk. Remélem segítettem.

2009. dec. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mint az előző kommentből is kitűnik, keleti típusú harcművészetekhez nem kell különösebb edzettség, viszont ezeknél ne is számíts túl nagy eredményre izomerő és önvédelmi készségek terén.

Igazán kemény sportokhoz viszont, (mint Box, Thaibox, Kickbox) bizony szükséges az előzetes edzettség.

Tehát most két dolgot csinálhatsz: vagy nekifogsz pl. Kungfuzni 20 évesen, vagy 1-2 évig kemény alapozó edzéseket csinálsz (gyúrás, szaladás) és azután 21-22 évesen fogsz neki valami komolyabbnak pl. box.


Egyébként a hangsúly legtöbb sportban az edzettségen van, nem pedig azon hogy éppen hány éves vagy.

2009. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Keleti harcművészetekkel nem érsz el edzettséget és önvédelmi képességet? Ezt komolyan gondoltad?:D A box, thai box versenysportok, és mivel sport, szabályokra épül, na most szerinted kint majd betartják a te boxból hozott szabályaidat, felejtsd el hogy hatékonyabban megvéded magad ezekkel. Nem a levegőbe beszélek, ezek a sportok látványosak de esetleg olyan ellen hatékonyak akik nem jártasak semmiben. És mint mondtad ezekhez edzettség kell, én csináltam már sokmindent, ilyet is olyat is, a keletiek messze jobbak.
2009. dec. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem késő, kezdd el.


Személy szerint én is kung fut ajánlok - ennek alfaja a wing tzun, ha eddig nem lett volna egyértelmű. A legnagyobb klubjuk az EBMAS, szerintem szuper. De tény, hogy nem 1 hónap múlva leszel nindzsa isten, hanem ez komoly, rendszeres dolog, évek.


Ahogy írték, a kung fus mindig le fogja győzni utcai körülmények között a thai boxost / kickboxert, egyszerűen azért, mert bármit szabad: szembe nyúlni, ágyékra támadni, könyökkel arcba ütni.. Ezekhez a támadásokhoz nincsenek hozzászokva, hiszen náluk azt nem ér, úgyhogy jó aránnyal bejön és gondolom érződik, hogy ott vége a harcnak.


+ a földharc szintén megtalálható kung fuban, és a kocsmai verekedések 80%-a a földön végződik (saját tapasztalat). double owned.

2009. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10:52-es jól beszélsz :)
2009. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
azért kíváncsi lennék, hogy egy igazán jó thaiboxost tényleg ilyen egyszerű-e elverni. Mellesleg "ér" a thaiboxban könyökölni.
2009. dec. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Keleti harcművészeknek


Ti most tényleg azt hiszitek, hogy egy boxoló annyira hülye lesz, hogy pl. kocsmai verekedésnél szépen szabályoknak megfelelően fog eljárni, flteszi a kesztűit, majd 3 perces menetekben sportszerűen sparingol egyet. Hát nyílván nem!


Kungfus csak akkor fog legyőzni egy boxolót, ha már 10-15 éves tapasztalata van, a boxoló pedig csak egy kis kezdő, egyébként nem.

2009. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen valószínű hogy korlátolt mozgással, rúgástechnika nélkül majd egy boxoló lesz a világ legnagyobb harcosa, na ne már.
2009. dec. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

19:57-es: Nem azt mondtam, hogy náluk az nem szabályos, ezért nem is fog úgy ütni / rúgni egy valós szituációban. Azt mondtam, hogy nincsen hozzászokva, hiszen életében ütött 10.000-szer "normálisan" és mondjuk 20-szor "kocsmásan", ennek következtében nem lesz olyan begyakorolt a mozdulat, nem lesz benne akkora erő, és így kevesebb az esélye, hogy sikerül, mint aki mindig is így edzett. Ugyanez igaz a védekezésre - a boxolók a ringben soha nem védik az ágyékukat pl., mert nem is kell, oda úgyse rúghatnak.. Ezért nagyon meg fognak lepődni, ha egy keletis bizony kifejezetten arra is hajt, és ha nincs meg a boxolóban a rutin, hogy ezt védje, nagyobb eséllyel be is fogja szívni.


Földharcot szintén fenntartom - ha valakit nagyon le akarsz vinni a földre, le tudod, nagy lendület, gáncs, stb. Ott pedig mégis mit kezd egy (kick)boxos? Semmit. Azt, amit úgy érzésre gondol, mint egy 10 éves, csak kicsit erősebb. Ellenben a harcművész pontosan tudja, hogy melyik támadást hogyan kell védeni, és hogyan feszítsen, melyik pont fáj, mire kell törekednie.. Megcsinálta mindegyik technikát már számtalanszor, rutinból megy. Vajon melyik nyer?

2009. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!